Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nikt nie chce jakiś HifimEn'ów , strach, że to jakieś podróbki HifimAnów :P Jak coś to kolega w komisie je sprzedaje taniej 50zł, a za niewielką dopłatą z padami audeze.

 

Osobiście czaję się nieco na HE500, a tymbardziej 560, ale coś ostatnio trudno znaleźć w ciekawej cenie. Chociaż nieco to zrozumiałe, patrząc na obecną cenę nowych HE560 w naszym kraju , a w USA na ebay widzę nowe sztuki po 2100zł...

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jarrro napisał:

No to Panowie, ponawiam pytanie, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi, w czym he-4 są lepsze od he-500?

W oddaniu realizmu spektaklu muzycznego, że się tak brzydko po audiofilsku wyrażę.

Jeżeli słuchasz jakiejś elektroniki, czy innych sztucznych brzmień, nie ma to znaczenia, a nawet he500 mogą wydać się lepsze z tym swoim gejowskim, przesłodzonym przekazem, pozbawionym faktury i wrażliwości na drobne zmiany w tkance dźwiękowej, za to z efektowną przestrzenią i przyjemną barwą najczęściej nie mającą żadnego związku z docierającym do nich sygnałem.

Dla mnie he500 są nudne jak te wszystkie nastoletnie (i o zgrozo znacznie starsze) plastikowe pacynki z młodzieżowych seriali - o urodzie jak spod prasy i do bólu przewidywalne niczym aktorski kunszt Cezarego Pazury.

He4 natomiast - choć też mają swój rozpoznawalny charakter - reagują; dzięki czemu saksofon (poza Garbarkiem oczywiście;)) nie ma tego karykaturalnego blasku, a instrumenty smyczkowe różnią się między sobą i da się rozpoznać technikę gry właściwą dla danego wykonawcy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Audionanik znowu trzyma poziom, zawsze mnie rozbawi...

Jego wypowiedź to perełka, chyba kandydatura za wypowiedź audiofilską na rok 2017 , imienia P.Ryki :P

"Jeżeli słuchasz jakiejś elektroniki, czy innych sztucznych brzmień, nie ma to znaczenia, a nawet he500 mogą wydać się lepsze z tym swoim gejowskim, przesłodzonym przekazem, pozbawionym faktury i wrażliwości na drobne zmiany w tkance dźwiękowej, za to z efektowną przestrzenią i przyjemną barwą najczęściej nie mającą żadnego związku z docierającym do nich sygnałem."

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Soundman1200 napisał:

 Audionanik znowu trzyma poziom, zawsze mnie rozbawi...

Jego wypowiedź to perełka, chyba kandydatura za wypowiedź audiofilską na rok 2017 , imienia P.Ryki :P

"Jeżeli słuchasz jakiejś elektroniki, czy innych sztucznych brzmień, nie ma to znaczenia, a nawet he500 mogą wydać się lepsze z tym swoim gejowskim, przesłodzonym przekazem, pozbawionym faktury i wrażliwości na drobne zmiany w tkance dźwiękowej, za to z efektowną przestrzenią i przyjemną barwą najczęściej nie mającą żadnego związku z docierającym do nich sygnałem."

Przy audionaniku Ryka się chowa :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee taaam, po staremu byłoby przy cmokaniu nad starymi, znalezionymi w śmietniku planarami grundiga i jakąś prawdziwą legendą typu sansui...

...a tak to tylko trochę rozruszałem i rozbawiłem chłopaków, coby w to nasze audiofilskie życie pełne napinki, znawstwa i cierpienia wpuścić promyk uśmiechu.

Pamiętajmy, że audio to jednak tylko rozrywka, a w ogóle to jest ******sta pogoda.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:
Dnia 23.03.2014 o 16:12, Compton napisał:

Dzięki za odp,

no nic, pozostaje marzyć i zbierać kasę.

Bo życie bez marzeń puste jest... ;)

Takie tylko nostalgiczne wspomnienie, a jednak się spełniają i to z nawiązką ;)

Sięgaj gdzie wzrok nie sięga...:ph34r:

                  

                         :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dlatego. Teraz są nieprodukowane, więc to produkt kolekcjonerski, więc dla niektórych muszą grać lepiej niż te najnowsze z sztucznie podnoszonymi cenami ;) Mam tylko nadzieję, że ceny starych hifimanów niebiotyczne nie pójdą w górę, tak jak to było w przypadku starych orto jak np. YH100, które kiedyś były nawet po 25$ do dostania

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee taaam, po staremu byłoby przy cmokaniu nad starymi, znalezionymi w śmietniku planarami grundiga i jakąś prawdziwą legendą typu sansui...

No ja niedawno dobrałem pady do Duali DK200 (albo jakoś podobnie) i gra to naprawdę sensownie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, audionanik napisał:

słuchasz jakiejś elektroniki, czy innych sztucznych brzmień, nie ma to znaczenia, a nawet he500 mogą wydać się lepsze z tym swoim gejowskim, przesłodzonym przekazem, pozbawionym faktury i wrażliwości na drobne zmiany w tkance dźwiękowej, za to z

 

 No i nie mogłem nawet doczytać bo się moim HE-500 tak smutno zrobiło, że uciekły - został sam pałąk.

No i co narobiłeś Audionaniku? Porównałeś je do plastikowych pacynek, no i  patrz, cały plastik im znikł.

Gdzie ja teraz drugie takie słuchawki znajdę? Kto mi będzie wieczorami gejowsko słodzić przekazem? 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

...

Czy chociaż przekaz jest teraz bardziej naturalny?

Teraz to dźwięk jest idealnie przezroczysty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności