Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Audeze na swojej stronie podaje 599$ za lcd 2 classic w przedsprzedaży co po przemnożeniu przez kurs dolara daje równo 2.100 zł. czyli wszystko się zgadza, niby cena ok., pozostaje pytanie czy nie wyjdą z tego słuchawki mające tylko taką samą nazwę jak lcd 2? Będzie wałek ? :o

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Drogo - źle

Tanio - źle

O co Wam chodzi?

I tak w połowie z tych audeze coś się zaraz zepsuje, a wszystkie będą miały rozstrzał brzmieniowy grając tylko w jakiś tam zbliżony sposób -  "po audezowemu".

I jak Cię człowieku nie lubić? 

Nawet zyobać ludzi z jajem potrafisz. :)

Wiadomo czy classic będą w Warszawie do odsłuchu? Ładne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Jest preorder na nie w mp3store w takiej cenie

 

Poważnie, gdzie ? :woot: Wczoraj wchodziłem w promocje i jakoś ich nie przyuważyłem nigdzie.

 

2 godziny temu, audionanik napisał:

I tak w połowie z tych audeze coś się zaraz zepsuje, a wszystkie będą miały rozstrzał brzmieniowy grając tylko w jakiś tam zbliżony sposób -  "po audezowemu".

 

Nawet jeśli, to w końcu jak na LCDki Audeze, cena 2100zł jest prawie jak za darmo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, oblivion napisał:

 

Poważnie, gdzie ? :woot: Wczoraj wchodziłem w promocje i jakoś ich nie przyuważyłem nigdzie.

 

 

Nawet jeśli, to w końcu jak na LCDki Audeze, cena 2100zł jest prawie jak za darmo :P

 

http://forum.mp3store.pl/topic/148625-audeze-super-ceny/?do=findComment&comment=1492906

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2017 o 10:45, Palpatine napisał:

 iFi iDSD Black Label to świetny sprzęt. Bardzo polecam do wszystkich słuchawek średnicowych. Zapas mocy mają taki, że nie wierzę że są na rynku słuchawki których nie pociągną.

Na gainie 1 z 3 ciągną max głośnością Eleary i 7200 na jakieś 30% mocy.

Inna sprawa, że w tej cenie można szukać integry Aune S6 czy CMA400i - używki

Ciąg dalszy mojego tematu. Na tą chwilę lista moich typów do sprawdzenia przedstawia się następująco:

- iFi iDSD - niekoniecznie BL, wersja srebrna nie zrobi mi pewnie różnicy a kosztuje mniej

- Cayin HA-3 - tutaj dodatkowy atut to lampka

- Aune S6 - dane techniczne w sklepach różnią się od tych, które podaje @EvilKillarunaw swojej recenzji, zakładam, że ktoś się pomylił (chodzi o moce wyjściowe przy poszczególnych impedancjach, zarówno dla bal jak i jack)

 

Wygląda na to, że każda pozycja ma wystarczająco dużo mocy by być fajnym rozwojowym sprzętem, z którym będzie można sprawdzać w przyszłości przygody słuchawkowe (i dodatkowo są to integry więc załatwię sobie też i chyba przyzwoitego daca). Na tą chwilę pędzić chcę głównie T50RP po modzie Perula - na moim skromnym torze grają bardzo fajnie, tyle, że Bravo na większych głośnościach (od 60%) wprowadza już dość okrutne zniekształcenia i tutaj oczekuję poprawy od ręki na nowym sprzęcie. Co zagra z tym sprzętem najlepiej? Zupełnie nie zależy mi na mobilności.

PS. Na rynku jest też wynalazek zwany M-Stage Matrix (też integra i też mocarny) ale niewiele o nim wiadomo. Znacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smar napisał:

Ciąg dalszy mojego tematu. Na tą chwilę lista moich typów do sprawdzenia przedstawia się następująco:

- iFi iDSD - niekoniecznie BL, wersja srebrna nie zrobi mi pewnie różnicy a kosztuje mniej

- Cayin HA-3 - tutaj dodatkowy atut to lampka

- Aune S6 - dane techniczne w sklepach różnią się od tych, które podaje @EvilKillarunaw swojej recenzji, zakładam, że ktoś się pomylił (chodzi o moce wyjściowe przy poszczególnych impedancjach, zarówno dla bal jak i jack)

 

Wygląda na to, że każda pozycja ma wystarczająco dużo mocy by być fajnym rozwojowym sprzętem, z którym będzie można sprawdzać w przyszłości przygody słuchawkowe (i dodatkowo są to integry więc załatwię sobie też i chyba przyzwoitego daca). Na tą chwilę pędzić chcę głównie T50RP po modzie Perula - na moim skromnym torze grają bardzo fajnie, tyle, że Bravo na większych głośnościach (od 60%) wprowadza już dość okrutne zniekształcenia i tutaj oczekuję poprawy od ręki na nowym sprzęcie. Co zagra z tym sprzętem najlepiej? Zupełnie nie zależy mi na mobilności.

PS. Na rynku jest też wynalazek zwany M-Stage Matrix (też integra i też mocarny) ale niewiele o nim wiadomo. Znacie? 

 

Można wiedzieć jakie to sklepy? Dane które mam w recenzji pochodzą bezpośrednio od dystrybutora. Przeklikałem się przez 4 sklepy z ceneo: Audio-Styl, mp3s, Audeos, Audiomagic i np. żaden z nich nie napisał sobie na karcie produktu innych parametrów mocowych niż te, które posiadam w recenzji. Co najwyżej podają je wybiórczo wedle uznania.

 

Matrix M-Stage to także wzmacniacz BAL. Są dwie wersje. W dużym skrócie podrasowany klon Lehmanna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillarunatak, odnoszę się do informacji w sklepie audeos: https://audeos.pl/pl/p/Aune-S6-32bit384kHz-DSD-DXD-DAC-i-wzmacniacz-sluchawkowy-BAL-czarny/703 . Porównałem na szybko z innymi sklepami i mamy rozbieżność co by sugerowało, że to chyba faktycznie audeos strzelił byka (w recenzji przy 300Ohm dla SE mamy 72mW, w sklepie 280). Na papierze więc nie są to wartości zbyt imponujące czemu przeczy opinia jednego z kolegów wyżej w wątku czy fakt, że sam pędziłeś tym chyba nawet same K1000. Nie widziałem jednak żadnego odniesienia do planarów (poza raczej korespondencyjnym do PM-3) stąd moje sondowanie tutaj :)

 

Korzystając też z okazji, po raz kolejny pochwalę te modowane T50RP. Gra to naprawdę bardzo fajnie - bas jest wyważony, dość szczegółowy, sprężysty, szybki, zdyscyplinowany. Wbrew temu co piszą nie widzę żadnych niedomagań niższego basu, schodzi bardzo przyzwoicie. Średnica piękna, moim zdaniem ciepła, raczej z gatunku bezpośrednich, bliskich. Charakter góry oddaje mi w zasadzie to co dostawałem od MSR7 ale w odróżnieniu od tych ostatnich nie męczy ani trochę. Dodam, że mimo wszystkich zalet MSR7, mógłbym je pogonić i mieć fostexy jako jedyne nauszne gdyby tylko te były mobilne. Co ciekawe, moja żona stwierdziła, że szczegółowość T50RP jej przeszkadza, słyszy za dużo w muzyce i preferuje ATH. Dodam, że bawi się trochę perkusją elektroniczną i do odsłuchów preferuje zdecydowanie ATH, stopa ponoć bezkonkurencyjna. Chyba tutaj ujawnia się właśnie ta różnica między funem a monitorowością (wiem, lekki paradoks bo jednak to msrki raczej bardziej w stronę monitorowości podążają). Chociaż sam jeszcze nie do końca rozumiem co to znaczy "muzykalność" w odniesieniu do słuchawek to jednak z własnych zrębów definicji tego tematu wypada powiedzieć, że fostexy i funowe i detaliczne! Pany, nawet nie wiecie jak ja cierpię jadąc autem i słysząc na tym swoim marnym audio kawałki w 50% szczegółów, niektóre detale sobie bardziej wyobrażając niż faktycznie słysząc :(  Aha i ta scena w fostexach na koniec - mniejsza faktycznie niż w ATH ale zupełnie mi tej przestrzeni nie brakuje, bardzo fajnie wypełniona. Słuchając ATH powoli wyrabiałem sobie zdanie, że im więcej tej sceny tym generalnie lepiej o słuchawkach świadczy. Po doświadczeniach z T50RP powiedział bym, że wszystko zależy od ogólnego charakteru słuchawek. Jednym duża scena pasuje, innym wręcz przeciwnie - ciaśniejsza ale dobrze uporządkowana.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smar napisał:

@EvilKillarunatak, odnoszę się do informacji w sklepie audeos: https://audeos.pl/pl/p/Aune-S6-32bit384kHz-DSD-DXD-DAC-i-wzmacniacz-sluchawkowy-BAL-czarny/703 . Porównałem na szybko z innymi sklepami i mamy rozbieżność co by sugerowało, że to chyba faktycznie audeos strzelił byka (w recenzji przy 300Ohm dla SE mamy 72mW, w sklepie 280). Na papierze więc nie są to wartości zbyt imponujące czemu przeczy opinia jednego z kolegów wyżej w wątku czy fakt, że sam pędziłeś tym chyba nawet same K1000. Nie widziałem jednak żadnego odniesienia do planarów (poza raczej korespondencyjnym do PM-3) stąd moje sondowanie tutaj :)

 

Faktycznie, teraz widzę, może i być to błąd po ich stronie. Chyba że Aune coś zmieniło, w co wątpię.

 

Owszem, K1000 i S6 posiadam. Akceptowalna dla mnie osobiście głośność po wyjściu BAL na K1000 z S6 to 55/100. Wartości mocowe należy oceniać tu w kontekście posiadanych przez siebie słuchawek i tego, co one same z siebie potrzebują. Na głośność w K1000 narzekać nie mogę, ale nie powiedziałbym, żeby S6 wysterowywała je w pożądany przeze mnie sposób. Mocniejszy bas, lepszą głębię sceny oraz gładszy sopran uzyskuję na Conductorze. S6 nie ma natomiast żadnych problemów z napędzeniem i wysterowaniem również posiadanych przeze mnie LCD-2F, tu już w sumie bez znaczenia czy po BAL, czy SE. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę miał dzięki uprzejmości @Comptona możliwość posłuchania na niej jego HE-4.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Matrix M-Stage to także wzmacniacz BAL. Są dwie wersje. W dużym skrócie podrasowany klon Lehmanna. 

Tak wracając jeszcze do tego fragmentu: jako, że nie miałem przyjemności zarówno z Lehmannem jak i żadnym jego klonem, jak odniesiesz to urządzenie do w/w przeze mnie? Sam na myśli miałem wariant "U" tj. bez wyjścia bal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iDSD nie miałem przyjemności. HA-3 to moim zdaniem konstrukcyjna porażka i będzie o tym sporo w recenzji. To sprzęt ciepły i przyjemny, ale niskiej klasy, ubogo wyposażony, z USB bez separacji galwanicznej i brumieniem od na stałe wlutowanych lamp pozbawionych chłodzenia. Co prawda nie tonalnie, ale klasowo do kosztującego mniej niż połowę SC808 z dwoma Bursonami V5 i MUSESem niestety sprzęt nie mógł się dociągnąć aby walczyć jak równy z równym. M-Stage'a w wersji U nie testowałem, ale B już tak - dosyć szybki i mocny, należący do jaśniejszych i radzących sobie świetnie z cieplejszymi słuchawkami. Po Lehmannie dziedziczy taki dosyć koherentny fundament na którym buduje się dźwięk i średnią przez to responsywność na tor. Cokolwiek by się pod niego nie podłączyło, on zawsze będzie część swojej maniery przekazywał. Posiada wymienne OPA, ale niemiłosiernie je rozgrzewa. Każdy układ tam zamontowany, nawet przy otwartej obudowie, dosłownie aż parzył, od kości solid po układy dyskretne typu SS3602 czy też studyjne 994Enh. Moim zdaniem S6 jest najbardziej dopracowanym układem w ramach pakietu jako takiego. Posiadam ją wraz z wcześniej nabytym S7 jako jeden zestaw testowy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Posiada wymienne OPA, ale niemiłosiernie je rozgrzewa. Każdy układ tam zamontowany, nawet przy otwartej obudowie, dosłownie aż parzył, od kości solid po układy dyskretne typu SS3602 czy też studyjne 994Enh. 

Rozumiem, że to wada w kontekście potencjalnej żywotności sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Palpatine napisał:

@Compton i jak te 1060 na tle chociażby LCD2?

M1060 najbliżej do sygnatury LCD-2 i PM-3 - ciepłe, ciemne, basowe.

Ale jeżeli chodzi o SQ, to niestety (co jest raczej oczywiste) do Audeze mają jeszcze trochę.

Są znacznie wolniejsze, mają mniej zróżnicowany bas, brak im dynamiki, sa bardzo gładkie. Są jednym słowem ślamazarne. Graja taką mało rozdzielczą plamą dźwięku.

Jakościowo stawiałbym je w klasie raczej HE-400i.

Czekam jeszcze na kabelek balans od Jimmiego, no i cały czas je grzeję.

A dlaczego je kupiłem?

Są cholery bardzo muzykalne!

 

2 godziny temu, Firegon napisał:

Mnożą się jak króliki. A przecież jeszcze takie promocje na LCD 2C i T60RP ... :D

No i HE-4xx :) Wszystko w swoim czasie..

 

2 godziny temu, Palpatine napisał:

@Firegon trzeba być czujnym, będzie wyprzedaż ;)

B) Noo..

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności