Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soundman1200

Oj na tych "nowych" LCD2 z Fazorem i dodatkowo na Brystonie to cuda się dzieją.....nawet Trance słucha się wspaniale. Szybkie teraz są energiczne....Chociaż te stare LCD2 też mi się podobały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj HE-5LE na jakimś starym wzmacniaczu technicsa za góra 200zł i byłem pozytywnie zaskoczony, grały lepiej niż dobrze nawet gdy obok stał luxman l 530, który według mnie wzorowo się zgrywa z tymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Wreszcie zauważyłem sporą poprawę w przekazie LCD2, dopiero po 200h wygrzewania zagrały jak na swój poziom przystoi.

Nie grają już aż tak blisko głowy, scena się lekko oddaliła, jest uczucie znikania słuchawek z głowy...można zapomnieć że mam je na głowie, mimo ich dużej masy.

Niedługo sprawdzę jak zagrają przez wejścia XLR Brystona 3pinowe, obecnie słucham na firmowym kablu XLR 4 piny.

Kabelek jak zwykle zamówiłem u Majkela, ciekaw jestem czy poczuję różnicę po rozdzieleniu sygnału na dwa 3pinowe XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun :P

Ja nie potrafie zapomnieć ze je mam na głowie, zbyt niewygodne ^^

 

Myślę ze różnice odczuć możesz o ile konstrukcja brystona po prostu gra inaczej z 4pin a inaczej z 2x3pin, wątpię zeby różnica wtykow robiła różnice, chociaż mogę się mylić, ktoś coś o tym wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Nie różnica wtyków, tylko chyba oddzielenie kanałów powinno poprawić przestrzenność i lokalizację na scenie.

Mam taką nadzieję, nigdy nie miałem takiego kabelka i wzmacniacza to sam jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie różnica wtyków, tylko chyba oddzielenie kanałów powinno poprawić przestrzenność i lokalizację na scenie.

Mam taką nadzieję, nigdy nie miałem takiego kabelka i wzmacniacza to sam jestem ciekawy.

 

Proponuje puscic kable osobno z kazdej sluchawki - na pewno poprawi sie separacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

 

Nie różnica wtyków, tylko chyba oddzielenie kanałów powinno poprawić przestrzenność i lokalizację na scenie.

Mam taką nadzieję, nigdy nie miałem takiego kabelka i wzmacniacza to sam jestem ciekawy.

 

Proponuje puscic kable osobno z kazdej sluchawki - na pewno poprawi sie separacja

 

No tak właśnie będzie, od muszli słuchawek prosto kabelkiem do wzmacniacza. Kable też będą osobno, bez stykania się ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś może Elektronikę TDS 5 do echo TDS 16? Jest ten sam poziom podrobionych Yamaszek, czy któreś z nich są lepsze?

Co prawda od dawna nie mam już TDS-5, a dwie pary TDS-16 leżą w pudle od lat, ale z pamięci coś tam mogę napisać. TDS-5 grają bardziej dociążonym dźwiękiem, są ciemniejsze, bliżej im do Yamaszek. Mają bardzo fajny bas, ale nie są szczególnie detaliczne. TDS-16 są jaśniejsze, mają więcej góry i są tam bardziej rozdzielcze, słychać więcej niuansów. Basu mniej, średnica niezła ale chyba w TDS-5 lepsza. TDS-16 są bardziej podobne do starych Fostexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Soundman1200

Wreszcie doczekałem się i mogę nausznie przekonać się co potrafią LCD3, a potrafią sporo....he,he.

Na razie są nie do końca wygrzane, raptem 40h grają. Ale i tak już jest dobrze a powinno być tylko lepiej...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności