Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.03.2018 o 11:23, rollomay napisał:

Czy macie jakieś typy przenośnego napędu pod zamknięte Aeony? Miałem otwarte, mam zamknięte - imho zamknięte dużo lepsze. 

 

iBasso DX200 + ewentualnie Alo Continental Dual Mono jeśli lubisz podkolorować lampą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2018 o 17:32, Tommy66 napisał:

Lepsze?Dla mnie zdecydowanie,ale takie mam gusta,tak słyszę.D7100 z tego co pamiętam to mieliśmy równocześnie,tak że obie pary były z1-szej serii.Moje służyły mi dzielnie przez 4lata i kilku ludzi którzy ich u mnie słuchali w tym okresie bardzo je chwaliło.Jak czytałem jakieś niepochlebne recki to tak z lekkim uśmiechem[ale nie wykluczam że była różnica między wersjami].Poszły przez moją głupotę.Z mojej strony SZACUNEK za sposób przeprowadzenia tamtych transakcji.

D7100 to jednak basowe potworki, przebasowione słuchawki by robiły wrażenie..również góra podkreślona, czasem z niedobrym torem i już ostrawa...

Średnica oddalona...dla wprawionego audiofila nic ciekawego, dla początkującego..niemal ideał, jaki ja też widziałem w nich...he,he.

Jednak w konfrontacji z poprzednikami D7000 wypadają D7100 słabo i cudacznie, widać ile im zabrano swobody grania,sceny, powietrza...a dodano nie potrzebnego mocnego basu co zabija resztę przekazu....D7100 przebasowione potworki, co nadal potwierdzam. Bez pomocy Fostexa, Denon już nie potrafi wejść na wyżyny...nie dziwota.

Dla chętnych tego poziomu zapraszam...TH900/900MK2...ale trzeba solidnej kieszeni...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 ,,Lepsze?'' to odpowiedż na twoje konkretne pytanie [wróć do swego posta] na 17marca.Ja tam nigdy nie robiłem hype ani na d7100 [napisałem co sądzę o moim byłym egzemplarzu i o dziwo zdania nie zmieniłem ani po niepochlebnych recenzjach ani teraz]],ani hd800 które to rzeczone posiadałem,a poczytaj swoje posty o nich.Co do poziomuTH900/900Mk2 to jeszcze niedawno pisałeś że to najlepsze słuchawki jakie kiedykolwiek słyszałeś to co k701 lepsze..Niestety nie zacytuję dosłownie bo nie chce mi się szukać.Było też coś ciekawego o Fostex610 via AH-D7200.Nigdy nikomu do tej pory nie pożyczałem żadnych słuchawek[a trochę tego było] z wyjątkiem,,O.K dzięki jestem zobowiązany.Pozdrawiam Tomek.'' powód wynika wyłącznie z treści a zainteresowana osoba wie konkretnie o co chodzi,ani w celu dowartościowania się ani w celu usłyszenia cudzej opinii.Nie zmieniałem również swojej opinii po recenzjach i czytaniu postów na różnych forach.Po prostu zmieniam słuchawki gdy mi się znudzą,tudzież odkryję coś nowego ew.potrzebuję kasy.To ostatnie najczęściej.Sądzę że każdy ma prawo do wyrażenia swojej opini i szanuję to.Proszę bez urazy.Na dzień dzisiejszy jestem bliski swojego ideału[w moim budżecie]-zdjęcia porównawcze z oryginałem.Pracuję nad mocowaniem.O tym grzaniu powyżej to odnośnie krążacych TU opiniach o grzaniu planarów i moich doświadczeniach z pm2 co wcześniej opisałem.Lcd 2c podobają mi się coraz bardziej którym to po pierwszych odsłuchach bez porównań nie miałem nic do zarzucenia i po 25h grzania nie zauważyłem różnic, być może też coś jest na rzeczy.Obecnie nie przewiduję zmian zdjęcie 3cie. Ups skorygowałem zle zrozumiałem o poziomie.Bardzo przepraszam @Soundman1200

DSCN2336.JPG

DSCN2337.JPG

DSCN2341.JPG

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mój imienniku,chyba?!, nie ma problemu i sprawy,ze mną jak z dzieckiem...he,he.

D7100 fajne słuchawy...jak niemal każde co słuchałem , z niechlubnymi wyjątkami...:ph34r:

Ale nadal polecam posłuchać D7000, choć coraz ciężej je złapać można...

Planary akurat mają to do siebie że właściwie nie wymagają wygrzewania, wyjątkiem są Hifimany, ale one cudaki są w ogóle dziwaczne...ale i też ciekawe.

Oczywiście moje opisy K701 że dobre a co do TH900 ,trzeba przymykać oczy i uszy...he,he...

Choć dobrze napędzone TH900 nadal są w mojej głowie i pamiętam ich przekaz, nadal gęba mi się śmieje jak przypomnę sobie jak grały,...

Nie ma kary dla mnie ,za to że je sprzedałem....miałem wymienić na nowe, bo moje były porysowane....a się porobiło , ceny poszły w górę itd.

Nadal nie pozbierałem się po tym...:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 No to fajnie imienniku,taki ze mnie raptus:huh:

Dnia 25.03.2018 o 07:30, Soundman1200 napisał:

wyjątkim są Hifimany

I według mnie Oppo które grzałem 7dni ale to dla nich było być albo nie być bo pączątki z górą były bardzo ciężkie.Jak grzeję słuchawki to z góry zakładam jaki okres i w tym czasie nie zkładam ich na uszy aby słuch się stopniowo nie przyzwyczajał.Co do LCD2C to nie wiem bo  jak wcześniej pisałem BEZ porównań nie miałem im praktycznie nic do zarzucenia,a to że podobają mi się coraz bardziej to możliwe że akomodacja.Jakby przyśpieszyły i na S6 TEŻ GRAJĄ bez reveal...jako tako,ale faktycznie jest drobny problem z zaczepem od kabla w jednym z gniazd.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Hifimany HE400i będą dobre na początek przygody z planarami? Nigdy nie słuchałem tego typu słuchawek... Grały by niestety na razie z Aune x1s. Lubię granie równe lub delikatne V. Czy LG V10 dałby im radę? (mobilnie ale w pomieszczeniach)

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mocno wypchniety srodek, natarczywy, potem przyjemny, sprezysty ale z mooocno zaokraglonym konturem basik, do tego slabiutko roznicowany i na koncu pojawiaja sie wysokie,

zeby bylo ciekawiej, pierwsze rewizje tak licho nie graly... Z tymi planarami, nie tylko od hifimana mam wrazenie, ze co nowa rewizja to nowy pomysl na brzmienie, moje Oppo pm3 tez nie graja mi tak jak oppony, ktore mialem u siebie zaraz po tym jak weszly na nasz rynek. Niestety te pierwsze rewizje oppo pm3 tez mi bardziej sie podobaly. Oooczyyywiscie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Markonelli napisał:

Czy Hifimany HE400i będą dobre na początek przygody z planarami? Nigdy nie słuchałem tego typu słuchawek... Grały by niestety na razie z Aune x1s. Lubię granie równe lub delikatne V. Czy LG V10 dałby im radę? (mobilnie ale w pomieszczeniach)

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
 

Niedawno miałem okazję słuchać 400i z moim V10 razem z sen hd660s i 650 niestety nie grają v ,mają zbyt mało basu i wypchniętą średnicę,ale trzeba przyznać,że 660 s przy nich to klasa,bas petarda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

Większość planarów gra średnicą czyli /\, dla lekkiej Vki lepiej kupić dt990 600ohm. 

Ewentualnie DT990 250 ohm z oklapniętymi padami, łatwiej napędzić. W połączeniu z Aune X1s powinny się spisywać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Większość planarów gra średnicą czyli /\, dla lekkiej Vki lepiej kupić dt990 600ohm. 

 

Czy ja wiem, Ethery tak nie grają. HE-5LE też tak nie grały, ani HE-500 z tego co pamiętam też nie. PM-3 fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rollomay napisał:

Dla mnie Utopie to koniec drogi - najlepsze nauszniki jakie słyszałem, koniec, kropka. 

Z czym słuchane? 

Ja na uberkałachach byłem nie bardzo kontent (ak380 i amp AK) .

Ciekawe czego one wymagają, bo niby potencjał w nich jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności