Skocz do zawartości
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Maciejus19

Steve Vai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Na pewno wielu z was obiło się o uszy niezwykłe spektrum dźwięków jakie tworzy ten artysta.

Dla tych który go nie znają

http://www.youtube.com/watch?v=ogeUP6kUao4

A moje pytanie brzmi następująco :

Czy znacie innych wykonawców którzy tworzą podobnie ?

Co znaczy dla mnie podobnie ? Chodzi mi o wirtuozerie gitary , nagrania z ładnie oddaną przestrzenią , najlepiej instrumentalne , "spokojne" w odbiorze (raczej ballady) ?

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Maciejus19

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taka sprytna strona jak last.fm, na której to widać podobnych wykonawców. Te propozycje powstają dzięki użytkownikom, którzy słuchając otagowanych kawałków, generują "gusta". Proponuję założyć tam konto i poznawać nową muzykę:

http://www.lastfm.pl/music/Steve+Vai

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Satriani kiedyś (nadal?) miał taki projekt G3 gdzie właśnie trzech wirtuozów gitary elektrycznej grało swoje kawałki a potem grali razem. Było kilka edycji - jedna między innymi z Vai'em - warto obejrzeć/posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Al di Meola (fuzja jazzowa), Joe Satriani, Marty Friedman (np. Dragon's Kiss), Ozric Tentacles (bardziej prog-rock), Gary Lucas (Skeleton at the Feast), Eric Johnson, Gary Moore, Buckethead (Population Override), Rodrigo y Gabriela, Yngwie Malmsteen

Edytowane przez Arthass
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi