Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, saudio napisał:

@lsd rozumiem że ta granica to 15k bo 13,5 to jednak wymieniasz;)

Jak sprzet u mnie zostaje to sie bawie i wtedy juz nie patrze na cene słuchawek. Mam czas, mogę zapolować na używkę kabla itd. Trudno jednak żebym testując nawet  kilka par słuchawek miesięcznie za każdym razem robił do nich kabel, a najlepiej jeszcze w srebrze, miedzi, hybrydzie, miedzi pozłacanej, od Jimmiego, Forzy itp. Materiały i produkcja słuchawek to ułamek sumy jaką trzeba za nie później zapłacić w sklepie i pomijam nawet sklepową marże. Mówi się, że płacimy za myśl techniczną i trud jaki producent włożył by ją nabyć. Zatem chyba miał dużo więcej możliwości by przetestować swoje słuchawki z szeregiem różnych kabli, tymbardziej, że testowe kable ma za darmo (każdy producent kabli chciałby zdobyć taki kontrakt choćby z pobudek marketingowych). Rozumiem zatem, że idąc do sklepu jestem w stanie ocenić słuchawki przy użyciu kabla który mam w zestawie bo to ten który producent uznał za najlepiej dopasowany. Jeśli nie, to co ja właściwie tam oceniam?

Weźmy także pod uwagę, że to nie jest tak, że producent daje tani kabel, żeby za bardzo nie podbijać ceny słuchawek, bo ta przy cenie hurtowej jakiegokolwiek kabla i tak jest absurdalna. Jeśli jestem w stanie dajmy na to kupic u Forzy najlepszy kabel za 1k (gdzie użyty materiał wart jest 100-200zł? zgaduje) i podbija on jakość słuchawek o klasę to coś tu jest grubo nie tak w badaniach technicznych.

Inna sprawa to generowanie opini. Piszemy tutaj sobie dla własnej rozrywki co kto potestował i jakie wyciągnął wnioski. Szukamy także informacji w recenzjach, testach itd. I teraz czytamy np w wywodzie Ryki (załóżmy przez chwilę, że jesteśmy wielbicielami jego recenzji), że słuchawki są średnie, ale z kablem Tonalium to już miażdzą konkurencje. To jaki ja mam z tej oceny wyciągnąć wniosek? Jaką w ogóle wartość ma taka opinia? ;)

Dla wyjaśnienia, czasem faktycznie w porównaniach używam customowego kabla, ale tylko z ciekawości. Ocenę porównawczą robię z oryginalnym kablem bo nie chcę wprowadzać ludzi w błąd. Z drugie strony jeszcze nie spotkałem takiego kabla, do żadnych słuchawek, gdzie mógłbym powiedzieć, że zmienia on jakość dźwięku o klasę.

Podsumowując gdy  biorę słuchawki ze sklepu wychodzę z założenia, że one mają grać dobrze już z kablem fabrycznym. To, że z jakimś innym grają lepiej to tylko obietnica która niekoniecznie musi się spełnić. Pamiętamy także to tym, że to co dla jednych jest lepiej, dla innych jest po prostu inaczej.

Edytowane przez lsd
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzet u mnie zostaje to sie bawie i wtedy juz nie patrze na cene słuchawek. Mam czas, mogę zapolować na używkę kabla itd. Trudno jednak żebym testując nawet  kilka par słuchawek miesięcznie za każdym razem robił do nich kabel, a najlepiej jeszcze w srebrze, miedzi, hybrydzie, miedzi pozłacanej, od Jimmiego, Forzy itp. Materiały i produkcja słuchawek to ułamek sumy jaką trzeba za nie później zapłacić w sklepie i pomijam nawet sklepową marże. Mówi się, że płacimy za myśl techniczną i trud jaki producent włożył by ją nabyć. Zatem chyba miał dużo więcej możliwości by przetestować swoje słuchawki z szeregiem różnych kabli, tymbardziej, że testowe kable ma za darmo (każdy producent kabli chciałby zdobyć taki kontrakt choćby z pobudek marketingowych). Rozumiem zatem, że idąc do sklepu jestem w stanie ocenić słuchawki przy użyciu kabla który mam w zestawie bo to ten który producent uznał za najlepiej dopasowany. Jeśli nie, to co ja właściwie tam oceniam?
Weźmy także pod uwagę, że to nie jest tak, że producent daje tani kabel, żeby za bardzo nie podbijać ceny słuchawek, bo ta przy cenie hurtowej jakiegokolwiek kabla i tak jest absurdalna. Jeśli jestem w stanie dajmy na to kupic u Forzy najlepszy kabel za 1k (gdzie użyty materiał wart jest 100-200zł? zgaduje) i podbija on jakość słuchawek o klasę to coś tu jest grubo nie tak w badaniach technicznych.
Inna sprawa to generowanie opini. Piszemy tutaj sobie dla własnej rozrywki co kto potestował i jakie wyciągnął wnioski. Szukamy także informacji w recenzjach, testach itd. I teraz czytamy np w wywodzie Ryki (załóżmy przez chwilę, że jesteśmy wielbicielami jego recenzji), że słuchawki są średnie, ale z kablem Tonalium to już miażdzą konkurencje. To jaki ja mam z tej oceny wyciągnąć wniosek? Jaką w ogóle wartość ma taka opinia?
Dla wyjaśnienia, czasem faktycznie w porównaniach używam customowego kabla, ale tylko z ciekawości. Ocenę porównawczą robię z oryginalnym kablem bo nie chcę wprowadzać ludzi w błąd. Z drugie strony jeszcze nie spotkałem takiego kabla, do żadnych słuchawek, gdzie mógłbym powiedzieć, że zmienia on jakość dźwięku o klasę.
Podsumowując gdy  biorę słuchawki ze sklepu wychodzę z założenia, że one mają grać dobrze już z kablem fabrycznym. To, że z jakimś innym grają lepiej to tylko obietnica która niekoniecznie musi się spełnić. Pamiętamy także to tym, że to co dla jednych jest lepiej, dla innych jest po prostu inaczej.

To na pewno, kable to kosmetyka, zdziwił mnie tylko na zdjęciu nie stokowy kabel w HEkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lsd napisał:

jeszcze nie spotkałem takiego kabla, do żadnych słuchawek, gdzie mógłbym powiedzieć, że zmienia on jakość dźwięku o klasę.

Podsumowując gdy  biorę słuchawki ze sklepu wychodzę z założenia, że one mają grać dobrze już z kablem fabrycznym.

Najbardziej czułe na zmianę kabla ze wszystkich słuchawek jakie poznałem są imo hawki (aż trudno ten przypadek nazwać tylko kosmetyką), ale tu producent akurat brzmieniowo dał radę i żaden z kilku innych wpinanych kabli mu nie fiknął. (Oczywiście samo brzmienie hołków jest dość kontrowersyjne, ale ja je lubię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD 2c epilog.Po ok.25 godz.grzania zmian w dżwięku nie zauważyłem.Wczorajsze wrażenia były opisywane po dostarczeniu,wyjęciu słuchawek z pudła i doprowadzenia ich do temp.pokojowej na S6 bez porównań z PM2.Dzisiaj postanowiłem je porównać z Pm2.najpierw było na S6.Oppo na kablu zbalansowanym OPPO OCC żeby było uczciwie to na przejściówce na Jacka [noir od FA].Lcd 2c dalej jakieś ospałe,ku mojemu zdziwieniu nie miały całościowo czego szukać przy Oppo,załamka.Przełączyłem na Cayin'a.Lcd 2c tragedia,BRAK detali,ROZMYTE.Oppo-bajka.Całe popołudnie zmarnowane,ja się gotuję.Co tu powiedzieć Kobicie?[Będzie się nabijać i dogryzać z tydzień]Zacząłem myśleć o Audeze Reveal DSP Plugin[może coś poprawi?],ale kolega może mi go zainstalować dopiero w przyszłym tygodniu.I nagle:huh: sobie przypomniałem o przełączniku impedencji z tyłu Cayin'a[a to mój 2gi egzemplarz tego wzmacniacza:D]Ustawiłem jak trza i WOW słuchawki zaczęły GRAĆ i to jak!Dostały kopa,mięcha i wszystko się naprostowało..Wniosek z dzisiejszych przygód wyciągnąłem taki że te słuchawki potrzebują ,,troszkę'' mocy i chyba odpowiednią czułość. @Eternal Seeker napisał

,,Jako były posiadacz LCD2 wiem,że wbrew pozorom nie jest to takie proste ,zagra prawie ze wszystkiego ,

dobrze z mało czego .' i miał rację.'Dla uzupełnienia dodam że PM2 ustawione na 65-120 Ohm bardzo rozmyte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, saudio napisał:

Bardziej podobają mi się niż HEki, nie są tak jasne, mają wypełnienie nie tracąc na holografii, pokazują więcej detalu w delikatny przyjemny sposób.

Fakt, mają lepsze wypełnienie, tym lepsze im niższe rejestry, ale mniejszego detalu u siebie w Hek'ach nie stwierdziłem. Na dodatek ciężko mi już zaakceptować cień pojawiający się na górze, który pojawia po zdjęciu Hek'ów i założeniu Finali. Najgorsze jednak to jak bardzo podoba mi sie bass z Finali, tak bardzo zaczyna mi on przeszkadzać gdy grają większe składy i zbyt dominuje ograniczając rozdzielczość na średnicy i górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, saudio napisał:

Bardziej podobają mi się niż HEki, nie są tak jasne, mają wypełnienie nie tracąc na holografii, pokazują więcej detalu w delikatny przyjemny sposób.

Nie żebym narzekał ale...jednak muszę:P

Saudio jako jeden z nielicznych w Polsce i na świecie jest w posiadaniu jednych z najlepszych obecnie słuchawek świata, P.Ryka nawet porywał się już przyrównywać je do MDR-R10...

A otrzymujemy od Saudio zdawkowe 3, no dobrze 4 zdania jak grają...o maaatko:o

To ja ile razy z wieloma tańszymi słuchawkami elaboraty robiłem, stary, zapijaczony mózg zmuszałem do twórczej weny,a tu proszę...że nie są jasne jak HE1000.

Mam nadzieję Saudio że coś więcej napiszesz ,lud czeka, mało kto nawet te HE1000 słuchał, jak można sobie więc wyobrazić przekaz Finali D8000?

Przyrównać do tańszej konkurencji, do Staxów, do HD800, do LCD3....nie ma łatwo, to forum mp3, poziom musi być....czekamy:ph34r:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, matkin napisał:

I czym się napędzają też ważne. Czemu wg LSD gubią górę/średnicę gdy więcej basu gra? Powolny AMP? Nie BAL? A może za słabomocny AMP? Czy charakterystyka słuchawek? Dzięki Panowie za Wasze opisy! 

Gdybyś cofnął się parę wpisów do tyłu, znalazłbyś mój chyba dosyć szeroki opis wrażeń z odsłuchu Finali, wraz z wzmianką na czym były testowane. Mam je już prawie miesiąc i dalsze odsłuchy nic w mej ocenie nie zmieniły.

To tylko forum, gdzie każdy "orze jak może" i testuje na tym co ma. Gdyby ktoś nam za to płacił pewnie znalazłbyś test z użyciem kilku klasowych torów za grube pieniądze. Ale czy z drugiej strony tak właśnie jest na portalach z recenzjami?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lsd napisał:

Gdybyś cofnął się parę wpisów do tyłu, znalazłbyś mój chyba dosyć szeroki opis wrażeń z odsłuchu Finali, wraz z wzmianką na czym były testowane. Mam je już prawie miesiąc i dalsze odsłuchy nic w mej ocenie nie zmieniły.

To tylko forum, gdzie każdy "orze jak może" i testuje na tym co ma. Gdyby ktoś nam za to płacił pewnie znalazłbyś test z użyciem kilku klasowych torów za grube pieniądze. Ale czy z drugiej strony tak właśnie jest na portalach z recenzjami?

 

No bez przesady, to brzmi jakbyś testował je bezpośrednio z karty dźwiękowej kompa. Twój sprzęt to jakby nie było już klasowy tor i wszyscy na pewno są Ci wdzięczni za opisy i porównania. Szczególnie ze względu na to, że nie ma ich zbyt dużo. 

 

Ja słuchałem wczoraj D8000 bardzo krótko z Ragnarokiem i porównując je do flagowych Sony ( zaskoczenie, ale jak dostaną trochę mocy, to faktycznie złe nie są ). Dla mnie nadal Finale to świetna scena i holografia, sporo detalu, dźwięk z fakturą i wypełnieniem. Fantastyczne, klasowe słuchawki. Ale to dosłownie chwilka odsłuchów. Miałem pewne zastrzeżenia jeśli chodzi o bas, ale myślę że to akurat da się naprawić torem.  A jakby kogoś interesowało to Sony grają bliżej, dźwięk jest sporo gładszy, nie są aż tak detaliczne, ale na pewno są bardzo przyjemne w odbiorze.

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mają lepsze wypełnienie, tym lepsze im niższe rejestry, ale mniejszego detalu u siebie w Hek'ach nie stwierdziłem. Na dodatek ciężko mi już zaakceptować cień pojawiający się na górze, który pojawia po zdjęciu Hek'ów i założeniu Finali. Najgorsze jednak to jak bardzo podoba mi sie bass z Finali, tak bardzo zaczyna mi on przeszkadzać gdy grają większe składy i zbyt dominuje ograniczając rozdzielczość na średnicy i górze.

Pewnie sporo zależy od toru, u mnie jest trochę inaczej, to HEki grają chudo, np. skrzypce grają tak jakby miały tylko połowę ‚gryfu’ bardzo cienko/wysoko, talerze mogą wydawać się lekko przygaszone na D8000, ale w tym samym miejscu na HEkach są wyostrzone/wyeksponowane i rozmyte przez pociągnięcie wybrzmienia. D8000 mają jedną szczególna cechę odróżniającą je od HiFimanów poza tonacją, a jest to granie pierwszym planem, który jest umiejscowiony dość blisko, dalsze plany są nieco przesłonięte, w przeciwieństwie do HEków, które starają się uwydatnić wszystko, trochę jak HD800 z tym że na mniejszej przestrzeni. Informacyjnie kabelki nieco tonują bas Finali, nie odbierając mu precyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adamesq napisał:

Czy wiadomo juz dlaczego Audeze przestalo produkowac EL-8? Poszukuje zamknietych sluchawek planarnych a niestety Monoprice'owe M1060C nie dogaduja mi sie z Bursonem.

Weź Oppo PM3, albo Fostexy T40/T50 (po modach dają radę :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adamesq napisał:

Czy wiadomo juz dlaczego Audeze przestalo produkowac EL-8? Poszukuje zamknietych sluchawek planarnych a niestety Monoprice'owe M1060C nie dogaduja mi sie z Bursonem.

A skąd wieści, że przestało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo juz dlaczego Aude

8 godzin temu, timecage napisał:

A skąd wieści, że przestało?

Tak wnioskuje po coraz mniejszej dostepnosci, wprowadzeniu modelu Sine DX i info ze strony internetowej, na ktorej przez jakis czas mieli dostepny tylko B stock a teraz nie mozna juz w ogole stamtad zamowic sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności