Skocz do zawartości
  • 0

Shure 240A czy ATH M20/ M20X ? Czy nie za duża impedancja do laptopa ?


sirmike1

Pytanie

Cały czas nie mogę się zdecydować jakie słuchawki kupić. Wybrałem kilkanaście modeli i powoli tę listę krystalizowałem ;)

Wreszcie mam pomysł aby zakupić jeden z modeli wymieniony w temacie.

Co do Shure 240A czytałem że mają bardzo czysty , klarowny dźwięk z małą ilością basu. A ja lubię żeby było słychać bas w słuchawkach tam gdzie powinien być i teraz nie wiem czy jednak w Shur-ach tego basu nie będzie za mało.....? Czy impedancja Shur-ów jest "odpowiednia" do telefonu, laptopa czy przenośnego odtwarzacza mp3? Czy te urządzenia napędzą te słuchawki?

 

A jeśli nie Shure to wymyśliłem sobie Audio Technicę - M20X (nowość) albo M20.

Z tego co czytałem o modelu M20X są to słuchawki monitorowe ale zestrojone pod silny bas....I teraz tak...czy ten bas nie będzie jednak za duży, "przekłamany" i rozlewający się też na średnice i wysokie rejestry przez co te będą zamulone i nie takie klarowne jak w Shur-ach?

No i co z impedancją? Wynosi ona 47 ohm (M20X) i 40 ohm (M20). Czy to nie za dużo do tych sprzętów co wymieniłem? Czy telefon lub laptop dadzą radę? Póki co będę wykorzystywał słuchawki właśnie z takimi urządzeniami. W późniejszym czasie pojawi się amplituner czy wzmacniacz.

 

I jeszcze jedno. W kontekście impednacji i sprzętów pod jakie będę podłączał słuchawki - co z głośnością Shure 240 czy Audio Technic M20X i M20. Shure mają 107 db/mW a Audio Technica 98 db/mW.

 

Kabel i wtyk o wiele lepsze wrażenie robi w Audio Technice. W Shurach mało, że jest z dwóch muszli to bardzo cienki a wtyk mniej wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shurki do integry będą ok, grają fajnie ze świetną separacją. Jak komuś mało basu jest na forum opisany mod pozwalający ilościowo go regulować.

Nie patrz na samą impedancję, jeszcze skuteczność jest istotna. A Shurki są bardzo łatwe do napędzenia i zgrają się nawet ze słabszym źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shurki są łatwe do napędzenie, zatem ok. A co z tymi modelami Audio Technica M20X i M20 - mają wyższą i to sporo impedancję a skuteczność niższą niż właśnie Shure....????

 

Jestem właśnie na etapie testowania i wygrzewania Audio-Technica ATH-M20X. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nie nadadzą się do wszystkiego. Są bardzo dobre jeśli chodzi o klarowność, ale basów może Ci nieco zabraknąć (zawsze można podciągnąć korektorem). Za jakiś tydzień lub dwa na pewno wrzucę szczegółową recenzję. Jeśli chcesz wiedzieć coś konkretnego, to wal śmiało, postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co czytałem o modelu M20X są to słuchawki monitorowe ale zestrojone pod silny bas...

 

HA HA HA. Tyle mojego komentarza nt. bzdur, które ludzie czasem wypisują w Internecie.

 

Odnośnie słuchawek to wszystko jest kwestią z czego je pędzisz. Moje Blackberry nie ma problemu z zasileniem Brainwavz HM5, które to przecież mają "aż" 64 Ohmy, także wies ;) Shurki to bezpieczny i świetny wybór, moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchajcie, od jakiegoś m-ca jestem posiadaczem jednak Shure SRH 240A i faktycznie dźwięk mi bardzo odpowiada......ale strasznie trzeszczą muszle i pałąk...ale tak że nawet przełykając w trakcie słuchania od razu słyszę traszki plastików. Wiem, że Shure mają tendencje do tego trzeszczenia.....tyle tylko, że moje od razu po wyjęciu z pudełka strasznie trzeszczały....pierwsze moje odczucie to takie jakby ktoś je przede mną już wielokrotnie używał..... I gdyby nie te trzaski to byłbym mega zadowolony a tak ogólnie to przeciętnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, takie już są.

Ja słuchałem wysłużonych już SRH240 (bez "A") kolegi i oprócz plastiku rzuciły mi się w oczy twarde i niewygodne pady.

Nie wiem czy to była kwestia tego egzemplarza, czy tak ten model już ma.

Brzmieniowo słuchawki OK, trochę za mało basu miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności