Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy ile dostanie :D . A tak na serio trzeba by je było mieć tutaj w Polsce i posłuchać. Najlepiej jakby powstała dyskusja, bo teraz to takie wróżenie z fusów.

Ja znowu zacząłem chorować na coś pokroju he1k czy edX v2. Ostatnio w pracy słuchałem bardzo długo tych modeli i czarują niesamowicie. Wziąłem ze sobą skorpiona i o dziwo na lampach miniwatta d-getter edX słuchało mi się niesamowicie przyjemnie ( HD800 również), nawet z setem Cayina iHA6 + iDAC6 nie było tak przyjemnie jak ze skorpionem podłączonym do audio gd nfb 27 jako DAC.

Ktoś kto słuchał, jakie są różnice w brzmieniu pomiędzy HE1000 V1 a V2? Nie miałem okazji słuchać 2 wersji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pary najlepszych planarów (Flowy i Hexy/Heki) jakie dane było mi słuchać oraz dwa dynamiki, dźwiękowo udające planary. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też dobre.

 

20180616_125143.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem okazje znowu gościć u siebie Ethery Flow żeby porównać je 1:1 z HE-X.

Na wstępnie powiem że chciałbym mieć obie pary bo obie są świetne ale finanse nie pozwalają.

Bas w obu słuchawkach jest świetny ale w Etherach jest bardziej obły, pełniejszy i ma lepszy kick. Chyba najlepszy bas jaki słyszałem w planarach a może i ogólnie.

Średnica to domina HE-X, jest ostrzejsza i bardziej szczegółowa, w Etherach jest troszeczkę wycofana i bardziej łagodna.

Góra również w HE-X jest bardziej szczegółowa choć może zmęczyć szybciej niż ta w Etherach.

Obie pary mają wspaniałą holografię choć scena w Hifimanach jest większa.

Cóż nie żałuję że kupiłem HE-X kosztem Etherów ale gdyby było na odwrót też bym nie żałował.

Podziękowania za wypożyczenie Etherów dla @Karmazynowy

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym odsłuchu po D8000, Ethery Flow się nie obroniły, porównałem na szybko na kilku utworach. Wokale są z przodu, góra nieco ostrzejsza, a scena mniejsza. Wręcz wydały się ciasne względem Fianal Audio. Mr Speakers mają masywniejszy bas, ale już nie takiej jakości. Dam im szanse przez weekend. Słychać klasę ale to nie to....

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś oddział we Wrocławiu może sprowadzą. Sztuka testowa krąży w takim oto opakowaniu:

 

20180623_002903.jpg

 

EDIT.

 

Wytrzymałem pół soboty z Ether Flow. Wróciłem do D8000.  Najbardziej brakowało mi tej spójności wszystkich zakresów i równowagi między nimi. Ether Flow mocniej akcentował bas. Flow w sumie grały na twarz w porównywaniu do Final Audio.

 

Z D8000 mam jednak trzy problemy.  Komfort, dwa - po jakim czasie będzie trzeba wymienić smarowanie między pałąkiem a muszlą. Wysłałem też zapytanie ile życzą sobie za pady bo w na oficjalnej stronie brak ich w sklepie., to trzeci.

 

Z żalem roztaję się obojgiem. Teraz jeszcze Ether Flow C i HEX'sy posłuchać i wybierzemy przyszły sprzęt.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie czy można wymienić pady w Audeze LCD-2 Classic na zamszowe (vegan)?

Te oryginalne skórkowe są chyba przyklejone. Czy jest jakiś sposób aby je bezinwazyjnie wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w LCDC są tak samo pady przyklejone jak starszych modelach, czyli taśma dwustronna to niestety trzeba oderwać, jak się to zrobi delikatnie to nie ma tragedii.

Z nowymi padami od Audeze dostaje się zestaw okrągłych taśm dwustronnych do przyklejenia.

Rozmiar padów , średnica powinna być 11cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ktm777 napisał:

Link nie działa, na stronie audeze brak info o rzekomych lcd2c closed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, killwasi napisał:

Nie jestem pewien, czy te muszle są ładne czy obrzydliwe :D. Ale na pewno interesująca (potencjalnie) propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd2-closed-back

 

Z jakiegoś dziwnego powodu są droższe od LCD2c, chociaż to pewnie to samo + kawałek tworzywa i może lekko inne strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, timecage napisał:

https://www.audeze.com/products/lcd-collection/lcd2-closed-back

 

Z jakiegoś dziwnego powodu są droższe od LCD2c, chociaż to pewnie to samo + kawałek tworzywa i może lekko inne strojenie.

 

Gdyż one są na podstawie normalnej wersji a nie classic, czyli fazor jest i możliwe że te same drivery co w normalnej wersji.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale się słucha LCD2 dobrze napędzonych, jeszcze kabelek na dobrej miedzi od J.Dragona 8 żyłowy i nic więcej nie potrzeba do szczęścia.?

Gęba się śmieje i tylko pozostaje słuchać, chyba aż do rana....

A miałem chwilę zastanowienia czy dobrze zrobiłem że pozbyłem się Hawków, ale już to minęło.

Nie ten poziom i nie ta liga ....Hawki są fajne ale to tylko tyle, żeby poczuć coś więcej trzeba takich LCD2.

A że ciężkie i nie wezmę ich na dwór do biegania, co zrobić...nie ma ideałów w życiu...he,he.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności