Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Zawsze mi imponuje jak on ma zawaloną chałupę tymi wszystkimi duperelami...salon/kuchnia, magazyn w jednym...he,he.:lol:

Pewnie nie ma baby, która by go z tym pogoniła ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

No i proszę....chyba największy mój ubaw roku jak nic...ha,ha.:lol:

Z wielkiej chmury mały deszcz,a raczej wielki..ale już to było i już to grali jak widać...Jak śpiewa nasza Rodowiczka...

Już mając 4 lata temu swoje LCD2 bez Fazora,czułem że to pod pewnymi względami  są  tak wymaksowane słuchawki że ciężko będzie je pobić.

Takiego nasycenia przekazu, bliskiego, organicznego,basu doskonale realnego, wejścia w samą muzykę nie uzyskam gdzie indziej łatwo albo w ogóle.

Jedynie LCD3 i to te na welurach, bez Fazora pokazały kto tu rządzi w kategorii słuchawek średnicowych, nastawionych na maksymalną przyjemność odbioru, najlepszy driver i najcieńszy z resztą...

Potem może być tylko inaczej, lepiej ale i gorzej co mamy w HE1000, kto oczekuje tak gęstego przekazu jak w LCD2 ze sceną jak w HD800, nie doczeka się prędko albo wcale....he,he.

Recenzja świetna i trzeźwa, nowe Odiny ,ach Ci Rosjanie i ich humor, to tylko wariacja na temat starych LCD2, tych bez Fazora...podrasowanych(chyba) za to z mniejszą jeszcze sceną...:o. Te chłopaki humorzaste żądają za to 3 razy tyle co za LCD2F oraz 5 razy tyle co za LCD2C....mają tupet...ha,ha.:P

Żeby też audiofil nie poczuł się za dobrze,a przecież musi cierpieć , na deser serwują wagę słuchawek 670 gram...:D:D:D

Będę z ciekawością obserwował Comptona ,czy biedak złapie się na tą przynętę, mam nadzieję że nie, w końcu są te Finale D8000:ph34r:

A na szczęście są też LCD2C z normalną ceną i o zgrozo z większą sceną i ocieplonym przekazem w stosunku do LCD2, jak tak można, za 2tys?, i to nie jest karalne???

 

W zestawie i za cenę Odin powinien być kołnierz ortopedyczny oraz masażystka w przerwie  na odsłuchy :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się śmiałem z ich ceny to było, że drwię z Comptona. I jak tu klasowości na forum nie ma? ;)

Przynajmniej ciekawie wyglądają, to im przyznać trzeba. A i brzmią pewnie niezgorzej, no ale tyle kasy w połączeniu z taką wagą to ciężki (dosłownie) orzech do zgryzienia.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Adam 76 napisał:

jako posiadacz opponek obiektywnie stwierdzam, ze sa najlepsze, dziekuje:) A jeszcze bardziej powaznie - czekam na wrazenia !

Oppo PM-2 ładniejsze niż te AR. Podobnie HE-4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są raczej bardziej pochlebne recenzje Odinów:

http://earphiles.org/2017/04/kennerton-odin-review/

http://pmrreviews.com/?p=1295  recka + pomiary

krótkie porównanie z Utopią: http://pmrreviews.com/?p=1098

 

Btw w recenzji w headfonii pisze, że recenzowana była wersja Odin poprzednia:

"So these are area the Odin still can be improved in. Spoiler: the latest version of the Odin which I heard at shows already, has this extension and speed and it’s really nice! The level of separation in the Odin is good but it’s a more compact sounding headphone as it doesn’t have a very airy presentation. Again, I’d compare it to the LCD-2.1 in this area." źródło

 

Pytanie czy Kennerton oznacza wersje słuchawek, jak choćby Hifiman (tj dopisek "V2" itp.)

 

2 godziny temu, timecage napisał:

Jak ja się śmiałem z ich ceny to było, że drwię z Comptona. I jak tu klasowości na forum nie ma? ;)

 

No bo w stopce masz za tani sprzęt :lol: i Compton chyba uznał to za hejterstwo, czy biadolenie itp :P Niestety pisany tekst często można interpretować na rózne sposoby, sam się dziwię ostatnio jak niektórzy czasem traktują coś wręcz śmiertelnie poważnie.

 

2 godziny temu, timecage napisał:

Przynajmniej ciekawie wyglądają, to im przyznać trzeba. A i brzmią pewnie niezgorzej, no ale tyle kasy w połączeniu z taką wagą to ciężki (dosłownie) orzech do zgryzienia.

W sumie duża waga to mały problem jak pałąk dobrze ją rozkłada, na Odiny to jednak pamiętam ludzie narzekają, bo z regulacją trzeba się nieco namęczyć.

 

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na głowie Abyss, wydają się baardzo wygodne,te pady super wielkie i głębokie...mhmmm, regulowany pałąk, może nawet taki wielkolud jak ja bym wszedł. Za to mamy super wyposażenie oraz świetny skórzany neseserek, na piwo lub na ryby akurat, stojak i dodatkowe kable...full wypas.:P

Nadal to 620 gram, mniej o 50 gram od Odinów, co też tam napakowali ci wschodni bracia że takie ciężkie te Odiny?

A że grają super Odiny ,to na pewno...Compton byle czym by się nie podniecał...zazdraszczam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Frenchcore napisał:

Unboxing u Z

Lada dzień będzie recenzja, marna jak to u niego ale jakaś będzie

Trzeba przyznać, że wyglądają ładnie i całkiem porządnie wykonane. Ale na pudełku i akcesoriach to zaoszczędzili jak mogli.

Jesteśmy skazani na jego recenzje i Tylla przed ew. preorderem ;)

6 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Zawsze mi imponuje jak on ma zawaloną chałupę tymi wszystkimi duperelami...salon/kuchnia, magazyn w jednym...he,he.:lol:

Serio? Ja w takim syfie nie byłbym w stanie się skupić na muzyce :ph34r:

Ale może to tylko jego "warsztat" pracy jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest porównanie do EL-8c i to bardzo ciekawe, bo po moim kontakcie z AR-H1 na AVS powiedziałbym, że jest zupełnie odwrotnie. Heed Canalot nie znam, a EL-8 słucham na CMA400i, więc tu szukałbym przyczyn płaskiego i zimnego brzmienia, jakie opisuje recenzent. EL-8c są dosyć neutralne, ale absolutnie nie nudne i zimne, nie przy napędzaniu Questylem. Przy nich PM-3 wydają się mocno przekoloryzowane, ale i nudniejsze.

Pi razy stołek opisy sugerują, że AR-H1 to takie planarne Sonorusy VI. Dobrze trafiam? Szerokość, podkreślona góra, miękkość i detaliczność w jednym.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Pi razy stołek opisy sugerują, że AR-H1 to takie planarne Sonorusy VI.

 

Aż chyba przejrzę recenzję, tak mnie tym zaciekawiłeś !

Ahh gdyby to grało z ziemniaka jak Sonorus VI i jeszcze się skalowało ze sprzętem jak większość planarów ... pomarzyć sobie można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne słuchawki!

Taka tylko uwaga. W recenzji pojawia się często opis o aktywnej górnej średnicy. Wg mnie jest to kwstia umowna, bo ja bym to podbicie przypisał raczej sopranom.

Jestem wyczulony na peak między 5 a 7 kHz a w AR-H1 tego nie ma, jest znacznie wyżej.

No i średnica nie jest dla mnie taka up-front.

 

Czy grają stylem VI?

Znam je słabo, tylko z AVS na stock padach, ale znam dobrze IV na padach HM5 i jeżeli grają one podobnie, to w bardzo ogólnym rozrachunku można tak założyć, że Acustic Research są podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVI na padach HM5 grają jak IV na padach HM5, tylko bardziej. Czyli dobrze mi się wydało, ciekawe, ciekawe :). Pocieszenie w tym dla mnie, że w takim razie AR-H1 nie muszą mnie interesować - szczególnie, że SVI są zamknięte, a takie wolę.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR-H1 mają pełniejszą barwę, bardziej fakturowy bas z lepszym kickiem, są bardziej holograficzne oraz dolna średnica bardziej dociążona.

No i na dłuższą metę nie irytują sopranem, co czasami zdażało się Finalom. :) 

Ale jak zamknęte sa priorytetem, to wiadomo.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR-H1 jednak sporo więcej kosztują no i to planary, więc oczywiście są lepsze. Finale irytują sopranem tylko na fabrycznych padach, a na CMA400i to już jest zupełnie pejzażowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Compton napisał:

Kosztują ale na CMA400i to może być bajka :)

Na CMA400i większość rzeczy to bajka, bo to czarujący wzmacniacz :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności