Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Mozecie przelozyc na nasz jezyk? Co tam z Oppo sie stanelo? Zaprzestaja produkcji nausznikow? Nie bedzie nastepcy pm3 na ktore po cichu liczylem? Czy to tylko zarcik z okazji 1 kwietnia? Jak nie to chyba drugie pm3 zakupic musze ... Ps. A przeciez jeszcze niedawno gosciu co stroil oppo pm3 gadal, ze maja technologie i kase, zeby odpowiedziec konkurencji, gdy zajdzie taka potrzeba....

a jednak to koniec...smutek czuje...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommy66 napisał:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-2c-classic/  mniej więcej się pokrywa z moją oceną.

Opis przypomina planarne wydanie Nighthawków. Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, timecage napisał:

Opis przypomina planarne wydanie Nighthawków. Dobrze rozumiem?

 

Nie, inne granie. LCD2 są dużo bardziej kulturalne i poukładane. Bas jest dużo bardziej zwarty, nie ma buły.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie LCD2 grają z większą kulturą, to właśnie bas w NH jest nieokiełznany. Góra lepsza w NH, bo jest przyjemna ale nie wycięta tak jak w Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NH góra jest bardziej rozdzielcza i zróżnicowana, przy dużej ilości instrumentów nie trzeba się domyślać co gra w tle ( harfa, klawesyn czy inne towarzyszące) mimo ze są cichutko, a na lcd2 ( no może poza egzemplarzem @rezystora ewentualnie i nie zawsze) góra wpada wtedy w to planarne jednostajne mlaskanie i plaskanie. Co do dołu jw zgadzam się, ale tez z zastrzeżeniem - LCD maja tendencje do sztucznego odgradzania basu od średnicy i podkreślania najniższych jego partii.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

W NH góra jest bardziej rozdzielcza i zróżnicowana, przy dużej ilości instrumentów nie trzeba się domyślać co gra w tle ( harfa, klawesyn czy inne towarzyszące) mimo ze są cichutko, a na lcd2 ( no może poza egzemplarzem @rezystora ewentualnie i nie zawsze) góra wpada wtedy w to planarne jednostajne mlaskanie i płakanie. Co do dołu jw zgadzam się, ale tez z zastrzeżeniem - LCD maja tendencje do sztucznego odgradzania basu od średnicy i podkreślania najniższych jego partii.

 

BTW: To jest chyba najlepsze podsumowanie wad LCD2 jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też początkowo z Questyle CMA600i ale dzwięk jest zbyt grzeczny i "uczesany" nawet po kablu XLR .

Od miesiąca ćwiczę je z odczepów głośnikowych wzmacniacza lampowego 2a3 SE Balanced przez tzw. reduktor  i tu dopiero pokazują

co są warte .Nóżka chodzi sama bo bas ma moc kafara ,średnica bajka a góra taka o jaką nikt by nie podejrzewał

tych słuchawek .

Questyle robi tylko za dac-a i dostarcza sygnał do wspomnianego powyżej wzmacniacza kablami XLR .

Tak,że jestem przeciwnego zdania jak Recenzent ,żeby nie zapodawać zbyt drogiego wzmacniacza ,ja zapodałem ale

na szczęście nie musiałem kupować bo miałem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2018 o 21:00, Karmazynowy napisał:

 

Nie, inne granie. LCD2 są dużo bardziej kulturalne i poukładane. Bas jest dużo bardziej zwarty, nie ma buły.

Zabrzmię teraz jak Soundman kiedyś, ale bułę ostatnio słyszałem jakieś 200h grania temu :D.

Na razie z opisów mi wychodzi, że ogółem strojenie podobne, tylko LCD2c są bardziej konturowe i mniej wygładzone. Muszę ich posłuchać wreszcie, wydają się ciekawe :).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności