Recommended Posts

2 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Słyszałem i czytałem, że OTL do linii LCD nigdy nie był polecany

To fakt, lcd nie chcą grać z otl-ami; lcd3 (110ohm) też i nie wiem dlaczego, bo słuchałem też z dość wydajnego prądowo wzmaczka. Wysoka impedancja wyjściowa otl-eli? Czy ki diabeł?

2 godziny temu, Chcheckitout napisał:

nawet może uszkodzić przetworniki ? Zawsze jak serwisowałem swoje 2, jak i 3 to zawsze się mnie pytali czy pędzone OTLem.

Zając też oberwał od Misia za brak czapeczki, mimo że miał fajki i z filtrem, i bez.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak pędzone OTLem, to po gwarancji?? 

• Haha 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem Skorpion HV-1 z hd600,hd650,hd800,he300 równocześnie i ze wszystkimi zdarzał się ten efekt ,,kartonowej'' perkusji,chociaż z sentymentu podszedłbym do niego jeszcze raz.Ale na dłużej to zdecydowanie NIE.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Chcheckitout napisał:

Słyszałem i czytałem, że OTL do linii LCD nigdy nie był polecany i nawet może uszkodzić przetworniki ? Zawsze jak serwisowałem swoje 2, jak i 3 to zawsze się mnie pytali czy pędzone OTLem.

Tak na dobrą sprawę to zastanawiając się nad pędzeniem OTLem, to przy niespełnieniu prawa, żeby impedancja była 8x niższa na wyjściu, membrana nie będzie dobrze kontrolowana i jeśli dobrze pamiętam, jej wychylenia będą mocniejsze, więc szybciej padnie, ale to tylko z powodu jej specyficznego montowania, o czym majkel pisał wcześniej.

4 godziny temu, bakus1233 napisał:

A jak pędzone OTLem, to po gwarancji?? 

Przypominają mi się sklepy, gdzie jak komuś procesor padł to próbowali wmówić, żę się kręciło proca dlatego padł, byle tylko uzyskać powód by odrzucić gwarancję.. Takie wstawki świadczą tylko o poziomie sklepu, w którym się kupowało. Sama firma Audeze gwarancji z takich powodów nie odrzuci, przynajmniej nie słyszałem o czymś takim.

4 godziny temu, audionanik napisał:

To fakt, lcd nie chcą grać z otl-ami; lcd3 (110ohm) też i nie wiem dlaczego, bo słuchałem też z dość wydajnego prądowo wzmaczka. Wysoka impedancja wyjściowa otl-eli? Czy ki diabeł?

Kiedyś Tyll podobne zjawisko zaobserwował. 110/8=13,75, więc OTL powinien mieć optymalnie max 13,75ohm na wyjściu. Jak będzie za dużo ohm na wyjściu to tylko chyba podbije bas i zaniży rozdzielczość, co raczej cieplejszym słuchawkom zaszkodzi.

Edytowane przez oblivion

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Planary nie mają rezonansu na basie, więc brak współczynnika tłumienia nie podbije basu. Jego brak zresztą wcale nie jest udręką dla przetwornika, a może nawet mu na rękę, bo bardziej robi to co mu "pasuje".

Tak poza tym to ostatnio słuchane LCD2 z jacka jakby nie grały, tylko sygnał symetryczny z XLRa właściwie nimi poruszał.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie sobie czytam:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-kennerton-odin/

W skrócie: ******ste słuchawki, bardzo niewygodne i ciężkie, ze słabym kablem, za drogie.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta