Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nick Inszy i od niedawna jestem Audio-Technikaholikiem.

 

Stałem się członkiem kluby AT, kiedy w końcu zaprzestałem prób opanowania ciągotek do ich słuchawek otwartych.

Po dłuższym okresie przebierania w mniej lub więcej misiowatych słuchawkach popełniłem błąd zakupując ATH-AD700X. Teraz wiem, że tkwił w nich sam diabeł mamiąc mnie ich przestrzenią, szybkością i średnicą. Koniec końców popchnął mnie do zakupu zupełnie niepotrzebnych A500X.

 

Teraz jednak postanowiłem przełamać tabu i wyciągnąć rękę po pomoc, gdyż coraz bardziej majaczą mi AD1000X :(

 

Podziel się swoją historią i do zobaczenia na drodze zdrowienia.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH nie mam, ale AD500x, AD700x i AD900x zrobiły na mnie duże wrażenie, może kiedyś sobie AD700x sprawię. Chyba za jakiś czas zapytam o sample AD1000x i 2000x.

Teraz testuję nową serię monitorową - M50x nie dla mnie, za to M40x dla mnie najlepsze z serii.

 

A500x według mnie były jakieś dziwne, pofalowane, grały jakoś głucho, pusto, jakby obudową. Mało pamiętam, bo zupełnie mnie nie wciągnęły.

 

Ogólnie chyba mało na forum userów ATH?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000X chyba nie są w Polsce dostępne, na co narzekał pewien znany poeta audiofilski.

I faktycznie mało u nas użytkowników AT. Jak już, to tylko M50 i M50, jakby innych słuchawek nie mieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD500 byly moimi pierwszymi sluchawkami nieco wyzszych lotow i to one mnie nauczyly, ze jest "dzwiek" i jest "DZWIEK". I chociaz mam kilka lepszych sztuk, to moich ATH nie mam sumienia sie pozbyc i z przyjemnoscia do nich wracam od czasu do czasu. No i ta wygoda!

Tez mnie kusza wyzsze modele, ale troche za drogo sobie licza, no i potrzeby sluchawkowe mam juz zaspokojone, wiec ciezko uzasadnic taki zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja miałem kiedyś ATH-SJ5, może i na miasto niezłe (choć tłumienie słabe), ale w domowym zaciszu słychać było poważne braki w rejestrach powyżej 12kHz - zmiana korektorem tych pasm nie wnosiła NIC, podczas gdy takie Senki PX100 mimo ich zamulenia spokojnie do 16 kHz ciągnęły (więcej nie słyszę).

Niedawno miałem okazję posłuchać AD900x i na tle modowanych Q701 nie zrobiły na mnie wrażenia - przede wszystkim zbyt ostre na górze (ponoć cecha większości ATH).

Słuchałem też M50 przy okazji skracania kabla i rzeczywiście z tą górą to by się zgadzało.

 

PS. Łagodna i świetnie wybrzmiewająca góra to mój "fetysz" (jak to nazwał Andrewek ;) ) i jest to podstawowa cecha wg której oceniam słuchawki (resztę w 90% da się poprawić modami). Z tego powodu dość szybko pożegnałem Tascamy TH-02 (mimo naprawdę dobrego poziomu reszty pasma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dość skromnie, korzystam z TAD400, to moje pierwsze poważniejsze słuchawki, wyśmienicie zgrywają się z Music Hall ph25.2. Planowałem zmienić słuchawki ale postanowiłem jednak zmienić wzmacniacz. Te audio technica może są tanie ale pokazują pazury na dobrym wzmaku. :P Uwielbiam słuchać na nich jazzu, dźwięk jest przewyborny. :P

 

Słuchałem wielu modeli w tym AD700X, AD900X, HD600, DT880pro. Moje następne słuchawki to AD700X :P

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość skromnie, korzystam z TAD400, to moje pierwsze poważniejsze słuchawki, wyśmienicie zgrywają się z Music Hall ph25.5. Planowałem zmienić słuchawki ale postanowiłem jednak zmienić wzmacniacz. Te audio technica może są tanie ale pokazują pazury na dobrym wzmaku. :P Uwielbiam słuchać na nich jazzu, dźwięk jest przewyborny. :P

 

Słuchałem wielu modeli w tym AD700X, AD900X, HD600, DT880pro. Moje następne słuchawki to AD700X :P

Moglbys napisac czemu 700X a nie 900X? W czym nizszy model przewyzszyl starszego brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że skok jakości w porównaniu do ad700x nie jest wart takiej różnicy w cenie. Choć możliwe że moja wrażliwość musi jeszcze do nich "dojrzeć", siedemsetki powinny w tym pomóc, no i nie ukrywam, na wyższy musiałbym dłużej zbierać. Z tego co zauważyłem dźwięk ad700x jest delikatnie odchudzony w porównaniu do ad900x, może wydawać się odrobinę suchszy, jest to zauważalne, albo może doskwierać jedynie w bezpośrednim porównaniu obu modeli. Ale dopóki ma się na uszach ad700x i nie zakłada zaraz wyższego modelu, wszystko w niższym jest doskonałe. :P AD700x to rozwinięcie brzmienia TAD400. Poszczególne dźwięki są pełniejsze, lepiej wykończone, nic się nie traci. Ogólnie dostajemy wyższej jakości dźwięk na skrajach pasma, bardziej szczegółowy. Czuje się kontrolę, ma się wrażenie że potrafią jeszcze więcej niż pokazują, a przynajmniej robią to bez żadnego wysiłku, nic nie jest w stanie ich przerosnąć, zaskoczyć, od ciężkiego gęstego brzmienia po spokojne, przez to też wyjątkowo komfortowo się na nich słucha, bez obawy że coś zaraz zapiszczy, zagra nieczysto, albo jakoś nieprzyjemnie. Czujemy się pewnie jak w mięciutkim fotelu, nic się nie wbija, nie uciska, dostosowuje się do nas. Pisząc krótko, pełen relaks, uczta dla uszu. TAD400 daje jedynie tego namiastkę, a i tak jestem zaskoczony poziomem tych słuchawek na tle starszych braci.

 

Innym ciekawym modelem audio technica jest re70. Na żywca wygląda lepiej niż na zdjęciach. Nie można mieć zastrzeżeń do jakości materiałów i wykonania, ponadto mają interesujący dźwięk, widziałbym je tutaj jako rywala dla mniejszych momentum. Zaskoczyły mnie bardziej niż te senki, a są dwa razy tańsze.


Ogólnie przydałoby się tutaj trochę rozkręcić popularność audio technica, ta ogranicza się jedynie do modelu m50, a jest wiele innych ciekawych modeli. Także Panowie polecamy AT. :D

 

I dlaczego ten temat nie jest w słuchawkach pro jak inne fankluby, to może kogoś zmylić. :D

Edytowane przez Rajmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AD700X nie wszystko jest doskonałe - na jaśniejszym sprzęcie przełom średnicy i wysokich bywa drażniący i zanika bas. No i w dole brakuje im trochę pazura. Mi tu pomaga wzmacniacz hybrydowy, ale do ideału daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie Audio-Technica ATH-M40X. Czy mocno wytłumiają dźwięki z otoczenia ? Oczywiście wytłumianie każdy by zaliczył do zalet danych słuchawek, ale w moim przypadku jest to wada. Nagrywam filmy i wolałbym słyszeć co mówię. Nie chciałbym żeby wytłumianie w Audio-Technica ATH-M40x było większe niż w AKG K518 (które miałem okazje przetestować). Może istnieje program do "samosłyszalności" ? Przepraszam, ale jestem trochę zielony w tych sprawach, dlatego bardzo proszę o odpowiedź, która mi faktycznie dopomoże.

Edytowane przez MACUkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50, czyli bliźniacza konstrukcja do M40 (pewnie różnią się tylko przetwornikiem) tłumią całkiem nieźle, ale chyba gorzej niż K518.

Jak chcesz słyszeć co mówisz to się zainteresuj otwartymi/półotwartymi - chyba jeszcze da radę załapać sie na Philipsy SHP9500 w dobrej cenie http://forum.mp3store.pl/topic/122620-shp9500-zbiorowka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50, czyli bliźniacza konstrukcja do M40 (pewnie różnią się tylko przetwornikiem) tłumią całkiem nieźle, ale chyba gorzej niż K518.

Jak chcesz słyszeć co mówisz to się zainteresuj otwartymi/półotwartymi - chyba jeszcze da radę załapać sie na Philipsy SHP9500 w dobrej cenie http://forum.mp3store.pl/topic/122620-shp9500-zbiorowka/

 

 

Wiesz co, skoro mówisz, że wytłumiają słabiej niż K518 to fantastycznie. W 100% mi wystarczy. Dzięki, że proponujesz inne modele, ale ATH-M40X spodobały mi się pod każdym względem. Wielkie dzięki ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem na ile mniej wytłumiają, może to być 1dB czy coś w tym stylu - bezpośrednio nie miałem okazji porównać, jedynie z pamięci. W każdym razie ta seria ATH należy do dobrze tłumiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem na ile mniej wytłumiają, może to być 1dB czy coś w tym stylu - bezpośrednio nie miałem okazji porównać, jedynie z pamięci. W każdym razie ta seria ATH należy do dobrze tłumiących.

 

W K518 spokojnie można było mówić i wszystko byłem w stanie usłyszeć. Oczywiście wytłumiały, ale nie na tyle bym się nie słyszał. Nawet jeśli mówisz, że ta różnica jest niewielka, a może i różnicy nie ma, to i tak mi na pewno wystarczy. Testowałem również AKG Y50 i te to wytłumiały masakrycznie. Dla kogoś kto chce słuchawki tylko słuchania muzyki.... MEGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności