Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, timecage napisał:

After two days of listening to these things...they are just amazing and at $599 probably the best value on the market right now. I actually prefer these to my LCD2.2F and they have the wonderful suspension headband. I was expecting the darker sounds signature to blunt the upper mids and detail, but that is not happening at all. They are still very detailed with great highs but have better bass extension. This is as close to a perfect all-arounder as I have ever owned.
I still love my LCD3 but they are significantly heavier so I can enjoy a much longer listening session on the LCD2C without fatigue. Amazing!!!

 

For my two cents, the Elear is a great headphone, but I just like the LCD2C better. It sounds great with everything, and it's comfortable.

 

I owned the Elear for about a month before receiving the LCD-2C last week. I was completely happy with the Elear prior to buying the LCD-2C and was actually expecting to return the 2C once I compared the two. Now I'm thinking about reversing that and selling the Elear.
I find that the LCD-2C are more resolving and more neutral, without the bright spots that I notice in the Elear. The Elear are better at producing mid-bass that is pronounced. I also prefer the sound stage created by the LCD-2C larger room. I know that the LCD-2C don't have fazors and I've owned a pair of LCD-3F in the past, but I just don't notice any distortion or fuzzyness in the LCD-2C. Certainly, the LCD-2C is a more detailed and resolving can, rivaling the UERPRO CIEM that I use for really detailed listening.

 

Garść dalszych opisów w tym porównania do Elearów. Head-fi robi co umie najlepiej, czyli kręci hajp :).

Zaraz się okaże że lepsze od HE-1000:lol:

Hajp rośnie a później masowe zwroty.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Zaraz się okaże że lepsze od HE-1000:lol:

Hajp rośnie a później masowe zwroty.

A czytałeś pierwsze opisy M1060?

To był killer LCD-2. Plasowali je miedzy LCD-3 a HE1000 :D

Z czasem okazało się, że brzmią na poziomie HE-400i :lol:

Audeze sprzedaje słuchawki po kilka zielonych klocków i szczerze wątpię aby nagle zmienił kurs swojej polityki cenowej plasując wyżej najtańsze słuchawki wokółuszne jako lepsze od LCD-2..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/24/2017 o 12:59, Firegon napisał:

Już widzę czemu nie czułem potrzeby słuchania Aeonów zbyt długo.

Stare LCD2 uważałem zaaa zbyyyyyyyyyyyttttt woooooo     ooolne A jeśli Aeony wolniejsze, to imitują chyba stan upojenia alkoholowego

Ale i tak nie mogłem się powstrzymać przed wpisaniem na listę LCD2C. Forumowy hajp robi swoje :D

 

Tutaj jeszcze jakieś porównanie z AFO http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/audeze-lcd2c-measurements-and-impressions.5556/page-7#post-182478

 

Dnia 12/24/2017 o 13:03, Soundman1200 napisał:

No to prawda, stare LCD2/3 za wolne do szybkiej muzyki...co zrobić.

Ale te nowe LCD2C już podobno sporo szybsze, lepsze od Aeonów otwartych niby, to by było dopiero...czyżby rok Audeze?

Muszę chwalić, premia świąteczna od Audeze sama się nie wzięła....ha,ha.

 

Wg komentarza Marveya LCD2C z 20% szybsze od LCD2rev2 (być może minimalnie kosztem wypełnienia). Będą się nadawać do szybszej muzy? :lol:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy ,zobaczymy, ale trzymam kciuki, mocno liczę na to że to będzie dobry produkt te LCD2C, bo kto by nie chciał mieć takiego brzmienia,dwa razy taniej niż stare LCD2, w dodatku z poprawionym, ulepszonym przekazem?:rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ulepszonym to chyba nie dla każdego.. na superbestaudiofriends.org już z 2 osoby pisały, że wolą brzmienie starych LCD2rev2 odrobinę bardziej, z tego jedna dodała, że mimo to sprzeda LCD2rev2 i zostawi sobie LCD2C, żeby mieć gwarancję i spać spokojnie :P Ja to jednak wolałbym pewnie LCD2C skoro odrobinę szybsze, nawet jeśli nieco kosztem wypełnienia. Ale te wykresy, ten basik liniowy niesamowicie robi wrażenie, tylko robi się problem, czy przy tej ilości góry nie będą nudne jak HD650 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Pożyjemy ,zobaczymy, ale trzymam kciuki, mocno liczę na to że to będzie dobry produkt te LCD2C, bo kto by nie chciał mieć takiego brzmienia,dwa razy taniej niż stare LCD2, w dodatku z poprawionym, ulepszonym przekazem?:rolleyes:

 

 

Niech jeszcze drivery poprawią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem szczęście pewnie,żadne Audeze mi nie padły...

Stare LCD2 kilkuletnie, ale przyznaję LCD2 z Fazorem( dwa razy) oraz LCD3 z Fazorem i bez( dwa razy), działały jak ta lala, miałem je po kilka miesięcy tylko...Teraz pewnie zapotrzebowanie spore to robią tak sobie, a że to nie potężna firma jak Beyer lub Sennheiser to wpadki wiadomo są i będą.:P

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Panów słuchał tych Final D8000? Ponoć jedyne mogące zagrać jeszcze trochę lepiej niż Ether Flow. Tyle, że 2x droższe. Ma być też model tańszy i jeszcze droższy model topowy Finala jako planar, ale to chyba za rok. Inna kwestia, to czy faktycznie zagrają lepiej, ciut lepiej czy może tylko nieco inaczej.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ja to miałem szczęście pewnie,żadne Audeze mi nie padły...

Stare LCD2 kilkuletnie, ale przyznaję LCD2 z Fazorem( dwa razy) oraz LCD3 z Fazorem i bez( dwa razy), działały jak ta lala, miałem je po kilka miesięcy tylko...Teraz pewnie zapotrzebowanie spore to robią tak sobie, a że to nie potężna firma jak Beyer lub Sennheiser to wpadki wiadomo są i będą.:P

 

Psuły się kiedyś bardziej - te przedfazorowe i szczególnie LCD3. Ale jak będzie z LCD2C to oczywiście niewiadomo, choć można cicho liczyć, że awaryjność jeszcze bardziej spadnie (ze względu na być może używanie ulepszonego procesu produkcji i może innej/cieńszej membrany).

 

11 godzin temu, Chcheckitout napisał:

Niech jeszcze drivery poprawią ...

 

Mają nową technologię laserową do "etching" czy czegoś i membrana wg jednego znawcy (wg samego odsłuchu) prawdopodobnie jest lżejsza, bo są szybsze niż lcd2rev2. Odnośnie tech. laserowej to odnosi się to do LCD4, a czy do LCD2C nie wiadomo, ale bardzo możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sly30 napisał:

Czy ktoś z Panów słuchał tych Final D8000? Ponoć jedyne mogące zagrać jeszcze trochę lepiej niż Ether Flow.


Nie ma czegoś takiego jak zagrać lepiej niż jakiekolwiek słuchawki, gdyż każdy będzie miał subiektywną ocenę. Dla mnie Ethery Flow są słabe, już wolę zwykłe Ethery, ale gdzie im do He-6, YH-1000, Odinów, He-4, LCD-XC (produkcja od 2016), LCD-3 (produkcja od 2016), modowanych YH-100 czy Abyssów do rocka i metalu.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekkb napisał:


Nie ma czegoś takiego jak zagrać lepiej niż jakiekolwiek słuchawki, gdyż każdy będzie miał subiektywną ocenę. Dla mnie Ethery Flow są słabe, już wolę zwykłe Ethery, ale gdzie im do He-6, YH-1000, Odinów, He-4, LCD-XC (produkcja od 2016), LCD-3 (produkcja od 2016), modowanych YH-100 czy Abyssów do rocka i metalu.

Wreszcie dobra opinia, pewnie i mnie by Ethery Flow nie podeszły jak tak...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, misiekkb napisał:


Nie ma czegoś takiego jak zagrać lepiej niż jakiekolwiek słuchawki, gdyż każdy będzie miał subiektywną ocenę. Dla mnie Ethery Flow są słabe, już wolę zwykłe Ethery, ale gdzie im do He-6, YH-1000, Odinów, He-4, LCD-XC (produkcja od 2016), LCD-3 (produkcja od 2016), modowanych YH-100 czy Abyssów do rocka i metalu.

 

Jeśli ktoś chce na planarach słuchać metalu, to możliwe. Ale do jazzu, soul, czy muzyki elektronicznej, to już inna sprawa. Wiadomo, każdy ma swój gust. Z planarôw tylko Ether Flow i HE-1000 są dla mnie warte zachodu. Abyssów nie słuchałem. Ciekawią mnie te Finale. Inna kwestia, to zastanawiające jest jakim cudem do metalu od szybkich Ether Flow, ktoś woli spowolnione i lekko przymulone Audeze? Nie pojmuje tego. Ale nie słucham metalu. Chyba, że do metalu tylko Abyss. 

Co do Audeze, to słuchałem kilku modeli i nie rozumiem zachwytów. Granie nijakie, bez blasku, trochę matowe, bez energii, bez ekspresji. Taki nudny usypiacz. Dopóki nie posłuchałem HE-1000 i Ether Flow też uważałem, że nie są takie złe, ale nie kupiłem. Nie przekonały mnie. Ale dobrze, że ludzie lubią różne rzeczy.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Firegon napisał:

Tak właściwie, to czy coś się z Twoimi LCD3F stało?

Bo myślałem, że to te przedfazorowe LCD3 przestawały działać dzień po końcu gwarancji.

 

 

Stało się zarówno z LCD-2 i LCD-3 ...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, Misiek chyba nie w humorze.

 

@Sly30

Wiadomo, że od pewnego poziomu w słuchawkach ciężko o stwierdzenie, że X jest lepsze od Y. Final D8000 są BARDZO dobre.Naprawdę baaaaaaardzo dobre.

Na Twoim miejscu, sprawdziłbym najpierw Kennerton Odin. Mówię to jako były posiadacz Ether Flow. Odin są po prostu fenomenalne i zarówno ja, jak i jeszcze jeden forumowy Flowowicz stwierdziliśmy, że Odin bardziej nam się podobają ... nawet bardziej od D8000 choć te oczywiście oceniamy po dość krótkim odsłuchu na AVS. 

 

Jeśli chodzi o wpis wyżej to kilka rzeczy trzeba sprostować. Abyssy najlepiej sprawdzają się w rocku i metalu. To jest ich domena, tam pokazują na co je stać. 

Reszta słuchawek jest po prostu ogólnie lepsza od Flow w kontekście muzyki, której słucha Misiek jak i jego własnych preferencji. Np. takie HE-6 mają piekielnie szybki bas, Flow to przy nich lekki muł. Ale wiadomo, że w ocenę dźwięku wchodzi o wiele więcej czynników.

Chciałbym też powiedzieć, że o ile mam podobne, jeśli nie takie same zdanie o Audeze LCD2, to LCD3 są świetne, jeśli tylko dobrać im odpowiedni tor. Swoją drogą wymieniłeś gatunki muzyczne, w których LCD3 powinny sprawdzać się nawet lepiej od Flow :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem różnych Audeze i żadnych bym nie kupił. Do HE-1000 i Ether Flow nie mają startu. Pomijam już częstą awaryjność Audeze i problemy z utrzymaniem jakości wykonania, ale samo brzmienie nie jest warte ceny, a nawet połowy ceny. Może nie jest ono złe same w sobie, ale porównanie pokazuje ich słabości. HE-6 bardzo dobre. Też słuchałem, ale całościowo wole HE-1000 i Ether Flow. Tylko tych D8000 muszę jeszcze posłuchać. Argumentacja, że trzeba im dać odpowiedni tor to takie zaklinanie rzeczywistości. Zawsze jest tak, że każdy słuchawki w pewnej konfiguracji zagrają lepiej, w innych gorzej. Ale obiektywnie mają jednak swoje cechy brzmieniowe. Równie dobrze i do HE-1000 trzeba dobrać odpowiednie źródło czy amplifikację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem różnych Audeze i żadnych bym nie kupił. Do HE-1000 i Ether Flow nie mają startu. Pomijam już częstą awaryjność Audeze i problemy z utrzymaniem jakości wykonania, ale samo brzmienie nie jest warte ceny, a nawet połowy ceny. Może nie jest ono złe same w sobie, ale porównanie pokazuje ich słabości. HE-6 bardzo dobre. Też słuchałem, ale całościowo wole HE-1000 i Ether Flow. Tylko tych D8000 muszę jeszcze posłuchać. Argumentacja, że trzeba im dać odpowiedni tor to takie zaklinanie rzeczywistości. Zawsze jest tak, że każdy słuchawki w pewnej konfiguracji zagrają lepiej, w innych gorzej. Ale obiektywnie mają jednak swoje cechy brzmieniowe. Równie dobrze i do HE-1000 trzeba dobrać odpowiednie źródło czy amplifikację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sly30 napisał:

 

Jeśli ktoś chce na planarach słuchać metalu, to możliwe. Ale do jazzu, soul, czy muzyki elektronicznej, to już inna sprawa. Wiadomo, każdy ma swój gust. Z planarôw tylko Ether Flow i HE-1000 są dla mnie warte zachodu. Abyssów nie słuchałem. Ciekawią mnie te Finale. Inna kwestia, to zastanawiające jest jakim cudem do metalu od szybkich Ether Flow, ktoś woli spowolnione i lekko przymulone Audeze? Nie pojmuje tego. Ale nie słucham metalu. Chyba, że do metalu tylko Abyss. 

Co do Audeze, to słuchałem kilku modeli i nie rozumiem zachwytów. Granie nijakie, bez blasku, trochę matowe, bez energii, bez ekspresji. Taki nudny usypiacz. Dopóki nie posłuchałem HE-1000 i Ether Flow też uważałem, że nie są takie złe, ale nie kupiłem. Nie przekonały mnie. Ale dobrze, że ludzie lubią różne rzeczy.

Słuchałem metalu na HE-400i, 4, 500, 4xx, i Flowach i na każdym z nich było co najmniej dobrze, także da się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie te he-400i co seria zejdzie z fabryki to inne brzmienie, bo jak czytam ludzi piszących, że one mają podbitą i ostrą górę albo, że są super detaliczne i szybkie to zastanawiam się skąd swoje he400i bierze Q21 bo w słuchawkach od nich góry było jak na lekarstwo, ogólnie mocno misiowate brzmienie bez detalu i z bardzo, bardzo, baaaardzo blisko, wręcz nachalnie podanymi wokalami przykrywającymi całą resztę pasma a gdzieś tam w tle plumka fajnie nasycony ale jednolity średni basik i też nie wyobrażam sobie słuchać na nich rocka czy metalu... Audeze LCD 2 C też ludzie zaczynają całkowicie odmiennie opisywać, do tego stopnia, że zaczynam się zastanawiać czy pierwsze wrażenia na wiadomym zagranicznym portalu nie są "ustawione" przez kogoś lub coś... Raptem z zaskakująco detalicznych i szybkich zrobiły się lekko zamulone misie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności