Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Sly30 napisał:
Świat nie znosi próżni i zastoju. Gdy Final wypuści topowe planary, wyższy model niż D8000, za ok 5000€, to znając ten świat, chwilę później pokażą się HE-1000 v3, pewnie też za ok 20tys. Wyścig zbrojeń będzie trwał i ceny będą szybować w górę.


Nic HiFiMan nie musi wypuszczać, ma już swoje Susvary za jedyne 6 k$, czyli trochę przebił to co piszesz bo w Polsce to 30 kPLN.

Jakby co to mają w drodze elektrostaty Shangri-La junior za jedyne 8 k$, no i zwykłe Shangri-La za bezcen 50 k$.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Compton napisał:

Dla mnie niektóre słuchawki mogą kosztować i milion. Jest sporo modeli w przystępnych cenach i nimi też warto się interesować, nie zawsze patrząc na te naj.

 

To nie do końca jest prawda. Firmy z tańszą ofertą patrzą na ceny tej topowej oferty i gdy ta rośnie, a rosnąć będzie, to i ci tańsi będą ceny podnosić. Skoro do tej pory model Y był za pół ceny modelu X, to nie ma powodu, by było taniej. A że model X podrożeje o 50% w ciągu np 6 lat, to i model Y podrożeje proporcjonalnie. Jest to chore, ale taki mechanizm ma miejsce. 

 

33 minuty temu, saudio napisał:


Nic HiFiMan nie musi wypuszczać, ma już swoje Susvary za jedyne 6 k$, czyli trochę przebił to co piszesz bo w Polsce to 30 kPLN.

Jakby co to mają w drodze elektrostaty Shangri-La junior za jedyne 8 k$, no i zwykłe Shangri-La za bezcen 50 k$.

 

Musi. To są mechanizmy rynkowe. Susvary, to już inny pułap cenowy. HE-1000 v1 dość szybko zostały zastąpione v2. Po pewnym czasie by utrzymać sprzedaż będą musieli je odświeżyć i coś tam poprawią oznaczając jako v3. Wtedy znów pojawią się w prasie recenzje i znów o firmie będzie głośno. Przecież nikt nie będzie ponownie opisywał modelu v2, który był już dawno wszędzie opisany. To takie błędne koło, ale tak to działa. Przy okazji taka premiera nowej wersji daje pretekst by podnieść ceny. Tak było już przy v2. Nie było technologicznego usprawiedliwienia dla wyższej ceny, a jednak podniesiono ją. Strzelam, że w 2019 wejdzie na rynek v3, za cenę o 500-1000$ wyższą niż v2. Dwa lata później wyjdzie następca Susvar, za 8000$.

Edytowane przez Sly30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ceny opuszczą z połowę, jeśli hifimany nie będą się dobrze sprzedawać. Tyle wróżenia z fusów ;) W związku z tymi wersjami V2 hexów i heków to wiele osób wkurzyło się nie na żarty, więc nie wiem czy hifimanowi sprzedaż nie spadnie, jak tylko będzie ceny zwiększał, a jakość wykonania dalej będzie nienajwyższych lotów. Prędzej czy później rynek weryfikuje jakość nowych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sly30 napisał:

 

To nie do końca jest prawda. Firmy z tańszą ofertą patrzą na ceny tej topowej oferty i gdy ta rośnie, a rosnąć będzie, to i ci tańsi będą ceny podnosić. Skoro do tej pory model Y był za pół ceny modelu X, to nie ma powodu, by było taniej. A że model X podrożeje o 50% w ciągu np 6 lat, to i model Y podrożeje proporcjonalnie. Jest to chore, ale taki mechanizm ma miejsce. 

 

 

Musi. To są mechanizmy rynkowe. Susvary, to już inny pułap cenowy. HE-1000 v1 dość szybko zostały zastąpione v2. Po pewnym czasie by utrzymać sprzedaż będą musieli je odświeżyć i coś tam poprawią oznaczając jako v3. Wtedy znów pojawią się w prasie recenzje i znów o firmie będzie głośno. Przecież nikt nie będzie ponownie opisywał modelu v2, który był już dawno wszędzie opisany. To takie błędne koło, ale tak to działa. Przy okazji taka premiera nowej wersji daje pretekst by podnieść ceny. Tak było już przy v2. Nie było technologicznego usprawiedliwienia dla wyższej ceny, a jednak podniesiono ją. Strzelam, że w 2019 wejdzie na rynek v3, za cenę o 500-1000$ wyższą niż v2. Dwa lata później wyjdzie następca Susvar, za 8000$.

Tylko oni nie podnieśli ceny przy V2, są w tej samej cenie co V1  czyli 3 k$, obniżyli cenę V1 i nie wiem jak się nazywa Chiński Janusz

ale dali możliwość upgradu do V2 za jedyne 650$.

Jedno jest pewne co pół roku wypuszczają coś nowego, w różnych przedziałach cenowych, z drugiej strony przestali szanować klientów,

pokazują że interesuje ich tylko kasa a nie wierny klient.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej cen nie opuszczą. Na 100% będą ceny podnosić. Opuszczenie cen uważają za przyznanie się do gorszej jakości niż oferuje konkurencja. Dlatego nawet jeśli jakość i tak będzie gorsza niż u konkurencji, to ceny będą windować żeby pozycjonować się możliwie jak najwyżej. To znana socjotechnika marketingu. Tak ukrywa się i maskuje niższą jakość. A gdy jakość jest wysoka, to ceny winduje się jeszcze bardziej, żeby pokazać, że odskoczyło się konkurencji na tyle daleko, że ta nie wchodzi do tej samej ligi. Ceny finalne niewiele mają wspólnego z realnymi kosztami produkcji i z technologiami.

Edytowane przez Sly30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, nsk napisał:

 

@Sly30 no popatrz, a teraz LCD-2 nówki można za 2k wyrwać, taniej o połowę jak przy ich premierze.

Tyle że to nie LCD-2 tylko LCD-2C mocno przycieli materialy, siadła im sprzedaż to wchodzą na niższy poziom widać EL-8 się nie przyjęły.

Do tego to cena w preorder czyli jka chwycą to będzie drożej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to oferują lepszy produkt za niższą cenę. Ich obróbka drewna nie podoba mi się, pałąk dorzucili lepszy, niby poprawili metody produkcji, brak walizki można przeżyć. EL-8 były chyba poprawiane i czy one grają w stylu LCD-2? LCD-2C wydają mi się odzewem na prośby klienta i jak komuś takie granie podchodzi to za tą dwójkę to dobra okazja, a rzadko można to powiedzieć o nowych słuchawkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Akumulatorek.

 

Na szczęście nie; lcd3 są za mocno pojechane i wynaturzone, do rocka są może ok. ale jak na klasykę czy jazz to za duże cudaki.

Trzeba w końcu sprawdzić te LCD-3:rolleyes:

3 godziny temu, Compton napisał:

Nie.

Dlaczego? :lol:

HE-4 ósme a HE-6 piąte :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nsk napisał:

Moim zdaniem to oferują lepszy produkt za niższą cenę. Ich obróbka drewna nie podoba mi się, pałąk dorzucili lepszy, niby poprawili metody produkcji, brak walizki można przeżyć. EL-8 były chyba poprawiane i czy one grają w stylu LCD-2? LCD-2C wydają mi się odzewem na prośby klienta i jak komuś takie granie podchodzi to za tą dwójkę to dobra okazja, a rzadko można to powiedzieć o nowych słuchawkach.

EL-8, przynajmniej zamknięte, ani trochę nie grają jak LCD-2. Powiedziałbym nawet, że grają nieAudezowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/31/2017 o 08:32, Firegon napisał:

Ufff jak dobrze, że ja tych dziewiątków nie kupiłem. No już trzy razy je w koszyku miałem, ale coś czułem, że można lepiej. Teraz to na pewno kupię siódemki i wypcham je wacikami.

 

Domyślam się, że niedługo może przyjdzie mały update WoF, ale póki co wygląda to dość ... mizernie. W over ear open zostało 6 modeli w tym jeden głośnik na głowę i jeden system słuchawkowy.

Zabawne jak to jedno ucho się różni od drugiego. Na 6 pozycji znam 4, z tego zupełnie nie interesują mnie 3. No ale o gustach się nie dyskutuje ... no chyba, że na forum audio :rolleyes:

 

Lista otwartych zrówanała się "poziomem" do listy zamkniętych :lol:

Co do "upgradu" listy otwartych to obecnie chyba jedynie Aeon Flow może być zastąpione jakby Sundara, LCD2C czy Advanced Alphy grały lepiej (wszystkie chyba będą recenzowane za jakiś czas)..

Tyll mówi, że teraz powyżej 1000$ tylko świetne "balanced" słuchawki będą na ścianie. Więc Clear może się obawiać chyba jedynie tylko Auteur, jeśli Zach się nie obraził na Tylla i mu je wyśle..

Swoją drogą przynajmniej wreszcie wywalił SR009, od których przeto wolał choćby HE1000.. przynajmniej teraz na liście ma słuchawki, które jemu grają świetnie, a nie jakie w teorii spobają się wg niego ogółowi społeczności.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Frenchcore napisał:

Ciekawe, czy my też dostaniemy kabelek zbalansowany w standardzie.

Wróć, źle przeczytałem :D.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, timecage napisał:

Ciekawe, czy my też dostaniemy kabelek zbalansowany w standardzie.

 

Jak to też? A w US dają?

 

Ja od siebie jeszcze tylko dodam, że jak ktoś szuka taniego, bardzo mocnego, muzykalnego combo z dobrym detalem to polecam Cayina HA-3. Słuchałem ostatnio z niego Etherów, niesamowity wulkan energii z bardzo sprężystym basem, a przy tym detaliczny, ale ta dynamika powala. Questyle to takie śpiochy przy nim. Do Audeze LCD2C z preorderu jak znalazł. Z minusów to grzeje się jak smok i jedynie do systemu stricte słuchawkowego bo nie ma żadnych wyjść. 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównam bo nie mam S6, Cayina słuchałem chwilę tylko, tak samo jak S6 miesiące temu i na innych słuchawkach.

Zupełnie inne brzmienie, odwrotność właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to nie jest takie ciepło w sensie misiowato - w sensie nie jest zamulony absolutnie, bardziej ciepła energia i wykop. Gra dosyć bezpośrednio, wykłada wszystko na tacę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności