Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Compton napisał:

Co raz częściej odnoszę wrażenie, że pisanie tu, a szczególnie w tym fanklubie, to jak dobrowolne wystawianie się na pośmiewisko.

Nie chesz, nie kupuj. Nie stać Cię, nie narzkaj i nie krytykuj innych. Masz lepsze, to pisz o tym w innym dziale i daj pisać zainteresowanym w tym.

Stefan, chodź na PW, bo tu już mi się nie chce...

Piszcie jawnie wszystko o D8000, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często są na forum biadolenia na ceny i to może być meczące, bo jeszcze trochę i będą rozmowy na poziomie, że masło i jajka drożeją i w ogóle wszystko jest do dupy jak papier toaletowy :lol: Ale... przynajmniej pierwszy raz komentarz o cenie słuchawek jest zrobiony po bożemu jak należy - z humorem, a nie z nudnym malkontenctwem. Żeby inne takie były i nie widzę problemu, a tylko ozdobniki dyskusji :P

Edytowane przez oblivion
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

@Firegon a cóż to za lampkę dobrałeś, że tak ładnie Ci brzdęka? Bo mi właśnie o te brzdękanie się rozchodziło a jeszcze bardziej o sybilanty.

Ja cały czas z Feliksem Elise siedzę. Ładnie temperuje górę, syczenie i sybilizowanie ograniczone do minimum, holografia wprost bajeczna, troszkę barwy, wystarczająco szybko, świetna scena, średnica ciut jakby wycofana, albo przynajmniej nie jest przybliżona, tak jak lubię.

 Ale pogłos czasem jest ... no co zrobić, nigdy nie będzie perfekcyjnie. A jak się w Sinus Audio zrobi lampka i dojadą mi kable XLR to porównam je obie ze sobą,a potem z Brystonem i będę wiedział dokładnie co zostawić, a co puścić w świat.

Ogólnie po nowym roku dużo porównywania, przyjedzie Balantine, przyjedzie Audio GD Master 6, przyjadą He-6, przyjadą HD800, przyjedzie kabelek od Forzy ... no nic tylko słuchać.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę a mi już z Aune  X1 ,takim tanim combo grały T1 rev2 super dobrze, niemal nic więcej bym nie chciał, no może ciut rozjaśnić przekaz.

Żadnych sybilacji i innych cudów, górę można by nawet otworzyć bardziej.

O rany z CMA400i/600i to już byłyby za ciemne i misowate, do T1 rev2 to tylko ostry, wyrazisty, przestrzenny wzmak, coby rozjaśnić te mroki:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soundman 1200,,No proszę a mi już z Aune  X1 ,takim tanim combo grały T1 rev2 super dobrze'' to albo T1rev2 są takie rewelacyjne albo twój egzemplarz Aune X1[chyba miałeś S ?] był ,,jakiś inny''.Bo ja X1s słuchałem z dt990 [250 Ohm],dt880[32 Ohm] oraz Pm2 i ze wszystkimi z tych słuchawek grało to bardzo średnio tzn.monotonnie zero wzlotów.Z drugiej strony w swojej cenie combo Aune chyba faktycznie nie ma konkurencji?Ale z tego co pamiętam to wzmacniacze słyszymy zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Coś nam @Compton stracil poczucie humoru...i zrozumienie dla grupki obdartusow stojacych z nosem przyklejonym do witryny cukierni.

Bo tu trzeba sobie szacun wśród wyższej kasty zyskać to wtedy ludzie widzą, że sobie żartujesz dla zabawy, a nie że masz problemy i się czepiasz i trzeba zdeptać malkontenta. Widać mi do szacuna daleko ;):(:mellow:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, timecage napisał:

Bo tu trzeba sobie szacun wśród wyższej kasty zyskać to wtedy ludzie widzą, że sobie żartujesz dla zabawy, a nie że masz problemy i się czepiasz i trzeba zdeptać malkontenta. Widać mi do szacuna daleko ;):(:mellow:.

Daj spokój z ta kastą.

Zadrwiłeś sobie ze mnie, a ja Ci odpowiedziałem. Tyle.

Śmiejecie się, że audiofile komplikują sobie życie, a sam wstępujesz na grząski grunt, którego kompletnie nie jesteś pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Compton napisał:

Daj spokój z ta kastą.

Zadrwiłeś sobie ze mnie, a ja Ci odpowiedziałem. Tyle.

Śmiejecie się, że audiofile komplikują sobie życie, a sam wstępujesz na grząski grunt, którego kompletnie nie jesteś pewien...

W jaki sposób zadrwiłem z Ciebie? Wypowiedziałem się żartobliwie o cenie słuchawek, nie o Tobie. To Ty się mnie czepiasz, więc może sam daj spokój. Już kilka osób się tu wypowiedziało, że żart i nie widzą w czym problem. Ja naprawdę mam lepsze rzeczy do roboty, niż drwić z małej grupki osób, którą akurat na forum lubię więc proszę, nie psuj mi obrazu swojej osoby.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timecage tak lubi czasem dopiec człowiekowi, trzeba to mieć na uwadze i tyle...sam się o tym przekonałem...he,he.

Ale on z Warszawy, trzeba mieć wyrozumiałość jak tak, tam ciężko przeżyć bez ostrych pazurów....;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie robią drogie nieosiągalne flagshipy za 50k., byle dalej rozwijali słuchawki we wszystkich segmantach cenowych , czy to za 100, 250, 500, 1000, 2500, czy 5k. A jeśli słuchawki za 10-100k będą grać jak ósmy cud świata to będzie powód do cięższej pracy, by sobie je sprawić :P

Ciekawe czy premiery nowych chińskich słuchawek tym razem obejdą się bez wtop jak rozlatywania się sandała.. a potem wymieli na niesprawne.. coś takiego u kogoś na tym forum było chyba, czy sobie wyolbrzymiam?

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosszone mają w Nautilusie mają salon w Warszawie na Kolejowej.

 

No jest coraz więcej firm wchodzących w planary zobaczymy, elektrostaty też zaczynają być robione nie tylko

przez Staxa.... z dynamikami to już trudno coś nowego, a Sony raczej nie zrobi R10, choć lepiej niech nie robią

jak ma kosztować tak jak nowe HE-1 od Senka.

A wracając do cen to powariowali z tym pozycjonowaniem,

Bo wystarczy jeden który ustawia poziom flagowca i inni podążają, choć są wyjątki jak Beyerdynamic.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

 

"W końcu audiofile, jak to słusznie zauważają koledzy, muszą cierpieć aby odczuwać radość. ;)"

 

To ja chyba ewoluowałem w końcu na wyższy  level rozwoju audiofila:P

Cieszę się i doceniam tańsze słuchawki ,widząc a raczej słysząc jak niewiele im brakuje do tych droższych a czasem jest i nawet lepiej.

Zamiast cierpieć zaczynam słuchać muzyki, eureka!

 

abcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabcabc

Mam małe deja vu, a przynajmniej mi się Beyery DT150 przypominają :D No ale sam ileś tam razy miałem z tańszym zostać, kończyło się zawsze z biciem osobistego rekordu kwoty przeznaczonej na sprzęt po pewnym czasie. No ale nie ma nudy przynajmniej, a że do tego poznaje się nowe brzmienie, nierzadko w lepszej jakości/ciekawsze... Po prostu fajne jest to hobby i tyle :)

 

Co do T1 rev2 to ja ich nie znam, ale podobno grają bardziej dosadnie od T5 rev2 i mają więcej wysokich. U mnie T5p w co 3/4 utworze (najpewniej zależy od realizacji) nie tyle co syczą, co bardziej świszczą. Gdzieniegdzie pisało się że Ultrasone sybilują, to przy Beyerach one są potulne a jedynie bas wali po głowie jak nigdzie indziej (może w Denonach D600/7100). Takie HM5 tego świstu i tnięcia (choć najlepsze jest to, że dźwięk jest bardzo gładki i w sumie to nie irytuje jak się słucha i nie skupia na tym, do tego jak cicho muzykę się puszcza) nie mają, ale jak jakiś utwór uwydatnia syczenie to też się pojawia. 

 

Sorry za OT, w razie czego proszę o przerzucenie do innego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny porostu się robią absurdalnie wysokie albo Polacy mają absurdalnie niskie pensje a siła nabywcza złotówki nie jest jakaś mocna ale więcej muzyki sluchajcie . Co dla Niemców Brytyjczyków Norwegowow tanie dla Polaków jest już drogie a uszy i miłość do słuchania mamy wszyscy choć na różnym poziomie zboczenie od cieszę nią się iPodem szufla po narzekanie na 009 he1 etc...

Zabawna jest jakoś materiałów w kontekście ceny nowych flagowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, retter napisał:

Ceny porostu się robią absurdalnie wysokie albo Polacy mają absurdalnie niskie pensje a siła nabywcza złotówki nie jest jakaś mocna ale więcej muzyki sluchajcie . Co dla Niemców Brytyjczyków Norwegowow tanie dla Polaków jest już drogie a uszy i miłość do słuchania mamy wszyscy choć na różnym poziomie zboczenie od cieszę nią się iPodem szufla po narzekanie na 009 he1 etc...

Zabawna jest jakoś materiałów w kontekście ceny nowych flagowcow.

Jedno i drugie. Chociaż zdaję sobie sprawę, iż średnia forumowa jest i tak (znacznie?) wyższa od średniej krajowej.

Ponadto ktoś wcześniej wspominał o progresie. Jego nie ma od kilkunastu lat, IMHO, a ostatnimi owocami postępu były AKG K1000, Sennheiser HE90 (albo coś ze Staxów) oraz Sony MDR-R10, gdzie zaprzęgnięto nawet biotechnologię. Od tamtej pory nikt się nie szarpnął na żadną innowację, a te wszystkie flagowce z ostatnich lat, zwłaszcza od Azjatów oraz warsztatów ślusarskich z USA, to jak dla mnie próba spasowania części znalezionych na strychu za pomocą przepisów znachora-pustelnika, a nie żadne realne know-how. Do tego odpowiednia bajka z mchu i paproci o nanometrach, i mamy haj-enda, tylko cenę dobrać do stopnia odjechania designu (od inżynierii). Oczywiście żywot takiego cudu będzie krótki, a ścieżki życiowe jego kręte i każdego egzemplarza inna.

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC wymyśliło nanorurki węglowe (których owocem był skądinąd popularny model HA-S500) oraz membrany z drewna (w niedostępnych dla nas HA-SW01 i HA-SW02). Ale JVC ma małą siłę przebicia no i chyba nie potrafi tych pomysłów dobrze wykorzystać.

Natomiast trudno oprzeć się wrażeniu, że producenci prześcigają się w konstrukcji kolejnych modeli za pięciocyfrowe kwoty, a w segmencie że tak to ujmę dla zwykłych ludzi (dla mnie to poniżej 4k) od lat niewiele się dzieje. Dlatego Audeze ze swoimi LCD-2C może sporo namieszać. Najpierw próbowali z EL-8, ale z początku słabo to wyszło i ludzie się zrazili chyba do modelu, więc dla mnie LCD-2C wygląda na kolejną taką próbę.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale Elear,nie powiem mają zadatki na coś dobrego, pierwszy model tej klasy wypuścić i już tak dobry,no ale firma zacna i z doświadczeniem.

Za kilka lat mogą zdominować rynek dynamików, tylko niech okrzepną i oprócz fenomenalnej rozdzielczości tudzież dynamiki dodadzą kilka gramów więcej muzykalności ,w segmencie do 2/4tys....pozamiatają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale Elear,nie powiem mają zadatki na coś dobrego, pierwszy model tej klasy wypuścić i już tak dobry,no ale firma zacna i z doświadczeniem.
Za kilka lat mogą zdominować rynek dynamików, tylko niech okrzepną i oprócz fenomenalnej rozdzielczości tudzież dynamiki dodadzą kilka gramów więcej muzykalności ,w segmencie do 2/4tys....pozamiatają.

Oni z tego segmentu to już wyszli Clear. Wątpię aby wracali,
no bo z kim będą konkurować, Beyerdynamic nic nowego poza teslą nie wprowadza, Sennhiser pozycjonuje się teraz 5-6,5 dlaczego nie mieliby zarobić jak lud kupi w wyższej cenie, a przyznać trzeba że jakość materiałów i wykonania jest na najwyższym poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak denerwuje  sposób wysuwania pałąka,skrzypienie...tutaj już Beyer bardziej mi podchodzi...

Najwięcej się zarabia na tańszych słuchawkach, po Listen myślę wydadzą coś lepszego ...

Bo jak nie poprawią się jakościowo w cenie do 4 tys to nadal królują tu T1 rev2....

Kilka kabli też niech dodają,dobrej jakości w komplecie, a nie pancerne i ciężkie potwory...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Jedno i drugie. Chociaż zdaję sobie sprawę, iż średnia forumowa jest i tak (znacznie?) wyższa od średniej krajowej.

Ponadto ktoś wcześniej wspominał o progresie. Jego nie ma od kilkunastu lat, IMHO, a ostatnimi owocami postępu były AKG K1000, Sennheiser HE90 (albo coś ze Staxów) oraz Sony MDR-R10, gdzie zaprzęgnięto nawet biotechnologię. Od tamtej pory nikt się nie szarpnął na żadną innowację, a te wszystkie flagowce z ostatnich lat, zwłaszcza od Azjatów oraz warsztatów ślusarskich z USA, to jak dla mnie próba spasowania części znalezionych na strychu za pomocą przepisów znachora-pustelnika, a nie żadne realne know-how. Do tego odpowiednia bajka z mchu i paproci o nanometrach, i mamy haj-enda, tylko cenę dobrać do stopnia odjechania designu (od inżynierii). Oczywiście żywot takiego cudu będzie krótki, a ścieżki życiowe jego kręte i każdego egzemplarza inna.

 

Progres mamy ale bardziej cen niż innowacyjności pomysłu czy technologii, pojawił się też progres apetytu ludzi którzy widzą bardziej w tym pieniądz niż muzykę.

To jak kucharz bez pomysłu oraz smaku z przepisem i przeświadczeniem że schabowy załatwi temat bo ludzie muszą jeść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak denerwuje  sposób wysuwania pałąka,skrzypienie...tutaj już Beyer bardziej mi podchodzi...
Najwięcej się zarabia na tańszych słuchawkach, po Listen myślę wydadzą coś lepszego ...
Bo jak nie poprawią się jakościowo w cenie do 4 tys to nadal królują tu T1 rev2....
Kilka kabli też niech dodają,dobrej jakości w komplecie, a nie pancerne i ciężkie potwory...he,he.

Mi nic nie skrzypiało, kabelek w Beyerach skręca się jak sprężyna, a pałąk też nie jest za dobry, przeskakuje i potrafi się zaciąć. Ale jakościowo obie firmy są lepsze od HiFiMana i Audeze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności