Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, vonBaron napisał:

Jednak chyba wolę stockowe pady z wkładkami, bas ma lepszy kick, średnica jest ostrzejsza, choć cierpi na tym scena wszerz.

Ogólnie to świetne słuchawy, gdyby nie cena już bym zamawiał swoją parę.

Ja wolę te pady Voce z 1 wkładką (białą): dźwięk bardziej naturalny, łagodniejsza średnica.

Jak widać mamy inne gusta ale lekkie mody pozwalają te słuchawy dostosować do preferencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2018 o 16:17, vonBaron napisał:

Ja jednak wolę ostrzejszą średnicę ale to też jest w nich piękne że można dostosowywać ich dźwięk przez takie proste zabiegi.

Słuchałeś może otwartego modelu Flow?

Tak, słuchałem i podobały mi się (są ewidentnie lepsze od ECF) ale generalnie słuchawki otwarte uważam za niepraktyczne w warunkach w jakich słucham.

 

Swoich Etherów C Flow używam na codzień mobilnie (DX200+Amp8 / Amp3+Continental Dual Mono).

Powoli myslę nad sprzętem na biurko.

 

Lubię "duży", nasycony, dynamiczny dźwięk z podkolorowaną średnicą (wyraźna barwa).

Ostatnio słuchałem Bllantine i iCan-a Pro i ten drugi bardziej mi podszedł.

Moje wstępne typy:

1. iCan Pro

2. Bryston BHA-1

3. Burson Conductor V2

4. Bakoon HPA-1M

Doradzicie coś?

Z czym najlepiej zagrają Ether-y C Flow?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

http://audiomagic.pl/auralic-2/auralic-taurus-mkii

W sumie też możesz dodać do list.

Tyll pisze tak:

"I slightly prefer the iFi over the Auralic Taurus and even the Simaudio 430HA much of the time, just for straight forward listening. "

Na Head-Fi piszą tak:

"I sold my Auralic Taurus MK II because the ifi was clearly the better amp"

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vonBaron napisał:

Tyll już głuchy jest :P

Słyszałem że na emeryturę już przeszedł. Ale wg. mnie jego recki były jednymi z lepszych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konrad_a napisał:

Moje wstępne typy:

1. iCan Pro

2. Bryston BHA-1

3. Burson Conductor V2

4. Bakoon Bakoon HPA-1M

Doradzicie coś?

Z czym najlepiej zagrają Ether-y C Flow?

Zwykłe z Flow z Brystonem dają czadu, naprawdę fajne połączenie. Zakładam, że z Flow C też będzie przyjemnie. 

Małego bakoona mogę Ci podesłać jak chcesz posłuchać.

 

Wiem, że używane moony chodzą poniżej 2k Euro, ale widziałem, że tyle osób je zmienia na A-GD M9/HE9, Cavalliego LAu/LG, EC Balancing Act/Zana Deux, dużego Bakoona, Trilogy 933 czy iCana Pro ... raczej to mówi samo za siebie, tam cena jest raczej zbyt wysoka.

 

Może warto się zaczaić na Liquid Glass, jak ktoś w Europie znowu wystawi? Możesz też wziąć Little Dota VI+ czy tam VIII, a potem szukać kogoś kto mu powymienia bebechy na lepsze. Z wyższej półki Ayon HA3.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Firegon napisał:

Zwykłe z Flow z Brystonem dają czadu, naprawdę fajne połączenie. Zakładam, że z Flow C też będzie przyjemnie. 

Małego bakoona mogę Ci podesłać jak chcesz posłuchać.

 

Wiem, że używane moony chodzą poniżej 2k Euro, ale widziałem, że tyle osób je zmienia na A-GD M9/HE9, Cavalliego LAu/LG, EC Balancing Act/Zana Deux, dużego Bakoona, Trilogy 933 czy iCana Pro ... raczej to mówi samo za siebie, tam cena jest raczej zbyt wysoka.

 

Może warto się zaczaić na Liquid Glass, jak ktoś w Europie znowu wystawi? Możesz też wziąć Little Dota VI+ czy tam VIII, a potem szukać kogoś kto mu powymienia bebechy na lepsze. Z wyższej półki Ayon HA3.

 

 

 

 

Dzięki. Poczytam o tych klockach.

Moona raczej odrzucam. Co do Liquid Glass mam mieszane uczucia bo miałem kiedyś Liquid Carbon i był znacznie poniżej iCan-a Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się z pierwszymi w moim życiu słuchawkami planarnymi: Hifiman HE-560 :)

W końcu, po Bosshifi B8, Beyerdynamicach dt990 pro i Amironach oraz Aune T1mk2,  doznałem efektu WOW łącząc HE-560 z Aune S6. Myślałem, że Amirony otworzyły mi oczy na to czym jest scena muzyczna, jednak przy Hifimanach brzmią jakby mi ktoś pukał bębenkiem tuż przy uchu. Myślałem, że wiem czym jest holografia i subbass. Jakże się myliłem :D Dopiero teraz wyraźnie je słyszę. 

Btw. dobry człowiek, od którego je kupiłem dostarczył mi je z dwoma dodatkowymi kabelkami, które opisane zostały tak: "oba kable są na przewodach Mogami, czysta miedź w obu przypadkach. Jeden zakończony jackiem 6.3 Neutrika, drugi jackiem 3.5 Amphenola - ten jest dodatkowo kablem zbalansowanym." Czy to znaczy, że jeśli założe przejściówke jack 3.5 na XLR to będę mógł je wpiąć tym drugim kablem do wejścia zbalansowanego w Aune?

 

ps. Największy i chyba jedyny minów Hifimanów, praktycznie zerowa izolacja!

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, vonBaron said:

Zaraz zostaniesz rozjechany że HE-560 to jedne z najsłabszych modeli tego producenta :P

Wyższe modele tego producenta to też mocny skok cenowy ;) daj mi się nacieszyć chociaż  tydzień :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odwiedziłem dzisiaj TopHIFI i potestowałem na zmianę LCD-X i LCD-2classic. To bardzo pouczające doświadczenie :). Jak ktoś zainteresowany to mogę opisać różnice, jakie udało mi się wychwycić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2c jednak sporo tańsze, ale czy jest między nimi taka różnica w brzmieniu, która uzasadniałaby cenę X...? Tego dowiemy się niebawem! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Clickbait zadziałał :D.

Well wyglądowo i konstrukcyjnie są wcale podobne, ale to wiecie. Pod tym względem nic do zarzucenia, chociaż Classic mają wygodniejszy pałąk.

Co do brzmienia natomiast to jest równie podobnie co inaczej. Classic są absolutnie znakomitą propozycją w swojej cenie, a w różnych promocjach to już rewelacja podobna do słuchawek Audioquesta. Jasne, nie ma tam wyrafinowania i detalu z wyższych klas cenowych, ale spójność i muzykalność brzmienia jest na bardziej niż dobrym poziomie. Mają fajną średnicę, lekkie podbicie w wyższej średnicy, niezły bas i dobrą scenę jak na planary.

Najbardziej mnie ciekawiło jak bardzo X są lepsze/inne i czy warto zapłacić 1,5k-2k więcej. Odpowiedź oczywiście niełatwa, bo każdy inaczej wycenia, ale lepsze są definitywnie. Pouczający aspekt doświadczenia, o którym wcześniej wspomniałem, polegał na uświadomieniu sobie jak bardzo de facto są lepsze mimo, że Classic już są świetne. X mają bas schodzący niżej, odzywający się dosadniej i kontrolowany precyzyjniej. W części muzyki różnica była na tyle znacząca, że Classic wydawały się być wręcz chude, chociaż na pewno takie nie są. X potrafią naprawdę punktowo i głęboko przykopać. X nie mają owego podbicia wyższej średnicy, co pozornie robi je mniej wyrazistymi, ale w praktyce daje to wspaniałą koherentność brzmienia od średnicy po górę sopranów - coś, czego Classic nie potrafią tak do końca. Nadal jest monolitycznie, to nie granie na boki i pejzażyście, i z mikrodetalem, tego obie pary nauszników nie mają. Ale X wygrywają gęstą, kleistą, soczystą bańką muzyki obejmującą większość charakterystyki, która może nie spodoba się fanom analitycznego grania, ale zachwyci fanów szkoły brzmienia PM-3 czy Hawków. Classic nie mają takiego wypełnienia i takiej spójności, PM-3 są w porównaniu zbyt anemiczne, a Hawki są gęstsze i pogłosowe (niekoniecznie wada).

Podsumowując zatem - Classic to świetne słuchawki, ale jeżeli ktoś ma półtora do dwóch tysięcy więcej, LCD-X są po prostu lepsze.

 

Testowałem oczywiście na dobrze znanych sobie utworach. W szczególności wspomnę o dwóch. Bjork - Virus gra masą dzwonków i bębenków, co nieźle pokazuje szczegółowość i przestrzenność słuchawek. W tym uworku najlepiej się sprawdzają nauszniki analityczne, zatem obie pary testowanych LCD nie zadziwiły detalem, ale naturalnością i głębią brzmienia już tak. Drugi utworek, Persephone od Dead Can Dance to według mnie wymagający zawodnik i tu powiem krótko, że na X to było najlepsze wykonanie tej pieśni jakie słyszałem, wspaniale epickie, bez kłucia w uszy jakimiś podbiciami czy zlewającymi się płaszczyznami. Kto nie zna niech posłucha i sam oceni, czy jego słuchawki oddają tę muzykę należycie.

 

Zaznaczam, że powyższe to moje subiektywne odczucia po niecałej godzinie odsłuchów na wzmacniaczu, którego nie znam. Z innego źródła być może różnice będą rozkładać się inaczej.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, timecage napisał:

Persephone od Dead Can Dance

uff niezły kawełek, dawno go nie słuchałem - masz rację warto się nim zainteresować, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dotyczące okablowania. Mam kilka kabli do moich audioquest NHC, czy taki adapter zadziała ze słuchawkami audeze:

MONACOR - NTA-4SH 4POL-MINI-XLR

https://www.ebay.pl/itm/Monacor-NTA-4SH-4Pol-Mini-XLR-Adapter-fur-Shure/192651051563?_trksid=p2485497.m4902.l9144

nie jestem pewien pinów, tak jakby były zamienione piny: 1 z 3 ? Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seler666 napisał:

X chciałem kupić już dawno, ale teraz przy tych 4k to chyba grzech nie kupić... ;)

U mnie dokładnie tak samo. Tylko akurat kasy mało :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audionanik napisał:

Zmolestuj @rezystor-a żeby Ci pożyczył swoje elcedeki dwójki, to ochłoniesz z tymi iksami.

Słuchałem dwójek, nic w nich ciekawego dla mnie. Ja lubię jak się słuchawki czymś wyróżniają, bo inaczej mogą być najlepsze na świecie, a dla mnie to będzie nuda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności