Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Chcheckitout napisał:

Słyszałem i czytałem, że OTL do linii LCD nigdy nie był polecany i nawet może uszkodzić przetworniki ? Zawsze jak serwisowałem swoje 2, jak i 3 to zawsze się mnie pytali czy pędzone OTLem.

 

Tak na dobrą sprawę to zastanawiając się nad pędzeniem OTLem, to przy niespełnieniu prawa, żeby impedancja była 8x niższa na wyjściu, membrana nie będzie dobrze kontrolowana i jeśli dobrze pamiętam, jej wychylenia będą mocniejsze, więc szybciej padnie, ale to tylko z powodu jej specyficznego montowania, o czym majkel pisał wcześniej.

 

4 godziny temu, bakus1233 napisał:

A jak pędzone OTLem, to po gwarancji?? 

 

Przypominają mi się sklepy, gdzie jak komuś procesor padł to próbowali wmówić, żę się kręciło proca dlatego padł, byle tylko uzyskać powód by odrzucić gwarancję.. Takie wstawki świadczą tylko o poziomie sklepu, w którym się kupowało. Sama firma Audeze gwarancji z takich powodów nie odrzuci, przynajmniej nie słyszałem o czymś takim.

 

4 godziny temu, audionanik napisał:

To fakt, lcd nie chcą grać z otl-ami; lcd3 (110ohm) też i nie wiem dlaczego, bo słuchałem też z dość wydajnego prądowo wzmaczka. Wysoka impedancja wyjściowa otl-eli? Czy ki diabeł?

 

Kiedyś Tyll podobne zjawisko zaobserwował. 110/8=13,75, więc OTL powinien mieć optymalnie max 13,75ohm na wyjściu. Jak będzie za dużo ohm na wyjściu to tylko chyba podbije bas i zaniży rozdzielczość, co raczej cieplejszym słuchawkom zaszkodzi.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planary nie mają rezonansu na basie, więc brak współczynnika tłumienia nie podbije basu. Jego brak zresztą wcale nie jest udręką dla przetwornika, a może nawet mu na rękę, bo bardziej robi to co mu "pasuje".

 

Tak poza tym to ostatnio słuchane LCD2 z jacka jakby nie grały, tylko sygnał symetryczny z XLRa właściwie nimi poruszał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie czytam:

 

http://hifiphilosophy.com/recenzja-kennerton-odin/

 

W skrócie: ******ste słuchawki, bardzo niewygodne i ciężkie, ze słabym kablem, za drogie.

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechali.Pierwsze wrażenia.Efektu WOW brak-Pink Floyd/High Hopes.Demon szybkości to to nie jest-Van Halen/Eruption,Led Zeppelin/TheRover.Następnie Patricia Barber/Romanesque,gitara klasyczna brzmi i wybrzmiewa b.fajnie,vocal bardzo dobry.Tom Gullion/Blues Danzon,basu idealnie,bardzo ładnie wybrzmiewa.Keith Jarret/Koln Concert part I,tutaj jeszcze żadne nowe słuchawki u mnie[między 10 a12min] nIe poradziły sobie z wysokimi tonami tak dobrze,a niektóre zawsze mają problemy chociaż domyślam się że można i będzie lepiej.Pamagiera/Sambienta- detale lepiej niż dobrze.John Coltrane/My Favorite Things- talerze wybrzmiewają dobrze,sax ok.Teraz sobie pograją24h i porównam.Komfort po ok 2h-bardzo dobrze,brak zastrzeżeń.W tej cenie to pijany Mikołaj.

DSCN2331.JPG

DSCN2332.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechali.Pierwsze wrażenia.Efektu WOW brak-Pink Floyd/High Hopes.Demon szybkości to to nie jest-Van Halen/Eruption,Led Zeppelin/TheRover.Następnie Patricia Barber/Romanesque,gitara klasyczna brzmi i wybrzmiewa b.fajnie,vocal bardzo dobry.Tom Gullion/Blues Danzon,basu idealnie,bardzo ładnie wybrzmiewa.Keith Jarret/Koln Concert part I,tutaj jeszcze żadne nowe słuchawki u mnie[między 10 a12min] nIe poradziły sobie z wysokimi tonami tak dobrze,a niektóre zawsze mają problemy chociaż domyślam się że można i będzie lepiej.Pamagiera/Sambienta- detale lepiej niż dobrze.John Coltrane/My Favorite Things- talerze wybrzmiewają dobrze,sax ok.Teraz sobie pograją24h i porównam.Komfort po ok 2h-bardzo dobrze,brak zastrzeżeń.W tej cenie to pijany Mikołaj.

DSCN2331.JPG

DSCN2332.JPG

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tego typu słuchawki, jednak chciałbym spróbować, gdyż zachwycił mnie ich dźwięk. Słucham głównie z winyli, dlatego też stąd moje pytanie. Posiadam taki sprzęt. Czy grałyby one dobrze bezpośrednio podłączone do gramofonu, czy trzeba je podłączać do wzmacniacza? Ktoś się może orientuje? Bo to główna dla mnie kwestia, jeśli tego typu sprzęt nie działa z analogiem to niestety chyba będe musiał zrezygnowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Vinylbox napisał:

Witajcie, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tego typu słuchawki, jednak chciałbym spróbować, gdyż zachwycił mnie ich dźwięk. Słucham głównie z winyli, dlatego też stąd moje pytanie. Posiadam taki sprzęt. Czy grałyby one dobrze bezpośrednio podłączone do gramofonu, czy trzeba je podłączać do wzmacniacza? Ktoś się może orientuje? Bo to główna dla mnie kwestia, jeśli tego typu sprzęt nie działa z analogiem to niestety chyba będe musiał zrezygnowac..

Z niejakim zaciekawieniem odkryłem, że stwierdzenie "jeśli tego typu sprzęt nie działa z analogiem" mocno mnie zirytowało, ale nie jestem pewien czemu :D.

 

Ten gramofon ma niby wbudowany przedwzmacniacz, więc teoretycznie możesz wpiąć w niego kabelek 2rca -> jack żeński, dopiąć słuchawki i może nawet coś usłyszeć. Natomiast zdecydowanie to co usłyszysz zabrzmi jak zmarnowane pieniądze. Tak samo jak kolumny głośnikowe - pasywne lub aktywne - grają ze wzmacniacza, tak samo słuchawki ze wzmacniacza muszą grać, szczególnie słuchawki takiej klasy.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie aż tak rozdzielczo i niezbyt planarnie, ale za to z wiekszym ciśnieniem akustycznym. Udalo mi sie dostac cos co moze oddac potege dolnych rejestrow Finali. Fostexy chyba zostaną :)

DSC_0029.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audionanik napisał:

Poza słuchaniem zdarza Ci się coś robić...nie wiem, np iść do toalety albo podrapać?:ph34r:

Hehe do toalety zawsze mozna isc z dapem, a zeby sie podrapac to nie trzeba robic przerw w odsluchu. Tak na serio gdybym mogl sluchac choc 20% tego czasu ktory siedze w robocie to by bylo cos!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lsd napisał:

Hehe do toalety zawsze mozna isc z dapem, a zeby sie podrapac to nie trzeba robic przerw w odsluchu. Tak na serio gdybym mogl sluchac choc 20% tego czasu ktory siedze w robocie to by bylo cos!

 

Fostexy MKI ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lsd napisał:

MKII

Nie tak rozdzielcze jak które planary?

Masz je jako nówki?...czy też w pełni wygrzane, dopiero po 200h zagrają w miarę optymalnie.

Dobrze wygrzane TH900 powinny imponować rozdzielczością, dla niektórych już za dużo nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie tak rozdzielcze jak które planary?

Masz je jako nówki?...czy też w pełni wygrzane, dopiero po 200h zagrają w miarę optymalnie.

Dobrze wygrzane TH900 powinny imponować rozdzielczością, dla niektórych już za dużo nawet.

Pisze tylko o dolnym pasmie. Nie graja tam az tak rozdzielczo jak Finale D8000 choc roznice sa bardzo male i na pewno bym za nie nie doplacil. Graja za to u mnie ciut bardziej rozdzielczo na dole niz np Hek'i. To testówki mp3 store więc mają zapewne grubo ponad 1000 godzin grania za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

Pisze tylko o dolnym pasmie. Nie graja tam az tak rozdzielczo jak Finale D8000 choc roznice sa bardzo male i na pewno bym za nie nie doplacil. Graja za to u mnie ciut bardziej rozdzielczo na dole niz np Hek'i. To testówki mp3 store więc mają zapewne grubo ponad 1000 godzin grania za sobą.

Aha, takie buty...a słuchasz po torze zbalansowanym TH900?

Widać jak sobie dobrze radzą Fostexy w tak renomowanym towarzystwie...he,he.

Tylko trzeba do nich odpowiedniego toru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, saudio napisał:

Warto spróbować Finali z innymi kablami niż fabryczny, np. takim jak mają HEki.

Pewnie tak, natomiast z doswiadczenia wiem, że różnice z innym/lepszym kablem są kosmetyką. Jeśli ktoś sprzedaje słuchawki za 15k to sorry, ale wymagam, że jest tam kabel który nie odwodzi mnie od zakupu.  Gdybym przy każdym teście odwiedzał Jimmiego z prośbą o przeróbkę kabla to bym zwariował ja albo Jimmi (pecha ma, że mam blisko i nawiedzam go osobiście ;))

 

12 minut temu, Soundman1200 napisał:

Aha, takie buty...a słuchasz po torze zbalansowanym TH900?

Widać jak sobie dobrze radzą Fostexy w tak renomowanym towarzystwie...he,he.

Tylko trzeba do nich odpowiedniego toru ;)

To samo, jeszcze nie słucham, ale pewnie będę. TH900 MKII robią na mnie wrażenie, tymbardziej, że to była jedna z ostatnich prób jakie miałem zamiar podjąć przy poszukiwaniu zamkniętych, po kilku spektakularnych klęskach jakie mam za sobą. Nie wiem czy Cayiny sa najlepszym torem do nich, ale dają sobie rade przynajmniej na planie lekkiej V-ki. Mam pewne zastrzeżenia co do średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności