Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

1. Tylko USB, brak innych wejść cyfrowych, które by pozwoliły uniknąć przebić.

2. To jest hybryda, więc porównanie do combo bez lamp nie do końca zasadne.

3. Brak balansu.

Fajnie, że miło gra, ale funkcjonalnie jest słabo. Zresztą także Evil nie ocenił go zbyt wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

metal

Wygląda raczej na plastik, pewnie grill jest tylko metalowy.

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

metal

Wygląda raczej na plastik, pewnie grill jest tylko metalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM-2 a AR-H1 to całkiem inne granie.

OPPO cieplejsze, bardziej średnicowe z bliskim czarującym pierwszym planem i uwodzicielkim wokalem.

AR grają pełniejszymi skrami pasma. Są twardsze, mniej bezpośrednie ale bardziej rozdzielcze. Dynamika i kontrola basu po stronie AR.  Przestrzeń, powietrze i separacja również.

HE-4 mocno zagrożone, He he... :)

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Thar napisał:

AR-H1 podobnie odebrałem na AVS. Odsłuch co prawda był dość krótki, ale słuchawki zainteresowały mnie. Oceniłbym, że stosunek jakość/cena jest w ich przypadku na wysokim poziomie. @Compton, czekamy zatem na dalsze wrażenia :) 

Ja też je słuchałem na AVS  i mi się "tylko" spodobały.

Teraz w domu jestm nimi oczarowany.

Dla mnie są świetnie zestrojone.

Mają kapitalny fakturowy, motoryczny bas. Choć nie mają jeszcze tej potęgi i zejścia jak np. Audeze czy Flow, to jakościowo jest na bardzo dobrym poziomie.

Średnica jest oddalona, lekko pogłosowa (dla mnie tyle ile powinno być!), przestrzenna. Mamy bardzo dokładny rysunek instrumentów, faktury i barwy.

Ja nie lubię zaakcentowanej górej średnicy i tu jej nie ma. Jest gładko (dla niektórych pewnie za) ale czysto i rozdzielczo. Na tle tej przygaszonej średnicy wybijają się soprany nadające życia, werwy i wigoru utworom. Nigdy nie zakłuja ale są czytelne, detaliczne, jasne.

A, i jeszcze holografia - obraz niczym 3D!

Poza wokalami, do których to wolę OPPO, to nie wyłożyły się na żadnym słuchanym gatunku: jazz, metal, pop.

I z YT zagrają bardzo dobrze.

Graniem przypominają mi trochę HE5LE.

I już dziś mogę powiedzieć, że są lepsze od HE-4 :lol:

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, saudio napisał:

Może nie, masz do poduszki;)

https://www.headfonia.com/review-kennerton-odin/

No i proszę....chyba największy mój ubaw roku jak nic...ha,ha.:lol:

Z wielkiej chmury mały deszcz,a raczej wielki..ale już to było i już to grali jak widać...Jak śpiewa nasza Rodowiczka...

Już mając 4 lata temu swoje LCD2 bez Fazora,czułem że to pod pewnymi względami  są  tak wymaksowane słuchawki że ciężko będzie je pobić.

Takiego nasycenia przekazu, bliskiego, organicznego,basu doskonale realnego, wejścia w samą muzykę nie uzyskam gdzie indziej łatwo albo w ogóle.

Jedynie LCD3 i to te na welurach, bez Fazora pokazały kto tu rządzi w kategorii słuchawek średnicowych, nastawionych na maksymalną przyjemność odbioru, najlepszy driver i najcieńszy z resztą...

Potem może być tylko inaczej, lepiej ale i gorzej co mamy w HE1000, kto oczekuje tak gęstego przekazu jak w LCD2 ze sceną jak w HD800, nie doczeka się prędko albo wcale....he,he.

Recenzja świetna i trzeźwa, nowe Odiny ,ach Ci Rosjanie i ich humor, to tylko wariacja na temat starych LCD2, tych bez Fazora...podrasowanych(chyba) za to z mniejszą jeszcze sceną...:o. Te chłopaki humorzaste żądają za to 3 razy tyle co za LCD2F oraz 5 razy tyle co za LCD2C....mają tupet...ha,ha.:P

Żeby też audiofil nie poczuł się za dobrze,a przecież musi cierpieć , na deser serwują wagę słuchawek 670 gram...:D:D:D

Będę z ciekawością obserwował Comptona ,czy biedak złapie się na tą przynętę, mam nadzieję że nie, w końcu są te Finale D8000:ph34r:

A na szczęście są też LCD2C z normalną ceną i o zgrozo z większą sceną i ocieplonym przekazem w stosunku do LCD2, jak tak można, za 2tys?, i to nie jest karalne???

 

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundman ja też chcę wierzyć, że lcd 2C będą tym czym chcemy, żeby były ale póki co nikt z forum jeszcze ich nie słyszał, więc jak mówi przysłowie - nie chwalmy dnia przez zachodem słońca a kobiety za życia... W dzisiejszych czasach nikt nie strzeli sobie gola mając w ofercie dużo droższe lcd 2 i dając z "miłości do fanów" to samo brzmienie co lcd 2 tylko w duuuzo niższej cenie (lcd 2C). Od razu dodam, że tak jak większość z Was bardzo liczę na te lcd2C ale cudów nie ma, recenzji też nie bo recenzenci nie dostali ostatecznej wersji słuchawek...Ps. i już zaczyna się lekki smrodek użytkowników, że coś "pierdzi" w niektórych lcd2C, bo rzekomo nie umieją ich prawidłowo założyć/użytkować.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Adam 76 napisał:

Soundman ja też chcę wierzyć, że lcd 2C będą tym czym chcemy, żeby były ale póki co nikt z forum jeszcze ich nie słyszał, więc jak mówi przysłowie - nie chwalmy dnia przez zachodem słońca a kobiety za życia... W dzisiejszych czasach nikt nie strzeli sobie gola mając w ofercie dużo droższe lcd 2 i dając z "miłości do fanów" to samo brzmienie co lcd 2 tylko w duuuzo niższej cenie (lcd 2C). Od razu dodam, że tak jak większość z Was bardzo liczę na te lcd2C ale cudów nie ma, recenzji też nie bo recenzenci nie dostali ostatecznej wersji słuchawek...Ps. i już zaczyna się lekki smrodek użytkowników, że coś "pierdzi" w niektórych lcd2C, bo rzekomo nie umieją ich prawidłowo założyć/użytkować.

 

Komuś na headfaju driver już padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Żeby też audiofil nie poczuł się za dobrze,a przecież musi cierpieć , na deser serwują wagę słuchawek 670 gram...:D:D:D

 

Sama recka moze nie jest az tak negatywna i sam bym ta synergie na Cayinie sprawdzil, ale fakt, waga to przegiecie. Nie bylem w stanie zaakceptowac nawet tej z LCD3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności