Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mialem okazje w ostatnich tygodniach bezpośrednio porównać LCD3 i Ether Flow i przyznaje, że mimo pierwszego wrażenia jakie zrobiły na mnie Audeze, w mojej prywatnej ocenie Ethery biją je prawie na każdym polu. Jeśli ktoś szuka planarów do Jazzu, Soulu i w sumie każdej muzyki gdzie wokal ma uwodzić, a intrumentarium tworzyć przyjemne tło, powinien posłuchać Etherów zanim da się namówić na wypromowane w tej materii LCD3. Równowaga tonalna, naturalna scena i przede wszystkim nasycenie przekazu sprawiają, że po nich Audeze nie chce się już słuchać. Ethery grają niesamowicie tłusto, zarówno głosy ludzkie jak i każdy rodzaj instrumentu. Pisząc tłusto mam na myśli wyraźne podkreślanie charakteru wokalu bez jego wygładzania. Tak samo dzieje się np z instrumentami dętymi gdzie dla przykładu kilka grających razem trąbek można rozróżnić, nie są zbitą masą  O różnicy w wygodzie użytkowania obu par słuchawek nawet nie wspominam.

DSC_0782.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Ale bas,panie tego, ten bas w LCD3....:rolleyes:

Fakt, bas jest w lcd3 potezniejszy, bardziej zwarty przez co precyzyjniej oddaje rozne szczegoly. Jest zarazem bardziej zroznicowany. Ale...

-Idac sladami recenzji Audiofanatyka postanowilem poczuc jego potege na soundtracku z "Bible" Hansa Zimmera, we wspomnianym tam utworze. Wypadlo to lepiej niz na Etherach, bylo czuc faktycznie wieksza sile i moglem powiedziec, ze Ethery graja tam w bezposrednim porownaniu zlana mase. Natomiast podlaczylem wtedy Heki i wtedy okazalo sie ze LCD3 graja zlana mase...

-Pomijajac powyzszy epizod mimo wiekszej technicznej precyzji audeze w niskich pasmach to ich bas wydaje mi sie mniej naturalny w porownaniu do Etherow. Robilem porownania do pozygu na kilkunastu kawalkach w wybranych fragmentach, dorzucajac do tego troche innych sluchawek by lepiej okreslic punkt odniesienia. Sumarycznie bas Etherow dawal mi wiecej fun'u ze sluchania. Uzycie tego okreslenia to bedzie gruba przesada, ale zrobie to tylko na poczet porownania LCD3-Ethery. Mianowicie bas LCD3 czesto wydawal mi sie lekko plastikowy, taki syntetyczny, ostatecznie nie w moim guscie.

Godzinę temu, Eternal Seeker napisał:

Ciekawe jak by zagrały te LCD3 z tym wzmacniaczem,który teraz posiadasz vs TH610 ?

Byc moze bedzie kiedys mozliwosc porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak sam Questyle się chwalił, projektowali cma600i, 3 miesiące...ale już stroili pod dane najlepsze topowce na rynku cały rok:o

Były w tym towarzystwie też LCD3,więc zapewne, co z resztą P.Ryka potwierdza w swojej recenzji cma 600i, zagrałyby ok.

Ale mnie dzisiaj lsd zszokowałeś,nie wiem czy się pozbieram...he,he.

" Uzycie tego okreslenia to bedzie gruba przesada, ale zrobie to tylko na poczet porownania LCD3-Ethery. Mianowicie bas LCD3 czesto wydawal mi sie lekko plastikowy, taki syntetyczny, ostatecznie nie w moim guscie."

To ja opisywałem bas LCD3 jako "drewniany" w odbiorze,bo tak mi się kojarzył ze starymi kolumnami z lat 70/80, a ty piszesz że zalatuje plastikiem...Bas którego nawet HE1000 nie ruszyły,bo nie miały czym...Muszę się napić z tego wszystkiego:ph34r:

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

No cóż jak sam Questyle się chwalił, projektowali cma600i, 3 miesiące...ale już stroili pod dane najlepsze topowce na rynku cały rok:o

Były w tym towarzystwie też LCD3,więc zapewne, co z resztą P.Ryka potwierdza w swojej recenzji cma 600i, zagrałyby ok.

Ale mnie dzisiaj isd zszokowałeś,nie wiem czy się pozbieram...he,he.

" Uzycie tego okreslenia to bedzie gruba przesada, ale zrobie to tylko na poczet porownania LCD3-Ethery. Mianowicie bas LCD3 czesto wydawal mi sie lekko plastikowy, taki syntetyczny, ostatecznie nie w moim guscie."

To ja opisywałem bas LCD3 jako "drewniany" w odbiorze,bo tak mi się kojarzył ze starymi kolumnami z lat 70/80, a ty piszesz że zalatuje plastikiem...Bas którego nawet HE1000 nie ruszyły,bo nie miały czym...Muszę się napić z tego wszystkiego:ph34r:

Nigdy bym nie okreslil ich basu w ten sposob gdyby mi przyszlo pisac recenzje. Tutaj oddaje roznice jedynie porownujac te 2 pary sluchawek. Slowo jest grube, ale uzyte jedynie by nadac kierunek temu porowaniu. Gdy dostalem LCD3, testowalem je przez tydzien nie grajac na niczym innym. Chcialem sobie wyrobic taka wstepna opinie bez nalotow z innych odsluchow. Po tygodniu odsluchow audeze byly super, po dwoch kolejnych gdzie mierzyly sie z innymi sluchawkami, mysli o zostawieniu ich u siebie odeszly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak u mnie :-)

Miałem Audeze LCD2 parę lat temu jak się tylko pojawiły ,ujęły mnie tą swoją "gęstością i muzykalnością" na tle posiadanych wtedy

AKG K701 i Sennnheiser HD800 ale nie wiem czy za słabo je wysterowywałem czy miałem za słabe żródła ,szybko mnie znudziły

bo grały w zasadzie tylko wybrany repertuar i na jedno kopyto .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

1 minutę temu, Noah napisał:

@lsd pochwal sie lepiej jak heki po dluzszym czasie ? i jak sie maja do innych ktore posiadasz?

No coz, Hek'i zostaly :) Na poczatku jak pamietasz mialem problem ze zrozumieniem ich basu, jako ze spodziewalem sie odrobine innej jego charakterystyki, ale jest juz duzo lepiej. Sluchawki troche pograly, moj sluch tez sie zaadoptowal. Nawet samo porownanie do LCD3 daje mi wyobrazenie, ze jest tu bardzo dobrze. Natomiast kurde te Ethery mi troche namieszly w glowie. W porownaniu z nimi Heki wygladzaja przekaz jak gdyby chcialy zaprezentowac wszystko tak czysto i powabnie jak to mozliwe. Z drugiej strony ginie w tym troche charakteru i miesa. Ethery graja nie tak elegancko, ale blizej i grubiej. Latwo rozroznic kobiece wokale bo kazdy ma wiecej swoich cech szczegolnych ktore latwiej wychwycic. Jak slucham Paula Anki z wiekszym skladem to trabki na Etherach mimo ze graja w wielu miejscach po kilka, jednoczesnie to jednak latwiej by mi bylo je policzyc. I tu nie chodzi o rozdzielczosc ktora mimo wszystko jest mniejsza na Etherach, ale o to ze kazda z tych trabek jest jednak ciut inna, a trebacz dmucha z inna sila.

W elektronice poza Neurofunkiem Hek'i miazdza, ich szczegolowosc, scena sprawiaja ze czlowiek podchodzi do kolejnych plyt jak do premiery dlugo oczekiwanego wydarzenia, bo wie ze to bedzie specjalne wydanie. Natomiast poza Housem i innymi gatunkami muzyki gdzie malo sie dzieje to nie sa relaksacyjne sluchawki. Ich glowne zalety przytlaczaja i po dwoch godzianach trzeba zrobic sobie przerwe ;)   Dlugo by pisac ;)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LCD3 podłączone do Little Dot VI+, i tamten potwór co daje 5wat w 120ohm robił z LCD3 świetną robotę.

Napowietrzony i jasny już niemal przekaz , takie LCD3 to ja rozumiem, jak na razie moje ulubione to było granie.

Były osoby co pod wzmaki lampowe LCD3 podłączali pod zaciski z tyłu, nawet 15wat , szaleństwo ale byli pod wrażeniem.

To widzę że mnie też by te Ethery podeszły, bo jeżeli gęściejsze od HE1000 oraz bliższy przekaz.

Za bardzo właśnie odebrałem HE1000 jako wygładzające wszystko co znajdą na swej drodze, ja jednak wolę ciut wyrazistszy przekaz,

nie aż tak gładki. Czasem wokal za daleko w nich był,scena wielka, za mało klimatu,intymności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych LCD2 to tak się składa,że kupił je ode mnie mój kolega i jak swego czasu stałem się właścicielem wzmacniacza Bakoon HPA-21

to postanowiliśmy sprawdzić jak te Audeze się pod nim sprawdzą .

Faktycznie wypadły lepiej z tym Bakoonem , potwierdził to też kolega ,że lepiej niż z jego wzmacniaczem Audeze .

Drastycznych różnic nie było ,sygnatura została zachowana ,poprawił się bas (lepsza kontrola i lekkie utwardzenie) oraz rozdzielczość

i przestrzeń w głąb .

Nabrałem "smaka" na LCD3 (LCD4 jeszcze chyba wtedy nie było) ale w tzw. "międzyczasie" sprawa upadła bo sprzedałem Bakoona

bo kupiłem Staxy SR-009 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,jest ale taki elekrostatyczny :-)  .Po wymianie lampy prostowniczej w Eurydyce na Mullard (U.K.) GZ32 dzwięk jest

dociążony ,bas na nagraniach audiofilskich oraz gęstych plikach też jest niczego sobie .

Nie jest to mój jedyny system słuchawkowy ,równoregle rozwijam też system "dynamiczny" ,bo Bakoonie nieodżałowanej pamięci

mam teraz Quastyle CMA 600i i z HD800 i kablem Tonalium potrafi basem przywalić jak trzeba .

Wiem ,że można lepiej nawet z wykorzystaniem tego Quastyle ,myślę o Audeze LCD3 ale teraz czytam tutaj oraz kiedyś u Piotra

Ryki ,że Ethery też potrafią więc czekam aż ktoś wypróbuje z Quastyle i opisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas LCD3 przy tym z TH900 to jak porównać wygodną kanapę z odrzutową kanapą...he,he.

Jednak elektrostaty chyba nie mają szansy dogonić dynamików w ich potędze i szybkości aplikowania niskim zakresem, bioceluloza rulez....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj potrafią ,potrafią .Słuchałem moich "9" u kolegi z końcówką Accuphase i sławetnym LST na dobrych kablach.

Moja Eurydyka to w końcu OTL więc z definicji nie potrafi tego na basie co dobry tranzystor z LST ale za to ma tę niesamowitą

ulotność i zwiewność ,która po przywaleniu basem zatraca gdzieś urządzenie półprzewodnikowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do klasyki, to zapewne elektrostaty są najlepsze i powinny z racji swej technologii, tak je sobie wyobrażam...

Lubię słuchać klasykę, ale to dla mnie 20% mojego słuchania, reszta to jazz,pop i elektronika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

"ale za to ma tę niesamowitą

ulotność i zwiewność"

Już mi się to nie podoba...he,he.

Dodam jeszcze w sumie jedno zdanie odnosnie LCD3. One w porownaniu do Etherow takze wygladzaja wokale...

 

4 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Bas LCD3 przy tym z TH900 to jak porównać wygodną kanapę z odrzutową kanapą...he,he.

Jednak elektrostaty chyba nie mają szansy dogonić dynamików w ich potędze i szybkości aplikowania niskim zakresem, bioceluloza rulez....

Mam takie samo zdanie o elektrostatach. Mialem okazje posluchac 009 na Eurydyce i wszystko bylo tam znakomite oprocz basu. Ten jednak nie mial ani potegi ani odpowiedniego wypelnienia. Gdyby nie to, Staxy juz dawno wisialyby u mnie na stojaku.

 

2 godziny temu, Eternal Seeker napisał:

Ostatnio słucham dużo klasyki ,nie ma lepszych słuchawek do klasyki jak dobre "elektrostaty na lampie" .

Odkrywam te muzę na nowo chociaż myślałem ,że znam na wylot :-)

Do klasyki elektrostaty sa super, bardzo rozdzielcze i przestrzenne, ale tam rzadko mozna basu posluchac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasyce nie ma buczenia, bas natomiast jest - i to taki że ino roz! Żeby daleko nie szukać wystarczy Strawiński i Ognisty Ptak (na rozgrzewkę); a jak ktoś naprawdę lubi potęgę, bas, dynamikę, ścianę dźwięku i ogromny ładunek emocjonalny, to polecam na żywo Siedem Bram Jerozolimy Pendera zamachane przez samego Mistrza (ja słuchałem w kościele Św. Katarzyny w Krakowie); przy tym wszystkie zespoły metalowe nadają się co najwyżej do chórku przy kole różańcowym.

Każdy kto słyszał jak cały pulpit kontrabasów jedzie po najniższych dźwiękach unisono lub porządne walnięcie bębna wielkiego wie dopiero co to jest baaaass kiedy czuć mrowienie w worku mosznowym, a jajka zaczynają dzwonić. Także ten...jak ktoś opowiada że w klasyce nie ma basu, tzn że pacjent nie słyszał orkiestry symfonicznej na żywo.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności