Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Compton napisał:

Zbijaj cenę zbijaj.

 

Dzięki!

Ale to kosztuje szefie, pić się chce...a butelka szybko pusta ,tak że...he,he...

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Zaraz się okaże że CAL! lepsze... 

Na pewno słuchałeś ich na trzeźwo? 

Tak jest ,trzeźwy że hej...po balansie z cma600i...z kablem lepszym Compton powie jakim bo ja się już boję...

Grały na prawdę dobrze, po HE1000 drugie moje ulubione Hifimany...

Ale żebym ich miał na stałe?..musiałbym dostać ostry rozkaz z góry....na szczęście nie ma wojny,jestem wolny...tak że....:P

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Mimo ogolnego zachwytu 9k bym nie dał. 

 

To jest sedno. Wiadomo ze kazdy zwraca uwage na co innego oraz sa gusta i gusciki ale niewiem skad oni biora te ceny. Moim zdaniem one sa 2x za drogie zeby je brac powaznie. Th900 tez troche pojechane, nie moje strojenie ale jednak fajne sluchawki ale 6tys??

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dopisać się do fanklubu planarów :) Podróżuję sobie na pokładzie T50RP dotkniętych ręką Perula :) 

 

Przy okazji pytanie związane z ewentualnym upgradem toru, który na tą chwilę mega imponujący nie jest i choć daje mi masę radości na w/w słuchawkach - myślę nad czymś bardziej perspektywicznym. Do głowy przyszły mi dwie pozycje, które na dzień dobry załatwiają elektrownię dla każdych chyba słuchawek jakie sobie wymyślę ale to tylko założenia techniczne - mnie interesuje jak mają się konkretnie do planarów, także tych bardziej wymagających niż Fostexy (kto wie, może jakieś Audeze w przyszłości ;) ). Są to:

- Schiit Lyr 2 - przemocarny, lampka ale minus w tym układzie taki, że dac zostaje stary

- iFi iDSD (Black Label?) - tranzystor z bajerami, mocny a przy okazji załatwia mi kwestię fajnego daca

 

W co tu ewentualnie celować? Zakładam, że obie opcje kwalifikują się jako rozwojowe a i Fostexom dodadzą zapewne jeszcze nieco wigoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 iFi iDSD Black Label to świetny sprzęt. Bardzo polecam do wszystkich słuchawek średnicowych. Zapas mocy mają taki, że nie wierzę że są na rynku słuchawki których nie pociągną.

Na gainie 1 z 3 ciągną max głośnością Eleary i 7200 na jakieś 30% mocy.

Inna sprawa, że w tej cenie można szukać integry Aune S6 czy CMA400i - używki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Oj, znam co najmniej dwie pary: K1000 i HE-6 :) 

Bardzo możliwe, ale to są wyjątki...

Moc maksymalna na wyjściu słuchawkowym 4000mW@16Ω (Turbo), 1900mW@16Ω (Normal), 500mW@8Ω (Eco) - i tą moc naprawdę słychać, ale jak mowie - ja bym go polecił pod PM3, He400i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smar napisał:

S6 nie jest na papierze zbyt mocne, nawet po balansie. 

Nawet nie wiem. Póki co nie było problemu z napędzeniem czegokolwiek nawet po SE więc nie zawracam sobie tym głowy specjalnie.

W tej chwili T1 rev2 czyli 600ohm słucham z wielką przyjemnością po SE przy głośności powyżej przeciętnej na 50-60%

Nie mówię, że nie można lepiej, po prostu mocy tam jest taki zapas, że nie ma się czym przejmować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compton mnie rozwala, miał HE1000 ,sprzedał...a teraz HE-4 kupuje...he,he, moja krew normalnie....hi,hi.

31 minut temu, Palpatine napisał:

Masz kabelek BAL do nich? Weż je podeślij :)

Palpatine i ma T1 rev2...ideał, kabel zbalansowany potrzebny, mogę znajomego namówić to podeśle do T1?!

38 minut temu, Palpatine napisał:

Masz kabelek BAL do nich? Weż je podeślij :)

Palpatine i ma T1 rev2...ideał, kabel zbalansowany potrzebny, mogę znajomego namówić to podeśle do T1?!

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Palpatine i ma T1 rev2...ideał, kabel zbalansowany potrzebny, mogę znajomego namówić to podeśle do T1?!

Jak masz dojście do kabla to pewnie.

Z tym ideałem to bym się tak nie zapędzał ?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Soundman1200 napisał:

Compton mnie rozwala, miał HE1000 ,sprzedał...a teraz HE-4 kupuje...he,he, moja krew normalnie....hi,hi.

Palpatine i ma T1 rev2...ideał, kabel zbalansowany potrzebny, mogę znajomego namówić to podeśle do T1?!

Palpatine i ma T1 rev2...ideał, kabel zbalansowany potrzebny, mogę znajomego namówić to podeśle do T1?!

Mi jakoś podesłać nie chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 12:11, Compton napisał:

Zimno za oknem, pada, wieje...

Tak z nudów pomyslalem sobie o słuchawkach planarnych jakie miałem i pomyślałem, że wrzucę subiektywny ranking: :)

  1. Hifiman HE-1000
  2. Mr.Speakers Ether Flow
  3. Audeze LCD-3 (vegan pads)

  4. Hifiman HE-4 (Focus A, HM5 velur pads)
  5. Hifiman HE-6 (Focus A, Audeze pads)
  6. Audeze LCD-2 Rosewood (vegan pads)
  7. Hifiman HE-5LE wood caps (HM5 pads)
  8. Hifiman HE-500

  9. Hifiman HE-400i

10. OPPO PM-3

U mnie podobnie, ale inaczej.
1. Ether Flow
2. Ether Flow C
3. Heki
4. LCD3 (TAK, ale o tym później)/ EdX
5. Aeon'ki z gąbką
6. Sine/zmodowane He5
6. He400s/LCD2 z lekkim akcentem na <LCD2 (ale HIVimany 2x tańsze są :v) 
7. Oppo PM3
8. Fostexiunie tr

Nieudane planary: LCD4, MHP1000, he560, he400i i jeszcze pewnie sobie coś później przypomnę. 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności