Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

No też mi gust, no rozumiem styl włoski, francuski ale amerykański no tak beatsy też im się podobają.

Sorry ale amerykanie nie są dla mnie autorytetem pod względem designu.

Wprawdzie nie jestem Kowalski ale kraj jak najbardziej i LCD nie jest dla mnie marzeniem ;)

 

I jeszcze przepych, skóra drewno i metal nie robi przepychu, coś mi się wydaje że jakby Audeze

pochodziły z Rumunii, to była by o nich opinia jak o Meze.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie LCD-XC Walnut są bardzo ładne. Inne kolory jakby mniej do mnie przemawiają, ale drewno lakierowane na połysk mi się ogólnie podoba, byle nie w połączeniu ze szkłem, jak w meblach z Kalwarii Zebrzydowskiej. Jakbym się miał czepiać, to ciężaru i tego, że pewne rozwiązania konstrukcyjne są takie rzemieślnicze. No i standardowe antenki regulacyjne za krótkie dla mnie, ale to już nie w temacie wyglądu. Oppo robią wrażenie jakością wykonania i ogólnym spasowaniem, ale całościowa ich geometria jest dla mnie jakaś taka trywialna, zamknięta w jednym prostym kształcie. Wykonanie ogólne pozytywnie, kształt ostateczny dla mnie zbyt utylitarno-industrialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, dla Majkela też za małe Audeze, musiałem specjalnie kupować te dłuższe śruby, bo nie mieściłem się w słuchawki.

Ale już te nowsze Audeze mają powiększony pałąk, tak że z firmowymi śrubami było akurat.

Widać że firma dostosowuje się do klientów co mi się podoba, Hifiman wolniej ale też się ruszyli ostatnio

z drugą wersją HE1000/ X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, mozecie przyblizyc mi roznice w brzmieniu miedzy oppo pm 2, oppo pm3 (tylko tych brzmienie znam) i hifiman he 400i. W ktorych sluchawkach bas ma najlepszy kontur i najlepiej zaznaczone uderzenie na midbasie, ktore najbardziej slodza na wokalach, w ktorych dolna srednica jest najbardziej dociazona, ktore maja najbardziej detaliczna srednice i ktore z nich najlepiej wypadna, gdy beda sluchane zenskie wokale. I czy wyzsza cena pm2 jest uzasadniona jakoscia brzmienia. Prosze o Wasze spostrzezenia z odsluchu w/w nausznikow. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DACu w V2+ pisałem nie raz, że mi osobiście nie podszedł, z racji posiadanych przez mnie słuchawek. Wyraźne doświetlenie wyższej średnicy i peak HEk w tych rejonach powodował dla mnie nieprzyjemną ostrość i płaskość przekazu.

Z LCD-2/3, które to w tym rejonie mają dołek powinno być idealnie.

Co do samego wzmaka, myślę, że jest jednym z lepszych, obok wspomianych prze Ciebie jak i przeze mnie. Gra naturalnie, organicznie i detalicznie, z ogromną mocą i jednocześnie subtelnością.

Minus jego taki, że brak mu xlrów, chyba że to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że jest tam jakiś sterownik generyczny, ale to tylko moje zgadywanie. Z C/T generalnie myślałem do tej pory że sprawa związana jest z jakością okablowania / nadajników, ale siedzę, testuję, nadal siedzę, wciąż testuję, instaluję jedną paczkę, drugą, a konkluzja wychodzi mi zbieżna. Ale prawda - do Audeze świetnie pasują TUSB 2.24 i praca CV2+ właśnie w trybie USB, potwierdzam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DACu w V2+ pisałem nie raz, że mi osobiście nie podszedł, z racji posiadanych przez mnie słuchawek. Wyraźne doświetlenie wyższej średnicy i peak HEk w tych rejonach powodował dla mnie nieprzyjemną ostrość i płaskość przekazu.

Z LCD-2/3, które to w tym rejonie mają dołek powinno być idealnie.

Co do samego wzmaka, myślę, że jest jednym z lepszych, obok wspomianych prze Ciebie jak i przeze mnie. Gra naturalnie, organicznie i detalicznie, z ogromną mocą i jednocześnie subtelnością.

Minus jego taki, że brak mu xlrów, chyba że to nie problem.

 

Żaden problem.

Tak rozglądam się za interesującą ofertą na V2 i widzę,że praktycznie różnica w cenie między V2/V2+ nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 tys. to 'jakaś' różnica jednak jest ;)

 

No ok,tylko wszyscy mają w ofercie jedynie V2+.

 

Robił ktoś porównanie na planarach Headline vs....Cayin,Burson,Bryston?Przyznam,że Naim bez problemu rozprawił się z Canampem II i BCL-em,jeśli po przejściu , na któryś z w/w wzmacniaczy umowny przyrost jakości będzie w podobnym rozmiarze to jestem za :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało zapytam. Czy jest jakiś DAP który jako tako napędzi LCD-3 ? Żeby było bez wstydu. Szukałem czegoś portable ale nie mogę.

 

Sine zagra bardzo dobrze ale z Cayina, a takie połączenie nie jest mi potrzebne. No i chyba wolę kupić DAP niż drugie słuchawki. Pisał też Pankracy, że ten daczek na kablu to też pitu pitu.

Liczę po cichu na te iSine ale to też coś czuję, że zagra ale ze stacjonarnego klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności