Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Są śrubki jak we wszystkich Yamahach. Jeśli dokręcanie nie pomoże spróbuj przyłożyć usta do pada i zrób tak, jakbyś próbował "wpompować" powietrze do przetwornika (musisz wytworzyć ciśnienie), może to pomóc w "ułożeniu się" membrany.

 

U mnie ten sposób pomógł na TDS-16, które z resztą wczoraj sprzedałem. Jeden przetwornik bardzo cicho grał a po tej "operacji" odzyskał sprawność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Soundman, a jaki masz kabelek do lcdeków?

Mam kabelek Forzy Noir, nie hybrydę....jest fajnie ale czuć że czasem ciut za ciemno i mało przejrzyście.

Miałem od Jimmiego Dragona kabelki na testy, najlepiej mi pasowała sama miedź, srebrne już za chudo grały.

Compton, a jaki byś kabelek polecił, co tam używasz z LCD2 u siebie?

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam FAW CS MkII dual xlr 3pin.

A to dlatego, że zasrebrzyłem sobie resztę toru i potrzebowałem złagodzenia na kablu słuchawkowym. Takie zestawienie (czyste srebro system i czysta miedź słuchawki) dało mi najlepszy rezultat.

A ten Twój FAW to balans?

Słuchałem Noira tylko na jacku, chętnie bym posłuchał na balansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do lcd-2 FAW Claire mk2 zbalansowany i w moim torze sprawdzał się idealnie, w bezpośrednim porównaniu z Noir było więcej powietrza i czystości. Noir mi przymulał za bardzo. Słuchawki poszły, a kabel został. Jakby ktoś chciał, to mogę sprzedać w dobrej cenie (ok 1,5m).

Edytowane przez hechlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ja obecnie używam FAW CS MkII dual xlr 3pin.

A to dlatego, że zasrebrzyłem sobie resztę toru i potrzebowałem złagodzenia na kablu słuchawkowym. Takie zestawienie (czyste srebro system i czysta miedź słuchawki) dało mi najlepszy rezultat.

A ten Twój FAW to balans?

Słuchałem Noira tylko na jacku, chętnie bym posłuchał na balansie.

Tak jest, zbalansowany mam, XLR 4 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe Ethery, w wersji zamkniętej, Ether C, Konstrukcja bliźniacza do wersji otwartej, muszle z kompozytu węglowego, nieregularnie wygięte, co i wygląda ciekawie, i jest korzystniejsze dla dźwięku, przynajmniej w teorii. Miło że coś się rusza w temacie konstrukcji zamkniętych, oby im to wyszło lepiej niż w Audeze, Oppo pokazało że się da. Przy okazji, są leciutkie - 394g.

 

aRWLO06.jpg

 

Zdjęcie z tematu na head-fi

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze oppo pm3 lepsze od xc ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Na temat xc są bardzo skajne opinie, ale to nie ta klasa i nie ten segment co pm3, nie zamierzałem ich porównywać. Oppo pokazało że da się zrobić dobre zamknięte planary, bardzo dobrze wykonane, i ergonomiczne, ja osobiście nie przepadam za Audeze, i nawet LCD-2 były przez swoją masę i średnicę muszli bardzo męczące przy odsłuchu, XC ważą 640g, i nie wyobrażam sobie długich komfortowych odsłuchów w nich.

Ethery C są zamknięte, ważą poniżej 400g pomimo tego że są duże, co uznaję za krok w dobrą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpaliłem pierwszy raz yh-100.

Wyborne.

Mam na ruskim sreberku ale zaraz wrzucę Noir'a. Dokładniejsze porównanie z he560 oraz xc jeżeli kogoś interesuje wrzucę później.

M.

 

Panowie jaka cena yh1000 ?? :D

 

Edit:1

Na szybko. yh-100 świetna średnica. Znacznie przyjemniej niż w he-560. W charakterze zbliżona do miejskości z he-6. Dół niżej schodzi w he560. Tutaj również kontrola lepsza oraz szybkość. Góra to podobna sytuacja. Separacja i holo w he tez lepsze. Scena w yh głębsza i węższa. Rozdzielczość hifimanow odczuwalnie wyższa.

Wydawać by się mogło ze mamy bezwzględnego zwycięzce jednak biorąc pod uwagę ogólny balans jestem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczony yh. Muzykalna bardzo słuchawka. He znowuż pomimo zabiegów nadal ma "sucha"/nosowa średnicę ( kabel/wzmacnacz ).

Konfrontacja na yulongu a18 a/b miedzy sluchawkami >> obie wpiete. Yh-100 na srebrze. He na noir "miedziowym".

 

 

Yh100 na faw noir miedz: Utemperowane górne. Szersza scena oraz lepsze wypełnienie( nadal mniejsza scena niz he560 ). Sam dol/niższy zbliżony do srebra ( tutaj nadal he góra w technicznych aspektach > zejście/textura ). Ogólnie cięższy/cieplejszy przekaz ale bez strat na rozdzielczości (co cieszy ). Moje" Yh maja jednak lekki feler. Prawy driver jest jakieś 3-5db głośniejszy od lewego :/

 

Nie do końca miarodajne porówanie bo noir jest zbalansowany wiec już sama "dziura" inaczej może grac.

 

Zatepuja he560 jako mój "daily driver" pracowy. Plusem który przeważył jest konstrukcja 9 (poza piękna średnica). Mogę rozkoszować się muzyka nie przeszkadzając kolegom z pokoju nadto.

 

Czas na szybkie porównanie yh100 noir do xc również faw noir.

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności