Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Używasz natywnego pluginu? Patrzałeś w tym miejscu co all999? Poniżej masz cytat ;)

 

A propos Tidala. Settings - Advanced Media Server Settings - MySqueezbox,com. Wywaliło mi logowanie, zalogowałem sie ponownie i Tidal hula.

Zawsze też możesz zaktualizować/zainstalować na nowo system.

Daphile idealne nie jest. W zasadzie nie jest też systemem bardzo dobrym ;) Ale w moim odczuciu najmniej problemów powoduje daphile-16.01 (wersje x86_64/i486).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz natywnego pluginu? Patrzałeś w tym miejscu co all999? Poniżej masz cytat ;)

 

A propos Tidala. Settings - Advanced Media Server Settings - MySqueezbox,com. Wywaliło mi logowanie, zalogowałem sie ponownie i Tidal hula.

Zawsze też możesz zaktualizować/zainstalować na nowo system.

Daphile idealne nie jest. W zasadzie nie jest też systemem bardzo dobrym ;) Ale w moim odczuciu najmniej problemów powoduje daphile-16.01 (wersje x86_64/i486).

 

Oczywiście, że robiłem. Nawet wziąłem się za aktualizowanie i teraz mam jeszcze większe cyrki - link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam terminal :)

 

1. daphile-16.03 nie wstaje podobnie, jak u ciebie

2. daphile-16.01 w wersji i486 działa całkiem nieźle

3. Procesor w HP5740 nie jest 64 bitowy :P

http://www.parkytowers.me.uk/thin/hp/t5740/index.shtml

http://ark.intel.com/pl/products/41411/Intel-Atom-Processor-N280-512K-Cache-1_66-GHz-667-MHz-FSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja też ogarnąłem w końcu problem z instalacją systemu w każdej (jak na razie) post 16.01 wersji oraz nie wyłączaniem się mojego terminala (t5740)

Wszystko w dyskusji na audiostereo linkowanej przez @krz, a która rozwinęła się w rozwiązanie wkurzającej przypadłości. Oczywiście aktualizacja BIOSu :)

 

tmp.png

Nie musisz mieć systemu na HP.

Instalujesz plik exe z bisem na Windows w laptopie. Pisałem o tym wyżej.

Potem masz na partycji C folder swsetup a w nim kilka folderów min. DOSFLASH.

Potem przygotowujesz bootowalnego pendrive - jak to robiłem RUFUSem

Do głównej partycji tak przygotowanego pendrive kopiujesz pliki z DOSFLASH.

Wkładasz usb w terminal i bootujesz go z usb.

Jak Ci się pojawi okno DOS - C:

to wtedy wpisujesz AFUDOS NAZWA Twojego BIOS-U.rom

Kilka chwil i gotowe

I link do BIOSu

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?swItemId=vc_100336_1&swEnvOid=4044

 

źródło

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka dni temu postawiłem Daphile na terminalu Dell Optiplex160 i jestem pod ogromnym wrażeniem tego systemu. W końcu mogę słuchać muzyki bez uruchamiania blaszaka :D Skopiowałem całą kolekcję flaczków na dysk 1TB, Tidala również skonfigurowałem i śmiga on znakomicie.

 

A właśnie, też nie możecie przewijać kawałków z Tidala? Podczas odtwarzania plików z dysku wszystko działa jak należy, spokojnie mogę przeskoczyć do konkretnego miejsca w utworze. Tidal natomiast zatrzymuje całkowicie odtwarzany utwór. Jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam wielką nadzieję, że uzyskam tu pomoc odnośnie daphile. Mam problem z przesuwaniem utworów w przód/tył w aplikacji Tidal HiFi. Próbowałem przez ickstream dalej jest to samo. Nie ma problemu jeśli jakość strumieniowania ustawie na MP3 wtedy wszystko jest cacy. Natomiast po zmianie na FLAC or MP3 zamiast przesuwać utwór powiedzmy do przodu to włącza się kolejny utwór z listy. Próbowałem wersji x86 i x64 na 3 laptopach. Teraz używam komputer na mini itx za każdym razem jest to samo bez względu na konfigurację sprzętową. Łącze posiadam 120Mb więc to też nie jest problemem. Dodam, że muzyka FLAC z dysku NAS podpiętego w daphile działa idealnie. Posiadam najnowszą wersję daphile, na poprzednich było to samo.Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Edytowane przez ziober11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam wielką nadzieję, że uzyskam tu pomoc odnośnie daphile. Mam problem z przesuwaniem utworów w przód/tył w aplikacji Tidal HiFi. Próbowałem przez ickstream dalej jest to samo. Nie ma problemu jeśli jakość strumieniowania ustawie na MP3 wtedy wszystko jest cacy. Natomiast po zmianie na FLAC or MP3 zamiast przesuwać utwór powiedzmy do przodu to włącza się kolejny utwór z listy. Próbowałem wersji x86 i x64 na 3 laptopach. Teraz używam komputer na mini itx za każdym razem jest to samo bez względu na konfigurację sprzętową. Łącze posiadam 120Mb więc to też nie jest problemem. Dodam, że muzyka FLAC z dysku NAS podpiętego w daphile działa idealnie. Posiadam najnowszą wersję daphile, na poprzednich było to samo.Spotkał się ktoś z podobnym problemem?

może ta funkcja nie działa na hifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Post na FB sprzed kilku godzin...

Here are instructions to setup Spotify (premium account required) streaming for Daphile.

1. Go to "Settings -> Advanced Media Server Settings -> Plugins"

- Disable: "3rd Party Spotify Plugin" by Triode

- Enable: "Spotify"-plugin by Logitech

- Enable: "Spotify Protocol Handler"-plugin (Triode&Michael Herger)

- Apply and restart

2. Go to mysqueezebox.com

3. If you don't have account:

- Create account

- Configure your account for Daphile at "Settings -> Advanced Media Server Settings -> mysqueezebox.com"

4. Log in to mysqueezebox.com

- Go to App Gallery and install Spotify app

- Configure Spotify app: account detailts and "Enable Spotify Account"!!!

5. Go to "Settings -> Advanced Media Server Settings -> Advanced -> Spotify Protocol Handler"

- Configure your Spotify account: username and password

6. At this I would recommend Daphile restart, after restart you should find new Spotify in "My Apps"

I nareszcie Spotify na Daphile działa na oficjalnej apce, czyli mamy połączenie z naszym kontem (playlisty, albumy, utwory itp itd)

 

Rewelacja :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Również zainteresowałęm się tematem i zakupiłem terminal HP T5740 1.66GHz 2GB 2GB.
Wszystko robię zgodnie z instrukcją i niestety nie mogę załadować systemu z usb;/
Na początku nie zwróciłęm uwagi że jest to terminal 32 bit i po włożeniu usb:
" this kernel requires an x86-64 cpu , but only detected an i686 cpu"...
Którą wersję daphile mam zbootowac na usb żeby ruszyło pod tym terminalem?
Dodam że wkładając z usb z wersja daphile 486 na terminalu mam czarne tło i występuje pojedynczy sygnał dzwiękowy i jakby się zawieszał i nie reaguje na pendriva.
proszę o podpowiedź co robię źle i czy muszę zmienić terminal ?

Która wersja daphile jest kompatybilna z tym terminalem?

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin robię dokładnie jak w instrukcji ...nie chce mi się pojawić wogóle ekran startowy daphile żebym mógł go zainstalować.

bios w terminalu mam v02.67 procek 1.6 Ghz

Minimum mam mieć i486 ja mam i786 wiec nie wiem kompletnie dlaczego nie chce ruszyć;/

 

p.s. wlasnie z 3 pendrive odpalilo:)

Edytowane przez finchers
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności