Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ha,ha...widzisz..drzemie jednak we mnie duch planarny...jakem Soundman...a jutro najlepsze słuchawki ever na chacie,chce się żyć...:ph34r:

 

To Amiga słuchawki robi?  ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze to jednak, i tutaj Compton zawału dostaje, głównie do wolniejszej muzyki są super...jak Jazz ,Blues...wokalistyka...tutaj brylują...według mnie, ale każdy ma swój osąd...Do odsłuchu Diany Krall wybrałbym LCD3...lub HD800s...he,he.

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

To Amiga słuchawki robi?  ;) 

Chyba nie robiła, płyty winylowe jak najbardziej...ciekawostka...Szykuj się na jutro...:P

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Soundman1200 napisał:

Audeze to jednak, i tutaj Compton zawału dostaje, głównie do wolniejszej muzyki są super...jak Jazz ,Blues...wokalistyka...tutaj brylują...według mnie, ale każdy ma swój osąd...Do odsłuchu Diany Krall wybrałbym LCD3...lub HD800s...he,he.

Chyba nie robiła, płyty winylowe jak najbardziej...ciekawostka...Szykuj się na jutro...:P

 

W sumie to po Tobie ciężko sie czegokolwiek spodziewać... czy wyskoczysz z Hifimanami HE-1000 czy z Pioneerami za 150 zł :D szykuje sie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat mi Pioneery grają, i jak dobrze to gra....aż sobie człowiek zadaje pytanie czy było warto tak szaleć?

 

21 minut temu, Soundman1200 napisał:

Audeze to jednak, i tutaj Compton zawału dostaje, głównie do wolniejszej muzyki są super...jak Jazz ,Blues...wokalistyka...tutaj brylują...według mnie, ale każdy ma swój osąd...Do odsłuchu Diany Krall wybrałbym LCD3...lub HD800s...he,he.

Chyba nie robiła, płyty winylowe jak najbardziej...ciekawostka...Szykuj się na jutro...:P

Smar dziwisz się?...Masz T50RP ...i myślisz że tak wszystkie planary grają?...błąd...twoje Fostexy to syblilujące potworki przy topowych planarach....kosztem sceny...twoje będą mieć nadal lepszą scenę od tych za 8tys....tak że do przemyślenia...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Smar dziwisz się?...Masz T50RP ...i myślisz że tak wszystkie planary grają?...błąd...twoje Fostexy to syblilujące potworki przy topowych planarach....kosztem sceny...twoje będą mieć nadal lepszą scenę od tych za 8tys....tak że do przemyślenia...he,he.

Źle to odczytałeś, nawiązywałem do drugiej części tamtego posta. Me serce wciąż przy Amidze więc rozumiesz reakcję. A że super adekwatnej reakcji do wyboru nie ma - wybrałem najbardziej zbliżoną :) 

 

Co do tego co piszesz o planarach to może niekoniecznie za 8 tysi ale coś tam mi po głowie chodzi ;)

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smar napisał:

Źle to odczytałeś, nawiązywałem do drugiej części tamtego posta. Me serce wciąż przy Amidze więc rozumiesz reakcję. A że super adekwatnej reakcji do wyboru nie ma - wybrałem najbardziej zbliżoną :) 

 

Co do tego co piszesz o planarach to może niekoniecznie za 8 tysi ale coś tam mi po głowie chodzi ;)

Ho,ho...witam Amigowca....swój chłop jak tak...:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też swego czasu, za ****iarza pracowałem całe wakacje na swoją Amigę 500, a najlepsze, że do dzisiaj działa u mojego brata. Mam ten komfort, że mój braciak razem z bandą zapaleńców z Koszalina kolekcjonują stare komputery i konsole i zawsze mogę u niego na czymś z lat młodości pograć. Te niezapomniane pojedynki z kolegami z osiedla w Kick Off 2, potem Sensible Soccer czy Mortala, piękne czasy, które już nie wrócą. Canon Foder 2 - i ta muzyczka, kapitalna gierka. Nie wspominając jak świetnie się grało  razem z kumplami na wagarach, gdy starzy byli w robocie a jak byli w domu to Przyjaciółki stały też w salonie gier na PKS, piękne czasy. Na PKS rządził LOTUS 1 i 2:)

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chcę nakręcać hajpu, ale, pojawiły się bardzo dobre informacje o LCD2C ;)
SBAF dostało 2 sztuki do pomierzenia i praktycznie pomiary są podobne jak w
świetnym egzemplarzu LCD2rev2, który wg kogoś brzmiał lepiej niż jego LCD3..

audeze-lcd2c-fr-png.11161

"My ears tell me that the latest formulation in the LCD2C uses a thinner diaphram. A little bit faster than the LCD2 of yore, and little bit less heft. Just a little. I think the tradeoff is worth it. Yes, these sound just as good as the unicorn LCD2r2 that I mentioned above. Hold on for measurements."

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/audeze-lcd2c-measurements-and-impressions.5556/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oceniać na podstawie samego wykresu to akurat szału nie ma, ten egzemplarz lcd2r2 o którym mówisz ma mniej zapadnięty obszar 5k i 8k jest praktycznie na równi z resztą pasma. Jak dla mnie te dwa egzemplarze nie wyglądają podobnie. Do tego spasowanie kanałów takie sobie, do Niemców i Japończyków to jeszcze im brakuje (Hifiman też dobrą robotę wykonuje w tym zakresie). Za to zniekształcenia wyglądają dobrze, może udało im się membrany ogarnąć i stąd ta podnieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nsk napisał:

Jeśli oceniać na podstawie samego wykresu to akurat szału nie ma, ten egzemplarz lcd2r2 o którym mówisz ma mniej zapadnięty obszar 5k i 8k jest praktycznie na równi z resztą pasma. Jak dla mnie te dwa egzemplarze nie wyglądają podobnie. Do tego spasowanie kanałów takie sobie, do Niemców i Japończyków to jeszcze im brakuje (Hifiman też dobrą robotę wykonuje w tym zakresie). Za to zniekształcenia wyglądają dobrze, może udało im się membrany ogarnąć i stąd ta podnieta?

 

Taki wąskopasmowy dołek to według mnie nie jest zbyt istotne. Gdzie masz lepsze spasowanie kanałów? Niemcy, tj. beyer, czy nawet Sennek czasem mają problemy w niektórych sztukach duże. Hifiman? Nie pomyliłeś przypadkiem z inną firmą ? ;)

Zniekształcenia wyglądają dobrze... to mało powiedziane.

W każdym bądź razie faktycznie mają nową technologie - laserową. Są jakieś plotki, że obecnie LCD4 są powtarzalne, ale ile w tym prawdy. LCD2c być może też z tego jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dajcie mi tu garść racjonalnych (ale i niekoniecznie ;) ) argumentów, dla których mając w podobnej dość cenie EL-8(C) i LCD-2C wybierzecie to drugie.

 

PS. Gwoli ścisłości, ELki niekoniecznie mnie nawilżają, dziwi mnie bardziej pozycjonowanie produktów w ofercie Audeze.

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smar napisał:

Pany, dajcie mi tu garść racjonalnych (ale i niekoniecznie ;) ) argumentów, dla których mając w podobnej dość cenie EL-8(C) i LCD-2C wybierzecie to drugie.

...

Dla mnie podstawową przewagą LCD-2C będzie wielkość membrany i zastosowanie obustronnych magnesów. Przekłada się to na lepsze zejście basu i lepszą dynamikę.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nadal zadziwia że zeszli z ceną niemal o 50% z LCD2C w stosunku do LCD2  starych...jeżeli dźwiękowo nadal jest tak dobrze to EL-8 nie mają czego szukać w porównaniu....i zakup LCD2C to będzie okazja roku....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności