Skocz do zawartości

Fanklub Audio-Technica


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałem wrócić do padów HM5. Od tygodnia mam MSR7 i zdecydowałem, że trzeba zainwestować w większe pady :)

 

Czy próbował ktoś z Was tych hybrydowych padów (welur tylko na zewnątrz, reszta skóra)?

 

Czy w dźwięku będzie jakakolwiek róznica między nimi a super softami skórzanymi? Obie wersje oczywiście nie angled, z tego co pisaliście wcześniej.

 

Gdzieś chyba czytałem, że jest różnica ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Też się zastanawiam nad padami ale super softami skórzanymi. Głównie dlatego, że moje uszy dotykają siatki wewnątrz słuchawek i plastikowej obudowy głośników. To pierwszy taki przypadek i jestem tym trochę zdziwiony, ponieważ mam małe uszy i w żadnych innych słuchawkach nie miałem takiego problemu :)

 

 

Słuchałem MSR7 z Fiio X5I i X5II. W obu przypadkach było bardzo dobrze i zdecydowanie mogę polecić takie zestawienia.

A myślisz, że X1II też warto spróbować?

 

Zastanawia mnie jeszcze Cowon Plenue D. Z opisu mogłoby być dobrze :)

Niestety ani z X1 II ani z Plenue D nie słuchałem MSR7 więc tutaj Ci nie pomogę. Mogę tylko powiedzieć że MSR-ki mimo iż nie są trudne do napędzenia to skrzydła rozwijają kiedy dostaną więcej mocy. Nie polecałbym łączenia ich z jasnymi źródłami.

 

 

Dokładnie, jasne źródła nie dla mnie. Obecnie zastanawiam się nad:

1. Fiio X1II

2. Cowon Plenue D

3 AK XB10.

 

Chyba będę musiał pojechać na odsłuchy ale nie zaszkodzi wcześniej zebrać informacje od bardziej doświadczonych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja chciałem wrócić do padów HM5. Od tygodnia mam MSR7 i zdecydowałem, że trzeba zainwestować w większe pady :)

 

Czy próbował ktoś z Was tych hybrydowych padów (welur tylko na zewnątrz, reszta skóra)?

 

Czy w dźwięku będzie jakakolwiek róznica między nimi a super softami skórzanymi? Obie wersje oczywiście nie angled, z tego co pisaliście wcześniej.

Gdzieś chyba czytałem, że jest różnica ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Też się zastanawiam nad padami ale super softami skórzanymi. Głównie dlatego, że moje uszy dotykają siatki wewnątrz słuchawek i plastikowej obudowy głośników. To pierwszy taki przypadek i jestem tym trochę zdziwiony, ponieważ mam małe uszy i w żadnych innych słuchawkach nie miałem takiego problemu :)

 

Prawie na pewno będzie różnica, w końcu to inny rozmiar i inna głębokość padów.

Sam testowałem supersofty skórzane i robią z grubsza tyle, że wyciągają skraje pasma, czyli V. Dla mnie w rezultacie góra była już zdecydowanie za mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja chciałem wrócić do padów HM5. Od tygodnia mam MSR7 i zdecydowałem, że trzeba zainwestować w większe pady :)

 

Czy próbował ktoś z Was tych hybrydowych padów (welur tylko na zewnątrz, reszta skóra)?

 

Czy w dźwięku będzie jakakolwiek róznica między nimi a super softami skórzanymi? Obie wersje oczywiście nie angled, z tego co pisaliście wcześniej.

Gdzieś chyba czytałem, że jest różnica ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Też się zastanawiam nad padami ale super softami skórzanymi. Głównie dlatego, że moje uszy dotykają siatki wewnątrz słuchawek i plastikowej obudowy głośników. To pierwszy taki przypadek i jestem tym trochę zdziwiony, ponieważ mam małe uszy i w żadnych innych słuchawkach nie miałem takiego problemu :)

 

Prawie na pewno będzie różnica, w końcu to inny rozmiar i inna głębokość padów.

Sam testowałem supersofty skórzane i robią z grubsza tyle, że wyciągają skraje pasma, czyli V. Dla mnie w rezultacie góra była już zdecydowanie za mocna.

 

 

A dużo płytsze są te hybrydowe? Tak jak te stockowe od HM5 z pudelka?

 

Właśnie czytałem o Twoich doświadczeniach w super softach, nawet już miałem je zamawiać, ale popatrzyłem na hybrydowe i się zaintrygowałem :) może w hybrydowych nie byłoby tak gorąco. Z drugiej strony czytałem, że całe welurowe psują dźwięk MSR7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hybrydach i welurach niestety nic nie wiem, ale każde HM5 są głębsze i pojemniejsze od stockowych MSR7, dlatego w każdych jakaś zmiana zajdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy rozjaśniają brzmienie względem supersoftów i nie jest to subtelna różnica.

Welury jeszcze bardziej odchudzają brzmienie, ale średnie nie są takie agresywne jak na hybrydach.

Nie polecam żadnych z powyższych, chyba, że będziesz tez robił dodatkowe mody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrydy rozjaśniają brzmienie względem supersoftów i nie jest to subtelna różnica.

Welury jeszcze bardziej odchudzają brzmienie, ale średnie nie są takie agresywne jak na hybrydach.

Nie polecam żadnych z powyższych, chyba, że będziesz tez robił dodatkowe mody.

 

Perul, dzięki, właśnie o to mi chodziło! Dodatkowych modów nie będę robił i w takim razie kupuję super softy skórzane :)

 

A tak z ciekawości, jakie mody można robić na MSR7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hybrydy rozjaśniają brzmienie względem supersoftów i nie jest to subtelna różnica.

Welury jeszcze bardziej odchudzają brzmienie, ale średnie nie są takie agresywne jak na hybrydach.

Nie polecam żadnych z powyższych, chyba, że będziesz tez robił dodatkowe mody.

 

Perul, dzięki, właśnie o to mi chodziło! Dodatkowych modów nie będę robił i w takim razie kupuję super softy skórzane :)

 

A tak z ciekawości, jakie mody można robić na MSR7?

 

Jakieś na pewno można, musiałbym je rozebrać i zobaczyć jak są w środku zbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hybrydy rozjaśniają brzmienie względem supersoftów i nie jest to subtelna różnica.

Welury jeszcze bardziej odchudzają brzmienie, ale średnie nie są takie agresywne jak na hybrydach.

Nie polecam żadnych z powyższych, chyba, że będziesz tez robił dodatkowe mody.

 

Perul, dzięki, właśnie o to mi chodziło! Dodatkowych modów nie będę robił i w takim razie kupuję super softy skórzane :)

 

A tak z ciekawości, jakie mody można robić na MSR7?

 

Jakieś na pewno można, musiałbym je rozebrać i zobaczyć jak są w środku zbudowane.

 

Jasne, w takim razie odezwę się jak mi się znudzą i będe chciał coś zmienić, a na tę chwilę kupuję super softy :) Jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ws1100.jpg

 

Osłu****ę tak sobie ATH-WS1100 i mogę podzielić się już kilkoma wrażeniami, może ktoś ciekaw jest.

Smucą mnie bardzo :( Miałem nadzieję, że będą moim nowym mobilnym wyborem, a tu Audio-Technica zrobiła psikusa - te słuchawki są niemal półotwarte! Naprawdę sporo dźwięku wypuszczają na zewnątrz, oczywiście przez te otwory wentylacyjne na muszlach, które pomagają w pogłębieniu basu. Czuję, że AT trochę tu oszukali, nauszniki miały być zamknięte. A są na tyle niezamknięte, że się ludzie ode mnie w autobusie odsuwają :D.

Może i bym się tak bardzo nie przejął gdyby nie fakt, że grają znakomicie. Jest lekkie V, ale nazwałbym je wysmakowanym. Góra wyrazista i pełna detali, jednak złagodzona tak, że bardzo jest przyjemnie, jeśli się taką lubi. Ładnie dają się rozróżnić faktury dźwięków, jest scena - raz mi nawet coś aż za uchem zagrało. No i bas. Seria się niby nazywa Solid Bass, ja bym to zmienił na Deep Bass. Nic tu dołem ni wali, nie buczy, nie jest też jakoś specjalnie selektywnie i precyzyjnie. Ale za to jest taki głęboki, pulsujący pomruk, który wyłazi jak ma na czym, a jak nie to sobie mruczy spokojnie. Nie laguje, jest dynamiczny i ruchliwy, po prostu tak bardziej plastycznie, nie konturowo.

Mi się te ich brzmienie ogromnie podoba, tylko że miały być zamknięte... :angry:

Gwoli formalności, słucham z DX80 - V10 nie było ich w stanie rozkręcić.

 

Dodam jeszcze, że to by mogła być alternatywa dla MSR7, jeśli dla kogoś są za jasne i mało basowe. Jakościowo dźwięk podobny, chociaż tu przetwornik chyba większy. Konstrukcja też na podobnym poziomie, chociaż chyba WS1100 są lżejsze. Bardzo wygodnie leżą na głowie.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy R70x to dobry wybór po K612? Potrzeba tylko ciutke więcej basu i takiej samej ekstra wygody :)

Jeśli chodzi tylko o więcej basu, a nie o jakiś mocno odczuwalny przeskok jakościowy, to tak - to dobry wybór.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie słuchawki byłyby przeskokiem jakościowym po K612?

Chce fajne dociążone granie, zbliżone do R70x które znam tylko z opisów, słucham głownie rocka i elektroniki.

DT 150 i inne zamknięte konstrukcje w których "ugotuje" głowę odpadają, szukam czegoś co mogę mieć cały dzień na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie słuchawki byłyby przeskokiem jakościowym po K612?

Chce fajne dociążone granie, zbliżone do R70x które znam tylko z opisów, słucham głownie rocka i elektroniki.

DT 150 i inne zamknięte konstrukcje w których "ugotuje" głowę odpadają, szukam czegoś co mogę mieć cały dzień na głowie.

A czy od tego nie jest przypadkiem dział "Co kupić"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hybrydy rozjaśniają brzmienie względem supersoftów i nie jest to subtelna różnica.

Welury jeszcze bardziej odchudzają brzmienie, ale średnie nie są takie agresywne jak na hybrydach.

Nie polecam żadnych z powyższych, chyba, że będziesz tez robił dodatkowe mody.

 

Perul, dzięki, właśnie o to mi chodziło! Dodatkowych modów nie będę robił i w takim razie kupuję super softy skórzane :)

 

A tak z ciekawości, jakie mody można robić na MSR7?

 

Jakieś na pewno można, musiałbym je rozebrać i zobaczyć jak są w środku zbudowane.

 

 

 

przydałby się jakiś mod, który uspokoiłby wysokie, bo potrafią być agresywne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra, czas odkopać temato potato. Czekam na złotą łopatę, a w międzyczasie pytanie do was. Czy ktoś próbował zmiany padów w R70X? Stocki są dosyć twarde i jestem ciekaw, czy istnieją jakieś zamienniki może, tudzież pady od innych słuchawek, które można by było im zaaplikować? Wiadomo, są owalne HM5 i myślę nad hybrydami, ale może coś innego się znajdzie w cenie do 200zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ATH-SR9 już dostępne w TopHiFi za ~2400zł.

 

Tutaj recenzja, jaką udało mi się znaleźć, być może pierwsza: http://www.head-fi.org/t/832040/audio-technica-ath-sr9-impressions-thread#post_13329945

Jeżeli wierzyć opisowi, to słuchawki niekoniecznie warte swojej ceny. Ale tak to już u Audio-Technica bywa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Audio Technica niebawem wypuści model ATH-MSR7SE

 

MSR7SE.jpg

MSR7SE1.jpg

 

Audio Technica has announced the ATH-MSR7E, a Special Edition version of the five star ATH-MSR7. The new model doesn't just come with a new visually stunning navy and gold colour finish, but an improved sound too.

 

On top of the new colour finish, the Special Edition model has a new aluminium housing and dark brown faux leather on the ear pads. The ear housings have been shaped to mirror the ear profile which helps to boost the low-end frequencies of your music, while also improving sound isolation.

 

The overall sound of the headphones has been improved upon too, as the MSR7SEs borrow technology from Audio Technica's flagship ATH-SR9 over-ear model. As a result, the 45mm True Motion drivers on this new Special Edition get a Diamond-like Carbon (DLC) coated diaphragm that provides greater rigidity, which Audio Technica says improves response times and reduces levels of distortion.

 

The entire frequency range of music is handled better too, and a new 1.2-metre oxygen-free copper cable delivers a much clearer audio signal with "increased clarity and accuracy".

If you're listening to music on a smartphone, the copper cable can be swapped out for a regular 1.2-metre cable with integrated in-line controls and microphone, a 1.2-metre cable without controls, or a 3.0-metre cable for reaching to your hi-fi equipment if listening at home.

 

All four cables come supplied with the headphones, along with a carry pouch to store them all. The Audio Technica ATH-MSR7SE will be available from October for £299.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że technologia zapożyczona od SR9. Oraz "increased clarity and accuracy". Czyli można się spodziewać jeszcze więcej góry :mellow:.

Edytowane przez timecage
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności