Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
FiiO FH5 - przedsprzedaż Więcej informacji... ×
Baele

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy ile dostanie :D . A tak na serio trzeba by je było mieć tutaj w Polsce i posłuchać. Najlepiej jakby powstała dyskusja, bo teraz to takie wróżenie z fusów.

Ja znowu zacząłem chorować na coś pokroju he1k czy edX v2. Ostatnio w pracy słuchałem bardzo długo tych modeli i czarują niesamowicie. Wziąłem ze sobą skorpiona i o dziwo na lampach miniwatta d-getter edX słuchało mi się niesamowicie przyjemnie ( HD800 również), nawet z setem Cayina iHA6 + iDAC6 nie było tak przyjemnie jak ze skorpionem podłączonym do audio gd nfb 27 jako DAC.

Ktoś kto słuchał, jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy HE1000 V1 a V2? Nie miałem okazji słuchać 2 wersji :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie pary najlepszych planarów (Flowy i Hexy/Heki) jakie dane było mi słuchać oraz dwa dynamiki, dźwiękowo udające planary. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też dobre.

20180616_125143.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu miałem okazje znowu gościć u siebie Ethery Flow żeby porównać je 1:1 z HE-X.

Na wstępnie powiem że chciałbym mieć obie pary bo obie są świetne ale finanse nie pozwalają.

Bas w obu słuchawkach jest świetny ale w Etherach jest bardziej obły, pełniejszy i ma lepszy kick. Chyba najlepszy bas jaki słyszałem w planarach a może i ogólnie.

Średnica to domina HE-X, jest ostrzejsza i bardziej szczegółowa, w Etherach jest troszeczkę wycofana i bardziej łagodna.

Góra również w HE-X jest bardziej szczegółowa choć może zmęczyć szybciej niż ta w Etherach.

Obie pary mają wspaniałą holografię choć scena w Hifimanach jest większa.

Cóż nie żałuję że kupiłem HE-X kosztem Etherów ale gdyby było na odwrót też bym nie żałował.

Podziękowania za wypożyczenie Etherów dla @Karmazynowy

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwszym odsłuchu po D8000, Ethery Flow się nie obroniły, porównałem na szybko na kilku utworach. Wokale są z przodu, góra nieco ostrzejsza, a scena mniejsza. Wręcz wydały się ciasne względem Fianal Audio. Mr Speakers mają masywniejszy bas, ale już nie takiej jakości. Dam im szanse przez weekend. Słychać klasę ale to nie to....

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że po odsłuchach D8000 nic już nie jest takie samo ;)

Zazdroszczę Ci możliwości posłuchania Finali!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poproś oddział we Wrocławiu może sprowadzą. Sztuka testowa krąży w takim oto opakowaniu:

20180623_002903.jpg

EDIT.

Wytrzymałem pół soboty z Ether Flow. Wróciłem do D8000.  Najbardziej brakowało mi tej spójności wszystkich zakresów i równowagi między nimi. Ether Flow mocniej akcentował bas. Flow w sumie grały na twarz w porównywaniu do Final Audio.

Z D8000 mam jednak trzy problemy.  Komfort, dwa - po jakim czasie będzie trzeba wymienić smarowanie między pałąkiem a muszlą. Wysłałem też zapytanie ile życzą sobie za pady bo w na oficjalnej stronie brak ich w sklepie., to trzeci.

Z żalem roztaję się obojgiem. Teraz jeszcze Ether Flow C i HEX'sy posłuchać i wybierzemy przyszły sprzęt.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szykują się ciekawe słuchawki planarne od legendarnego brytyjskiego producenta. Quad ERA-1. Pałąk wygląda jak w Oppo PM2-2. Nic nie wiadomo jak grają póki co. https://youtu.be/PMZBVRtksQg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie czy można wymienić pady w Audeze LCD-2 Classic na zamszowe (vegan)?

Te oryginalne skórkowe są chyba przyklejone. Czy jest jakiś sposób aby je bezinwazyjnie wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak w LCDC są tak samo pady przyklejone jak starszych modelach, czyli taśma dwustronna to niestety trzeba oderwać, jak się to zrobi delikatnie to nie ma tragedii.

Z nowymi padami od Audeze dostaje się zestaw okrągłych taśm dwustronnych do przyklejenia.

Rozmiar padów , średnica powinna być 11cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ktm777 napisał:

Link nie działa, na stronie audeze brak info o rzekomych lcd2c closed.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe, czy jedyne co trzeba będzie zrobić, żeby z wersji otwartej zrobić zamkniętą, to dodać dekle, tak jak jest to w przypadku LCD-X/XC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, killwasi napisał:

Nie jestem pewien, czy te muszle są ładne czy obrzydliwe :D. Ale na pewno interesująca (potencjalnie) propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd2-closed-back

Z jakiegoś dziwnego powodu są droższe od LCD2c, chociaż to pewnie to samo + kawałek tworzywa i może lekko inne strojenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, timecage napisał:

https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd2-closed-back

Z jakiegoś dziwnego powodu są droższe od LCD2c, chociaż to pewnie to samo + kawałek tworzywa i może lekko inne strojenie.

Gdyż one są na podstawie normalnej wersji a nie classic, czyli fazor jest i możliwe że te same drivery co w normalnej wersji.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi