Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.08.2018 o 17:26, vonBaron napisał:

jedyne co mi przeszkadza czasami to zbyt ostra góra i niezbyt duża scena.

Jesteś trzecią osobą (poza mną i @majkel-em), o której wiem, że zwróciła na to uwagę; z tym że mi to zajęło więcej czasu niż Tobie szczerze mówiąc. Ta pojawiająca się czasem ostrość (chodzi o niższe rejony góry czyli zadzidzie przeddzidzia) wynika właśnie z niezbyt fanatycznej rozdzielczości Audeze. LCD2F porównywane bezpośrednio z T90 na Balantine były bardziej skore do kąsania po uszach niż tesle, mimo że tej góry miały mniej. Na wielkość sceny jakoś nie narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

foobar + reveal + LCD-2F = :D

Po odpaleniu tej wtyczki góra już tak nie daje po uszach i scena jakby się zwiększyła. Klawe granie i to na tym crap kablu Audeze. Szkoda że kasy brak bo już byłby moje.

Foobar "na goło" grał mi kiedyś nad wyraz cyfrowo, ale to było kilka lat temu, jak go porównywałem z JPlayem, a ten go zwyczajnie sponiewierał. Tyle że znowu "funkcjonalność" i stabilność JPlay'a naonczas to były kpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze LCD2c mają u mnie całkiem niezłą scenę ale tylko na jednym wzmacniaczu ,na 2a3 Balanced po

całkowicie zbalansowanym torze ,podłączone do odczepów głośnikowych .

Na innych wzmacniaczach nie mam takiej sceny i przestrzeni ,nawet podłączając kabel XLR do odpowiedniego

gniazda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkel napisał:

Foobar "na goło" grał mi kiedyś nad wyraz cyfrowo, ale to było kilka lat temu, jak go porównywałem z JPlayem, a ten go zwyczajnie sponiewierał. Tyle że znowu "funkcjonalność" i stabilność JPlay'a naonczas to były kpiny.

Ostatnio testowałem różne odtwarzacze i foobar ciągle trzyma się mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, audionanik napisał:

Jesteś trzecią osobą (poza mną i @majkel-em), o której wiem, że zwróciła na to uwagę; z tym że mi to zajęło więcej czasu niż Tobie szczerze mówiąc. Ta pojawiająca się czasem ostrość (chodzi o niższe rejony góry czyli zadzidzie przeddzidzia) wynika właśnie z niezbyt fanatycznej rozdzielczości Audeze. LCD2F porównywane bezpośrednio z T90 na Balantine były bardziej skore do kąsania po uszach niż tesle, mimo że tej góry miały mniej. Na wielkość sceny jakoś nie narzekałem.

Dokładnie bo wokale też czasem lubią sobie ssssyknąć.

Czy zamiana HE-X na LCD-2F to idiotyzm? :P Audeze wydają się szybsze, bardziej muzykalne i jakby lepiej zgrywały się z moim torem.

Edytowane przez vonBaron
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał:

Dokładnie bo wokale też czasem lubią sobie ssssyknąć.

Czy zamiana HE-X na LCD-2F to idiotyzm? :P Audeze wydają się szybsze, bardziej muzykalne i jakby lepiej zgrywały się z moim torem.

Audeze z Balantine będą lepiej grać niż z Headonikiem. U mnie leży jakiś kabel do Audeze z wtykiem XLR. Długość bodajże 3,5m. Mogę Ci go opchnąć po okazyjnej cenie. Nie wystawiam go w Ogłoszeniach, bo mi się czasem przydaje, ale u Ciebie będzie z niego więcej pożytku. ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, vonBaron napisał:

Ethery C na wypasie, dzięki @konrad_a

 

Tak dla uściślenia: Ether C to inny model, już nie produkowany. To jest Ether C Flow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, roger987 napisał:

Najbardziej średnicowe współczesne słuchawki jakie słyszałem. Bardzo fajne. 

 

One są raczej równe / neutralne. Reagują dobrze na zmiany źródła. Z czym ich słuchałeś?

 

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

(...)

Srednicowe? Nie powiedziałbym. 


No właśnie. Średnicę bardzo lubię i żeby ją podciągnąć / dosłodzić na Ether C Flow używam czasem Continental Dual Mono.

 

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

IMG_20180827_155957.jpg

Ethery C Flow na wypasie, dzięki @konrad_a

A cóż to za karbonowe słuchawki?...he,he.

Ergonomia na piątkę czy też dwója z minusem?....dla niewierzących,kiedyś takie oceny dawali nauczyciele....

I się zdawało po modłach i płaczu....?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konrad_a napisał:

 

One są raczej równe / neutralne. Reagują dobrze na zmiany źródła. Z czym ich słuchałeś?

 


No właśnie. Średnicę bardzo lubię i żeby ją podciągnąć / dosłodzić na Ether C Flow używam czasem Continental Dual Mono.

 

@vonBaron, @konrad_a

Moim skromnym zdaniem,  w dzisiejszych czasach,  na tle rynku który mocno przesunął się na ciemną stronę mocy,  pojęcia równe i średnicowe są mocno zbieżne i etherki odebrałem właśnie jako równe...średnicowe. Porównywałem bezpośrednio z Aeonami otwartymi. Słuchane na CMA400 i Aune s16. Na lampach było bardziej słodko i przestrzennie, ale również równo. To taki mój odbiór, z tym że od razu mówię, że nie miałem ich w domu, odsłuchy były dość krótkie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stockowych padach bez żadnych wkładek Flowy C brzmią jasno i chudo, praktycznie zero dociążenia.

Na padach od Voce z wkładką jest bardzo przyjemna barwa, gładkość, mocny bas i sprężysty bas, delikatna góra. Brakuje mi jedynie większego pazura na średnicy, choć wokale są super.

Myślałem że drivery w nich są takie magiczne a to główną robotę robi damping.

Pewnie potrafią zagrać jeszcze lepiej ale jadę przez dwie przejściówki więc jest jak jest.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności