Skocz do zawartości

Kindle Paperwhite czy Pocketbook lux?


bylyuser

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nieco pomocy z Waszej strony. Od niedawna mam 4 godziny dziennie przymusowego czytania (dojazdy do pracy) i powoli zaczyna mnie drażnić targanie ze sobą dużych ksiąg. Pomyślałem o przesiadce na czytnik. Naczytałem się testów- w sumie zrozumiałem z nich tyle, że najciekawszą opcją jest w sumie Kindle. I tutaj moje pytanie- czy korzystanie z niego w Polskich warunkach nie jest upierdliwe? W sensie wszelakie konwersje, Calibre, itd? Czy nie ma problemu z DRM w polskich epubach?

A gdybym się zdecydował na tańszą opcję bez podświetlenia? Kindle 5 za 239 zeta czy np. PB Basic 2 za 339?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle nie czyta epub domyślnie. Tutaj musisz się zastanowić nad co będziesz czytał. Konwersji jest sporo metod. Ja korzystam z Kindle prawie na co dzień. Tylko że czytam głównie beletrystykę. Nie mam problemów z kupowaniem, przerabianiem itp.

 

Na swiatczytnikow.pl masz sporo wpisów na temat promocji wszelakich. Ostatnio nawet Bundle są z książkami polskimi.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi czytnik potrzebny jest tylko i wyłącznie do rozrywki- czyli beletrystyka. Jeśli konwersja nie jest uciążliwa to w sumie kindle wychodzi najlepiej i najtaniej- o ile czytałem odpowiednie źródła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jaki byś nie wybrał z tych markowych to będziesz zadowolony. Kindle jest chwalony w sumie za to że się jakoś tak rzadko psuje, a jak się psuje to jest dobra gwarancja. Wszystko w sumie zależy jak się trafi ;). Ja wziąłem nooka i po prostu czytam, nie mam powodów do narzekań. No może po za czcionką, brakuje mi jednego rozmiaru (mogę sobie shackować go i wtedy nie będzie problemu, ale nie chce mi się) Ogólnie postawiłem na Epub sam nie wiem czemu. Teraz może jakbym wybierał to może Kobo glo, albo za jeszcze jakimś innym bym się rozejrzał. Może za jakąś promocją czy coś. Chociaż kindelek to cały czas dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ostatecznie wszystko jedno bo czytnik to dobra rzecz i na dobrym czytniku dobrze sie czyta, tak? Pomocne to wszystko srednio, ale skoro nie ma jednego slusznego rozwiazania to ja sie po prostu na cos zdecyduje i bede czytal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One służą głównie do czytania czym mają się różnić?

 

Kilka rad które możesz dostać jest wypisanych na ww. blogu. tj.

>ekran e-ink Pearl

>zobacz który z wyglądu Ci się podoaba (jak będzie leżał w ręce)

>wielkość ekranu

>możesz obejrzeć rozdzielczość czcionek jeśli cię to interesuje

>jak podświetlane ma być to też na YT obejrzyj testy światła

>Główne marki będą miały bardziej dopracowany soft, ale wiadomo też bardziej zamknięty. Na niektórych masz androida to można sobie instalować aplikacje. Ogólnie tutaj też nie wiele się dowiesz jeśli sam nie pomacasz i nie pobawisz się menu. Ostatecznie we wszystkich to kwestia przyzwyczjenia. Ja włączam książkę i czytam, więc dla mnie obojętne są te wszystkie rzeczy.

> Kindle ma od razu wbudowany słownik, w konkurencji nie wiem jak jest raczej trzeba wgrywać.

> pamięć - wiadomo

> biblioteka - kędziesz coś kupował na amazownie/online?

> długość działa - przeważnie podobne wyniki, a nawet jak różne to bateria schodzi wolno i bardzo szybko się ładuje. więc na to się tak nie patrzy.

>liczące się formaty epub,mobi,pdf, chyba że zdjęcia jeszcze będziesz wyświetlał to wiadomo.

>kontrasty odświeżania itd. to też przeważnie minimalne różnice.

> patrz na gwarancje, jak bierzesz jakiś mało popularny czynnik to poszukaj informacji o awaryjności. najlepiej wziąć taki z pewną gwarancją, albo chociaz z możliwością wzrotu, by uniknąć dostania wadliwej sztuki.

> liczące się marki: Kindle, Nook (troche stare ale jare i tanie), Kobo, Pocketbook, Onyx, Sony (drogie). Z resztą należy uważać. Ostatecznie zawsze można wziąć sprawdzonego poczciwego kindla, bo ani strasznie więcej nie kosztuje, ani przepaści nie ma.

> nie bierz czytnika mniejszych niż 6" ekranu.

 

http://swiatczytnikow.pl/o-co-chodzi/jaki-czytnik-wybrac/

http://forum.mp3store.pl/topic/103800-tani-czytnik-ebookw/

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na kindla z paperwhite ostatecznie. Epuby sobie najwyżej będę konwertował. W sumie tego II generacji można mieć za 470 zeta- wuchodzi najtaniej a ludzie jakoś go tak dziwnie chwalą :D Boje się tylko rezygnacji z papieru- zawsze lubiłem mieć w domu książki analogowe :D Dzieki za pomoc w każdym razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle - nawet jeśli znajdą się argumenty typu "mobi to utrzymywany na siłę format" czy "nie ma pdf reflow" - jakby nie było wyznacza standardy.

 

Każdy ebook można skonwertować przy pomocy calibre do formatu mobi (relatywnie łatwo, wystarczy raz się dowiedzieć gdzie klikać), zaś każdego epuba można skonwertować do mobi jednym kliknięciem przy pomocy oficjalnej aplikacji amazon (wystarczy upuścić epub do okienka, sam się skonwertuje i wyświetli): http://www.amazon.com/gp/feature.html?docId=1000765261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie wybór się dokonał, teraz tylko kwestia źródła zakupu. Czy np. zakup z allegro jest bezpieczny? Pytam pod kątem przypisywania urządzenia do koncie na amazon i innych tego typu cudów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie wybór się dokonał, teraz tylko kwestia źródła zakupu. Czy np. zakup z allegro jest bezpieczny? Pytam pod kątem przypisywania urządzenia do koncie na amazon i innych tego typu cudów...

 

Można szukać dziury w całym - jeśli przyjdzie zablokowany, to go nie odblokujesz ani nie udowodnisz że jesteś jego właścicielem (a nie jest np. kradziony).

 

Jeśli przyjdzie nowy, nierozpakowany, to raczej nie ma problemu.

 

Gwarancja to zupełnie inna sprawa, "generalnie jest"... albo przynajmniej powinna.

 

Jedyny 100% pewny sposób zakupu to prosto od amazonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie wybór się dokonał, teraz tylko kwestia źródła zakupu. Czy np. zakup z allegro jest bezpieczny? Pytam pod kątem przypisywania urządzenia do koncie na amazon i innych tego typu cudów...

Pierwszego Kindla kupowałem na amerykańskim Amazonie, po czym dwa następne na Allegro. Z żadnym nie było problemów. Z tym, że wiadomo - na Allegro trzeba kupować rozsądnie od zaufanych sprzedawców (z Kindlami wystawiają się już duże sklepy komputerowe) i nie powinno być problemów. Amazon nie powinien też robić problemów z gwarancją (ale sam nigdy nie musiałem z niej korzystać, więc mówię tylko o tym, co w Internecie wyczytałem), bo czytnik przychodzi niezarejestrowany, a wersja bez reklam poza USA raczej nikogo nie szokuje :D Zdarza się też, że sprzedawca zobowiązuje się do wymiany czytnika na własną rękę w razie problemów, ale to już zależy kto, co gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnąłem się na paperwhite'a II. Przyszedł dzisiaj, więc nie miałęm nawet okazji go przetestować, ale prezentuje się to naprawdę fajnie. Także dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-frontlight-hd-light-b-i4141213124.html ?

Czyta epub, pdf(reflow) bez zarzutów, ma dobrze działające podświetlenie, bateria trzyma długo. Mam już go kilka miesięcy i dobrze się spisuje.

 

Tak wygląda przeciętny pdf z ,,alternatywnego źródła,, http://i.imgur.com/5DHTY5g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na kindla z paperwhite ostatecznie. Epuby sobie najwyżej będę konwertował. W sumie tego II generacji można mieć za 470 zeta- wuchodzi najtaniej a ludzie jakoś go tak dziwnie chwalą :D Boje się tylko rezygnacji z papieru- zawsze lubiłem mieć w domu książki analogowe :D Dzieki za pomoc w każdym razie :)

 

 

A czemu jedno miało by drugie dyskwalifikować? Ja dalej kupuje papierowe książki :)

 

gdzie matman kupiłeś w takiej cenie papera II? Sam jestem zainteresowany :)

 

Ja swojego Classic kupiłem w sklepie na allegro. Mam i gwarancje (i tak wymieniają od razu na nowy). Zapłaciłem trochę więcej (jakieś 40 zł) ale i tak było taniej niż na amazonie.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to wtedy mowilem o najtanszym z allegro. Kupile. Ciut drozej (489pln).
Ja wiem, ze jedno nie wyklucza drugiego, ale odkad uczciwie zarabiam na zycie, staram sie dac zarobic innym. Zatem- chcac korzystac z ebookow i jednoczesnie uzupelniac biblioteke musialbym za wydawnictwo placic dwukrotnie ;(

Edytowane przez Arkusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności