Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, vonBaron napisał:

Słuchałem metalu na HE-400i, 4, 500, 4xx, i Flowach i na każdym z nich było co najmniej dobrze, także da się ;)

 

Wiadomo, że jakoś się da słuchać. A co do propozycji Kennertonów, to nie mam zaufania do sowieckiego ducha w elektronice. Oni zawsze w tym aspekcie kuleli. W świecie słuchawkowego audio, ta firma praktycznie nie istnieje. Może nie są złe, ale późniejsza odsprzedaż może być bardzo trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tym hi-endem, że ocenia się nie średnią, ze średnim torem w średnich warunkach, tylko maksymalny potencjał słuchawek. Przynajmniej kiedy mówimy o słuchawkach do torów stacjonarnych. To tak jakbyś powiedział, że HE-6 są do wyrzucenia, bo z 99% sprzętu nie grają wcale. A ja Ci mówię, że LCD3 z dobrym torem pokazują klasę. I nie są wtedy ani zmulone ani bez blasku ani bez energii. No chyba, że porównujemy wszystko z Elearami, ale z nimi równać się może jedynie mój pięcioletni siostrzeniec.

Czy wybrałbym je zamiast Ether Flow z Brystonem? Nie. Toru który mam teraz również bym nie zastąpił. Ale to nie zmienia faktu, że są klasowymi nausznikami. Awaryjnymi, acz klasowymi. A co do jakości wykonania, to fakt jest na tyle wątpliwa, że można ją porównywać z hifimanową ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Słuchałem metalu na HE-400i, 4, 500, 4xx, i Flowach i na każdym z nich było co najmniej dobrze, także da się ;)

 

Z czystej ciekawości i które ci najlepiej pasowały do metalu i dlaczego?

Jakieś krótkie porównanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 76 napisał:

Audeze LCD 2 C też ludzie zaczynają całkowicie odmiennie opisywać, do tego stopnia, że zaczynam się zastanawiać czy pierwsze wrażenia na wiadomym zagranicznym portalu nie są "ustawione" przez kogoś lub coś... Raptem z zaskakująco detalicznych i szybkich zrobiły się lekko zamulone misie...

Te opinie o zamulonych misiach to z headhifi? W konfrontacji z jakimi słuchawkami wydają się powolne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sly30 napisał:

A co do propozycji Kennertonów, to nie mam zaufania do sowieckiego ducha w elektronice

Ojojoj, nie lekceważ wschodniej strony Mocy. Rosja to ponoć stan umysłu - i to trudny do przewidzenia stan...

Z brakiem Ducha w elektronice tak  bym się nie rozpędzał do końca, a jeśli nawet, to świat słuchawek jest tylko przyczepiony jest do "elektroniki", wg mnie to bardziej świat instrumentów, muzyki i Artystycznego Ducha...

...a edukacja, rozwój i poziom artystycznego mistrzostwa w muzyce (i balecie) za naszą wschodnią granicą jest tak wysoki, że my możemy im co najwyżej otwierać drzwi lub potrzymać płaszcz; to samo reszta świata - w większości nie dorasta im do pięt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor sporo zmienia w planarach, takie HE1000 potrafią zagrać i dalego i blisko, a potrafią sporo dopiero się o tym przekonuję

cały czas z niedowierzaniem, bo grały już na nie jednym wzmaku, ale teraz jest dopiero energia i detal, choć dopiero 100 przekroczona,

jedyne co mi mniej pasuje to bliskość sceny, ale głębia i wybrzmienia są genialne.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, audionanik napisał:

Ojojoj, nie lekceważ wschodniej strony Mocy. Rosja to ponoć stan umysłu - i to trudny do przewidzenia stan...

Z brakiem Ducha w elektronice tak  bym się nie rozpędzał do końca, a jeśli nawet, to świat słuchawek jest tylko przyczepiony jest do "elektroniki", wg mnie to bardziej świat instrumentów, muzyki i Artystycznego Ducha...

...a edukacja, rozwój i poziom artystycznego mistrzostwa w muzyce (i balecie) za naszą wschodnią granicą jest tak wysoki, że my możemy im co najwyżej otwierać drzwi lub potrzymać płaszcz; to samo reszta świata - w większości nie dorasta im do pięt.

 

Fajny żart. Słuchawki to sprzęt techniczny. Nie ma nic wspólnego z duchem artystycznym. A techniczne sprzęty sowieci zawsze mieli bardzo słabe i awaryjne. Oni mają do wszystkiego bardziej niechlujne podejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sly30 napisał:

Fajny żart. Słuchawki to sprzęt techniczny

Oczywiście, że to było pół żartem - pół serio (patrz Joseph Grado:D).

 

16 minut temu, Sly30 napisał:

Nie ma nic wspólnego z duchem artystycznym

Trochę jednak ma. Podobnie jak produkcja instrumentów muzycznych z najwyższej półki, które też są na dobrą sprawę tylko "sprzętem technicznym".

 

21 minut temu, Sly30 napisał:

A techniczne sprzęty sowieci zawsze mieli bardzo słabe

Manstein też tak uważał dopóki się nie nadział na t34:D. Potem dopiero powstały Pantery.

A poważniej, to np. sporo ruskich lamp cenię wyżej za dźwięk i niezawodność od ich zachodnich odpowiedników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Oczywiście, że to było pół żartem - pół serio (patrz Joseph Grado:D).

 

Trochę jednak ma. Podobnie jak produkcja instrumentów muzycznych z najwyższej półki, które też są na dobrą sprawę tylko "sprzętem technicznym".

 

Manstein też tak uważał dopóki się nie nadział na t34:D. Potem dopiero powstały Pantery.

A poważniej, to np. sporo ruskich lamp cenię wyżej za dźwięk i niezawodność od ich zachodnich odpowiedników.

 

Akurat historia to moje kolejne hobby poza audio. Manstein był genialnym strategiem, szanowanym nawet przez Sowietów. Twój przykład tylko pozornie jest prawdziwy. Pantery i Tygrysy było dużo lepsze technicznie niż T34, ale było ich za mało, za późno wprowadzono je na front, Tygrys był też za ciężki jak na błota Rosji i pierwsze wersje były niedopracowane przez pośpiech produkcyjny. Poza tym dochodziły problemy logistyczne z zaopatrzeniem w części, w paliwo, z serwisem, z szybkim uzupełnianiem strat wśród załóg itd. T34 były po prostu liczne. Przewaga w liczebności i zaopatrzeniu w serwis, części i nowe załogi. Do porażek dołożył się też sam Hitler błędnymi decyzjami pod wpływem amfetaminowych zastrzyków dr.Morella. Dlatego Niemcy przegrali. Ale same Niemieckie czołgi były znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sly30 napisał:

 

Akurat historia to moje kolejne hobby poza audio. Manstein był genialnym strategiem, szanowanym nawet przez Sowietów. Twój przykład tylko pozornie jest prawdziwy. Pantery i Tygrysy było dużo lepsze technicznie niż T34, ale było ich za mało, za późno wprowadzono je na front, Tygrys był też za ciężki jak na błota Rosji i pierwsze wersje były niedopracowane przez pośpiech produkcyjny. Poza tym dochodziły problemy logistyczne z zaopatrzeniem w części, w paliwo, z serwisem, z szybkim uzupełnianiem strat wśród załóg itd. T34 były po prostu liczne. Przewaga w liczebności i zaopatrzeniu w serwis, części i nowe załogi. Do porażek dołożył się też sam Hitler błędnymi decyzjami pod wpływem amfetaminowych zastrzyków dr.Morella. Dlatego Niemcy przegrali. Ale same Niemieckie czołgi były znacznie lepsze.

OT.

Wcale nie pozornie. Niemcy rzucili się na Rosję trochę jak łysy na grzebień; ufni w nowoczesną doktrynę wojenną i niezaprzeczalny spryt oraz talent swoich dowódców polowych zapomnieli że większość niemieckich czołgów była zwyczajnie przestarzała na tamten czas. Zwrotny, szybki, dobrze opancerzony i uzbrojony, tani i szybki w produkcji T34 lał ich najlepszy (wtedy) panzerkampwagen4 jak chciał. To że stosunek zniszczonych maszyn niemieckich vs rosyjskich wynosił 1do7 należy zrzucić raczej na karb niewyszkolonych rosyjskich załóg, braku kadry dowódczej, brak radiostacji wczołgach i wypracowanej odpowiedniej taktyki w boju. Niemniej po spotkaniu z T34 Niemcy zwyczajnie strzelili karpia, a Pantery i Tygrysy weszły na uzbrojenie jako odpowiedź na nie i ciężkie KW. Prawie połowa pierwszych panter zesr..ła się nim dotarła na pole bitwy pod Kurskiem, także tego...a o Tygrysach nie wspomnę. Dodatkowo ruskie czołgi działały w każdych warunkach więc nawet Niemcy chętnie z nich korzystali jak tylko udało im się je zdobyć. Koniec OT.

No i ruskie lampy dobre som:P (tzn niektóre).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki nie zatrzymujcie się. Ciekawe czy jak wykształceni muzycy czytają naszych mądrości o słuchawkach na forum mają podobnie uśmiechniętą buzie jak historyk czytający o wojskach pancernych podczas ataku na ZSRR w wątku o słuchawkach planarnych.

W zasadzie LCD2C to mogą być takimi T34 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ciągnąć tematu wojny. Długo można by przerzucać się argumentami. Chyba dla każdego jasne jest, że sowiecka elektronika i technika, od zawsze to były kiepskie produkty. Wielu z nas pamięta lata komuny, gdy wygłodzony polski rynek zalany był tandetną i awaryjną elektroniką z ZSRR i jak każdy z nas unikał tego jak ognia. Za to sprzęty z Japonii, USA, UK, czy Niemiec były obiektami westchnień i marzeń. Zresztą sami Rosjanie też nadal zdecydowanie preferują elektronikę z Zachodu i Japonii.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Ciekawe czy jak wykształceni muzycy czytają naszych mądrości o słuchawkach na forum mają (...) uśmiechniętą buzie

Ano mają, szczególnie gdy czytają peany na cześć elearów.

 

Godzinę temu, Palpatine napisał:

 historyk czytający o wojskach pancernych podczas ataku na ZSRR

Ja akurat przytoczyłem słowa historyków, a że w wątku planarnym - to tylko aby pokazać, że Rosjanie potrafią zaskoczyć.

 

49 minut temu, Sly30 napisał:

Nie ma sensu ciągnąć tematu wojny. Długo można by przerzucać się argumentami. Chyba dla każdego jasne jest, że sowiecka elektronika i technika, od zawsze to były kiepskie produkty. Wielu z nas pamięta lata komuny, gdy wygłodzony polski rynek zalany był tandetną i awaryjną elektroniką z ZSRR i jak każdy z nas unikał tego jak ognia. Za to sprzęty z Japonii, USA, UK, czy Niemiec były obiektami westchnień i marzeń. Zresztą sami Rosjanie też nadal zdecydowanie preferują elektronikę z Zachodu i Japonii.

No nie należy generalizować; bo kraj bogaty w zasoby ludzkie i pełen sprzeczności. A nuż staną się planarną potęgą?:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Ano mają, szczególnie gdy czytają peany na cześć elearów.

Bardziej miałem na myśli błędy merytoryczne, nieodpowiednie słownictwo opisujące dane wrażenia niż zwykłe osobiste/subiektywne me gusta.

4 minuty temu, audionanik napisał:

Ja akurat przytoczyłem słowa historyków, a że w wątku planarnym - to tylko aby pokazać, że Rosjanie potrafią zaskoczyć.

Aha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Bardziej miałem na myśli błędy merytoryczne, nieodpowiednie słownictwo opisujące dane wrażenia niż zwykłe osobiste/subiektywne me gusta.

:woot:

Ho ho ho!!! Żyliśmy w ciemnocie i niewiedzy, z dala od muzycznego kaganka oświaty, ale widzę , że oto mamy Nauczyciela na forum, Wielkiego Korektora i Krynicę Mądrości w jednym; będziemy teraz czerpać merytoryczną wiedzę z tego Zdroju, by już nigdy nie pobłądzić w nieodpowiednich opisach naszych wrażeń słuchawkowo-muzycznych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nsk napisał:

Ruski Kennerton czy amerykański MrSpeakers, jeden czort. @Sly30 co takiego technologicznie przekonało cię, że masz słuchawki od pana głośniczka, a przed ruskimi przestrzegasz? Chyba pałąk :D.

 

Ethery przekonały mnie brzmieniem. Najlepsze z tego co miałem okazji słuchać. Może posłucham jeszcze Final D8000. Kennertonów nie słuchałem, bo nie chciałem. I tak bym nie kupił. Zawsze w przyszłości wychodzi coś nowego i zawsze w końcu sprzedaje się swoje słuchawki, by kupić inne. Przy dalszej odsprzedaży ruskich, to już nie jest jeden czort. Nikogo też nie przestrzegam. Każdy ma własny rozum i głosuje swoimi pieniędzmi. Sowieckiej technice nie ufam i ich elektroniki nigdy nie kupię.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, retter napisał:

 

Z czystej ciekawości i które ci najlepiej pasowały do metalu i dlaczego?

Jakieś krótkie porównanie? :D

Ethery były najlepsze, nie wyłożyły się na niczym, niby dosyć ciepłe granie ale z masą powietrza.

HE-400i i 4xx są ok nie powalają, ale do tej muzyki wolę choćby X2 czy K712 od nich. Brakuje czasem powietrza, szybkości. rozdzielczości.

HE-500 bardzo fajne, dobra dynamika i średnica ale bas trochę zbyt jednostajny i monotonny.

HE-4 no cóż od jakiegoś czas po prostu kłują mnie w uszy może to wina Elearów i T1 (komis incoming?) wcześniej tego nie miałem i były to moje główne słuchawki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Firegon napisał:

Tak to jest z tym hi-endem, że ocenia się nie średnią, ze średnim torem w średnich warunkach, tylko maksymalny potencjał słuchawek. Przynajmniej kiedy mówimy o słuchawkach do torów stacjonarnych. To tak jakbyś powiedział, że HE-6 są do wyrzucenia, bo z 99% sprzętu nie grają wcale. A ja Ci mówię, że LCD3 z dobrym torem pokazują klasę. I nie są wtedy ani zmulone ani bez blasku ani bez energii. No chyba, że porównujemy wszystko z Elearami, ale z nimi równać się może jedynie mój pięcioletni siostrzeniec.

Czy wybrałbym je zamiast Ether Flow z Brystonem? Nie. Toru który mam teraz również bym nie zastąpił. Ale to nie zmienia faktu, że są klasowymi nausznikami. Awaryjnymi, acz klasowymi. A co do jakości wykonania, to fakt jest na tyle wątpliwa, że można ją porównywać z hifimanową ;)

 

Ejmeeen ! Jakby to powiedział szalony pastor :)

 

Odiny to półotwarte słuchawki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności