Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.06.2017 o 14:06, Chcheckitout napisał:

Eeee nie ma nic pod nogi przed fotelem. Marnie :D

Nie bój nic... ;)

DSC_0547-1.jpg

Wczorajszego dnia zakończyłem testy zabawek Mr Speakers'a i muszę przyznać, że o ile wersja C(losed) nie wyróżnia się w mojej ocenie niczym, co mogło by mnie pchnąć do ich zakupu, to otwarte mają w sobie kilka interesujących cech które mówią mi "chciałbyś je mieć" i pobudzają natrętne myśli o ich zakupie . Przede wszystkim:

-Bardzo naturalne i angażujące wokale, żadnego wygładzania

-Nasycone oddanie instrumentów, zwłaszcza dętych i strunowych. Być może nawet trochę podbarwione, ale dające ogroomny fun ze słuchania

-Mocno akcentowane smaczki w muzyce elektronicznej, na słuchawkach które je tylko wspominają, tutaj wybrzmiewają bardzo wyraźnie

-Potężny bas, co prawda nie, aż tak jak w LCD3 i też nie tak rozdzielczy jak w HEKach, ale za to subiektywnie, barwowo w  w d'n'b czy housie najbardziej mi sie podoba ze wszystkich słuchawek jakie do tej pory miałem na stanie.

 

DSC_0464.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik

Pojechały do malowania, przy okazji zmiana konektorów i nowy kabel. 

A sam pałąk ( a w każdym razie metal ) też muszę trochę odrestaurować, żeby mu dawny blask przywrócić. 

 

Niby głupie, bo koszt tego remontu nijak mi mi się nie zwróci przy ewentualnej sprzedaży ale lubię te HE-500. 

 

2 godziny temu, lsd napisał:

to otwarte mają w sobie kilka interesujących cech które mówią mi "chciałbyś je mieć"

A jak byś porównał brzmienie takich dźwięków jak szarpnięcie strun czy chrypka w głosie względem HEków?  Czy w hifimanach też brzmi to tak "żywo i angażująco" ?

Pytam, bo nigdy nie słuchałem HEków i nie mam pojęcia jak mogą brzmieć (poza interpretacją recenzji )

Zarówno HD800, HD800s jak i Eleary potrafiły mi tego typu dźwięki bardzo dobrze wyszczególnić, ale w porównaniu z Flowami zawsze brzmiało to zbyt analitycznie, sucho, bez wyrazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Firegon napisał:

A jak byś porównał brzmienie takich dźwięków jak szarpnięcie strun czy chrypka w głosie względem HEków?  Czy w hifimanach też brzmi to tak "żywo i angażująco" ?

Pytam, bo nigdy nie słuchałem HEków i nie mam pojęcia jak mogą brzmieć (poza interpretacją recenzji )

Zarówno HD800, HD800s jak i Eleary potrafiły mi tego typu dźwięki bardzo dobrze wyszczególnić, ale w porównaniu z Flowami zawsze brzmiało to zbyt analitycznie, sucho, bez wyrazu.

 

Porownywalem. W Hek'ach wlasnie przekaz jest bardziej wygladzony, lekko bardziej ugrzeczniony. W etherach odnioslem wrazenie ze jest taki "brudny", surowy, ciemniejszy, przez to barwniejszy i majacy wiecej charakteru. Nie znaczy to, ze w Hek'ach jest gorzej, one sa jasniejsze, niesamowicie czyste w przekazie. No i jest w ogole takie ogolne wrazenie po zdjeciu Etherow i zalozeniu Hek'ow, jak gdyby wyszlo sie z zadymionego klubu do przestronnej sali z gdzies oddalonymi scianami bo Ethery graja blizej i w porownaniu do Hek'ow to jednak maly kocyk maja ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał:

Źródło to u Ciebie iDAC-6? on mocno eksponuje detale, HEki masz V2 z tym nowym kabelkiem?

One ciekawie reagują na zmiany.

Zrodlo iDAC-6, HEki V2, kable nowe, ale w sumie glownie jade na Forza Noir Hybrid HPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stockowe kable do V2 to tez hybrydy i pod tym katem nie sa lepsze. Fakt, czasem mogloby byc troche grubiej na HEkach. Jest spora rzesza ludzi na roznych forach, ktorzy uwazaja nowe kable za gorsze, ze tylko zacytuje jednego z nich:

Cons of V2 stock cables:
1. lack of extension of extreme bass.
2. weird transition from mid sub-bass to extreme sub-bass.
3. harsh/ thinner mid-to-treble
4. lack of smooth extension on trebles.

Niestety nie mialem jeszcze okazji by zrobic porownanie, pewnie z czasem trzeba bedzie otworzyc szkatule i usmiechnac sie znow do Dragona ;).

Rozumiem, ze masz V1 i tam byly miedziane kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, miki_w1 napisał:

...

@Perul masz na myśli DK220?

dokładnie - DK220 (z pamięci pisałem)

takie "potworki" - całkiem wygodne.

IMG_20170616_110748.jpg

 

Dzięki @Andrewek za pady do testów, te przypasowały idealnie zarówno dźwiękowo jak i wielkością :) .

Edytowane przez Perul
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lsd napisał:

Nie bój nic... ;)

DSC_0547-1.jpg

Wczorajszego dnia zakończyłem testy zabawek Mr Speakers'a i muszę przyznać, że o ile wersja C(losed) nie wyróżnia się w mojej ocenie niczym, co mogło by mnie pchnąć do ich zakupu, to otwarte mają w sobie kilka interesujących cech które mówią mi "chciałbyś je mieć" i pobudzają natrętne myśli o ich zakupie . Przede wszystkim:

-Bardzo naturalne i angażujące wokale, żadnego wygładzania

-Nasycone oddanie instrumentów, zwłaszcza dętych i strunowych. Być może nawet trochę podbarwione, ale dające ogroomny fun ze słuchania

-Mocno akcentowane smaczki w muzyce elektronicznej, na słuchawkach które je tylko wspominają, tutaj wybrzmiewają bardzo wyraźnie

-Potężny bas, co prawda nie, aż tak jak w LCD3 i też nie tak rozdzielczy jak w HEKach, ale za to subiektywnie, barwowo w  w d'n'b czy housie najbardziej mi sie podoba ze wszystkich słuchawek jakie do tej pory miałem na stanie.

 

DSC_0464.jpg

 

A to cofam wszystko :) 

 

Ethery pędziłeś IHA/IDAC ? Mam to combo i też słucham DNB. W sklepie na kanapie wolałem LCD ale muszę je dłużej pomęczyć w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

Niestety stockowe kable do V2 to tez hybrydy i pod tym katem nie sa lepsze. Fakt, czasem mogloby byc troche grubiej na HEkach. Jest spora rzesza ludzi na roznych forach, ktorzy uwazaja nowe kable za gorsze, ze tylko zacytuje jednego z nich:

Cons of V2 stock cables:
1. lack of extension of extreme bass.
2. weird transition from mid sub-bass to extreme sub-bass.
3. harsh/ thinner mid-to-treble
4. lack of smooth extension on trebles.

Niestety nie mialem jeszcze okazji by zrobic porownanie, pewnie z czasem trzeba bedzie otworzyc szkatule i usmiechnac sie znow do Dragona ;).

Rozumiem, ze masz V1 i tam byly miedziane kabelki?

Tak V1 ale na fabrycznym nie słucham, tylko na początku, jest bardzo nie wygodny, sztywny itd.

Mam hybrydę FAW i miedź zrobioną przez Michauczoka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Chcheckitout napisał:

 

A to cofam wszystko :) 

 

Ethery pędziłeś IHA/IDAC ? Mam to combo i też słucham DNB. W sklepie na kanapie wolałem LCD ale muszę je dłużej pomęczyć w domu.

Tak, to moj staly zestaw. Mam teraz LCD3 na testach i maja one o  wiele lepszy bas, potezniejszy, bardziej zroznicowany. W d'n'b to sie bardzo czuje, choc w tym basie etherow jest cos jednak takiego czego nie potrafie opisac slowami. Tak jak pisalem wczesniej, mimo iz jestem swiadom, ze technicznie na tym polu LCD3 sa lepsze to w d'n'b bas etherow barwowo bardziej mi podszedl. Specjalnie przelaczalem sie miedzy sluchawkami (Hek'i, Dharmy, Edition 5, HE5LE) by sie na tym aspekcie skupic. LCD dostalem w swoje lapy zwracajac ethery wiec mialem tu miedzy probami jakies 2 godziny przerwy, ale tak dlugo wczesniej robilem porownania, ze mam odwage tkwic w tym przekonaniu. Moze jest to jednak kwestia tego, ze sluch mi sie jeszcze do lcd nie zaadoptowal. 

50 minut temu, saudio napisał:

Tak V1 ale na fabrycznym nie słucham, tylko na początku, jest bardzo nie wygodny, sztywny itd.

Mam hybrydę FAW i miedź zrobioną przez Michauczoka 

Bede musial sprobowac tej miedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lsd napisał:

Tak, to moj staly zestaw. Mam teraz LCD3 na testach i maja one o  wiele lepszy bas, potezniejszy, bardziej zroznicowany. W d'n'b to sie bardzo czuje, choc w tym basie etherow jest cos jednak takiego czego nie potrafie opisac slowami. Tak jak pisalem wczesniej, mimo iz jestem swiadom, ze technicznie na tym polu LCD3 sa lepsze to w d'n'b bas etherow barwowo bardziej mi podszedl. Specjalnie przelaczalem sie miedzy sluchawkami (Hek'i, Dharmy, Edition 5, HE5LE) by sie na tym aspekcie skupic. LCD dostalem w swoje lapy zwracajac ethery wiec mialem tu miedzy probami jakies 2 godziny przerwy, ale tak dlugo wczesniej robilem porownania, ze mam odwage tkwic w tym przekonaniu. Moze jest to jednak kwestia tego, ze sluch mi sie jeszcze do lcd nie zaadoptowal. 

 

HEKi masz V2 ? Do takiej muzyki szczerze Ci powiem, że od serii LCD nic lepszego na razie nie słyszałem. XC są jeszcze dość fajne jak na zamknięte, których za bardzo nie lubię. Najmniej wygodne słuchawki zresztą. LCD-4 są świetne ale w tej cenie mam 3 i HD800 i tutaj zamykam swój cały repertuar.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Thar napisał:

@lsd a gdzie byś w tym wszystkim umieścił Dharmy? Interesuje mnie głównie porównanie względem otwartych Etherów i HEK-ów. 

Ciezkie pytanie bo nie znam dokladnego kontekstu ;) Jesli mowimy o d'n'b to trzymam Dharmy ze wzgledu na Neurofunk. One sa piekielnie szybkie, a przy tym bardzo szczegolowe i czyste w przekazie. Dodatkowo mimo, ze nie maja tak nasyconego basu jak planary to nie spotkalem drugich takich sluchawek ktore by tak konturowo go rysowaly, bez wzgledu na to jak wiele sie w danym momencie dzieje. Sluchajac Neurofunku czuje sie jak by przejezdzal po czlowieku walec. Taki orgazm z sado-maso ;)

Nie potrafia tego ani Hek'i ani Ethery, ani zadne inne sluchawki ktore mialem okazje sluchac. Natomiast jak ktos lubi masaz uszu basowa masa to Dharmy moga mu sie nie spodobac. Moga sie one takze wydac ostrawe w gornych rejestrach na tranzystorze (dla mnie jest ok), wtedy lekarstwem moze byc lampa ktora je lekko temperuje. 

Do innych gatunkow Dharmy mniej mi sie podobaja. W muzyce instrumentalnej planary maja wiecej masy przy wszystkich wybrzmieniach i ogolnie w calym przekazie. Wokale sa troche suche i porownujac je do Etherow, HEkow, czy LCD to ta barwa mi sie mniej podoba. Niedawno kupilem troche ciekawych lamp i bede probowal cos tutaj poprawic, choc z drugiej strony nie mam zbyt wielkiej motywacji, od tego mam HEki, ktore chcialbym uzupelnic czyms ciemniejszym, grajacym blizej i gesciej, albo wlasnie Etherami albo LCD3. 5LE ktore do tej pory uzywalem w tym celu sa juz jednak sporo slabsze od jednych i drugich.

58 minut temu, Chcheckitout napisał:

 

HEKi masz V2 ? Do takiej muzyki szczerze Ci powiem, że od serii LCD nic lepszego na razie nie słyszałem. XC są jeszcze dość fajne jak na zamknięte, których za bardzo nie lubię. Najmniej wygodne słuchawki zresztą. LCD-4 są świetne ale w tej cenie mam 3 i HD800 i tutaj zamykam swój cały repertuar.  

Tak V2. LCD3 + HD800 fajne zestawienie, jesli slucha sie roznych gatunkow muzyki. Ja niestety slucham wszystkiego i nawet 3 pary tego nie pokrywaja :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, audionanik napisał:

Hifiman HE-5LE, Ultrasone Edition 5 Unlimited, Dharma D1000, Hifiman HE-1000 V2, ethery, elcedeki, wypasione klocki, zaj..isty fotel...a idź pan, po obejrzeniu tej jaskini odsłuchowej musiałem zmodyfikować swój tytuł...i nie bawię się z Wami:D.

 

 

1.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Hifiman HE-5LE, Ultrasone Edition 5 Unlimited, Dharma D1000, Hifiman HE-1000 V2, ethery, elcedeki, wypasione klocki, zaj..isty fotel...a idź pan, po obejrzeniu tej jaskini odsłuchowej musiałem zmodyfikować swój tytuł...i nie bawię się z Wami:D.

Ethery i LCD3 nie moje. Mam je na testach dzieki uprzejmosci wroclawskiego mp3store. 

Co powiesz jednak na delikatnie mityczna (dla mnie bo nie widzialem) jaskinie @rev? Jak zaczal swoja wyprzedaz to mi dopiero szczena opadla do ziemi. ;) Dorzucajac kolejne klocki w nastepnych dniach nie pozwalal jej pozbierac... ;)

I tak na koncu chodzi o to by znalezc ten jeden, wlasciwy tor, wybrac jedne, drugie najlepsze planary, a reszte sprzedac... Osobiscie uwazam ze nie ma sensu trzymac tak duzej ilosci sluchawek (o ile nie jest sie kolekcjonerem), zwlaszcza sluchajac glownie na kolumnach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saudio napisał:

No, się z tym Vivusem uśmiałem:)
A Rev zacne sprzęty conajmniej dwóch znam pochodzenie;)
I wiem jak grają. Choć to chyba kolekcja zbiorowa.
Sprawdź sobie Crosszone tylko takie z przebiegiem.

Czytalem, ze bardzo interesujace, ale ciezko zdobyc na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie mówić LSD,pozamiatał w temacie ilości topowych słuchawek na raz...nawet Audionanik języka w gębie zapomniał a to już coś...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności