Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Compton napisał:

To te X PRO?

 

LCD-PRO. Lżejsze granie na bazie X, ciut łatwiejsze w napędzeniu, pady z memory foam, bez fazora.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile siedzi się w słuchawkach, jak wpływają na samopoczucie i przyjemność z odsłuchów.

W 580 mogłem słuchać godzinę...uszy bolały mnie od basu i wysokich, w Listenach po dwóch godzinach bolał mnie czubek głowy tak że następnego dnia nie chciałem ich zakładać na głowę, w 400i bardziej męczył mnie dźwięk - wpychane wokale do uszu. Więc wiele czynników ma znaczenie. 

Ale ale...ktoś tu ostatnio pisał, że HD600/650 są nie wygodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy delikatni jesteście...

YH-100 zaczynają uwierać po połowie dnia i wtedy muszę zmienić na inne, a tak to reszta z obecnie posiadanych może być na łbie bez limitu czasu... zdarzały mi się słuchawki jak Listeny, które uwierały mnie w czubek głowy dość szybko... zaprojektowane na mniejszy niż mój łeb (lub po prostu z tragicznie twardym headbandem), ale jeśli chodzi o same uszy to rzadko coś mnie uwiera...

Męczący przekaz? To akurat tak np bas w Triple potrafił mnie męczyć... albo T90 przełomem góry i średnicy... ale również rzadka sytuacja =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dla mnie nie mogą być wspaniałe dźwiękowo i do dupy ergonomicznie...

Jak kogoś stać zrobić słuchawki za 5tys zł a ergonomię zawalić na całej linii to jednak wpadka 

dla mnie spora, skreślają je u mnie na starcie.

Trzeba być wymagającym od strony dźwiękowej ale i wygody użytkowania też...inaczej będą robić cegły po 2kg...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Compton napisał:

Jakbym miał się przejmować ciężarem słuchawek i traktować to jako kryterium wyboru, to nadal jak Ty męczyłbym się z HD650.

 

Prawda.

 

Ja w swoich siedzę po 6 h przed komputerem. Na początku jak miałem LCD-2 to bardziej czułem ich ucisk niż ciężar. Teraz to bez znaczenia i bez sensu jest dyskwalifikować słuchawki bo są za ciężkie. Trening czyni mistrza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Compton napisał:

Na zamszach Audeze? Można siedzieć godzinami. :)

Z resztą to samo miałem na LCD-2 i LCD-3 - wygoda przednia, ciężar idealnie rozkłada się na wielkie mięciutkie pady.

Czyli prawisz że LCD na padach zamszowych są wygodniejsze i łatwiejsze w wielogodzinnych odsłuchach niż pady skórzane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności