Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SHURE


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

O właśnie tego szukałem: http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/04/otwarte-shure-srh-1440-vs-srh-1840.html :>

 

@UP

Ty nawet na nie nie patrz, lubisz zupełnie co innego (często dla mnie pozycje nie do zaakceptowania) - jak SHP9500 Ci nie podeszło to te również nie :P

 

@DOWN

Ja też nie słucham, czytam tylko te, które najbardziej pokrywają się z moimi odczuciami - Macieja i Miłosza ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Bry !

Zupełnie przy okazji stałem się posiadaczem SRH1440 :)

Po Audio-Techica ATH-FC707 - zupełnie inny gatunek literacki !

 

Oczywiście się naczytałem ... i pozwolę sobie zapytać ... czy jest ktoś chętny na użyczenie / odsprzedaż padów od 1540 ? :P

 

Na 1440 i tak poszedł worek pieniędzy stąd ewentualnie rozważam zakup używanych padów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham od ponad godziny SE846 i jestem pod wrażeniem. Szybko wymieniłem filtr na jasny:) Przy bezpośrednim porównaniu z FLC, główna różnica to średnica. Wokale są troszkę gardłowe, lekko przyciemnione. Bardziej naturalne. FLC otwiera gardło, choć przez chwilę od przesiadki mam wrażenie sztucznego rozjaśnienia średnicy w FLC, jednak szybko się przestawiam. Na szczęście dla mnie nadal wolę FLC:) Doceniam jednak klasę i wiem już dlaczego to top. Świetny bas z kosmicznym subbasem, bliskie naturalne wokale i bardzo dobra góra. Do tego rozdzielczość, holografia i scena. Połączenie z Opusem wypada super, z Mojo gorsza synergia, robi się odrobinę za gładko na średnicy, ale nadal bardzo dobrze.

 

Zajesbiste doki, dla mnie nawet nie za, ale obok FLC.

Edytowane przez all999
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, 846 w uszach od kilku godzin, jest bajka. Żeby jednak tradycji stało się zadość, musiałem coś popsuć. Chciałem od razu wymienić kabel na swieższy z zestawu i podczas odpinania starego zaczęły się schody. Lewą po ciężkich bojach udało się wypiąć, prawa niestety utknęła. Ani w te, ani wewte. Jakieś pomysły, czy serwis?

9858a06ae782aaf1cfdb3685710432f1.jpg

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moźe telefon do SławkaR lub Kuropa ?

 

Ja wiele nie pomogę, bo generalnie tam cudów nie ma, w sumie nie wiem czemu to mogło utknąć. I żeby była jasność, to nie mój egzemplarz. Mój był tylko na odsłuchach wcześniej. I odpukać ma się dobrze :) Ale po czymś takim to będę się bał kabel odpinać normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy SE846 mogą waszym zdaniem zastąpić słuchawki nauszne?

Do tej pory żadne z IEM z jakimi miałem do czynienia nie potrafiły dać "dużego" dźwięku. Myślałem, ze to zw względu na fakt że na małżowinę uszną, która również bierze udział w "słuchaniu" muzyki nie oddziałują fale dźwiękowe. Z drugiej jednak strony IEM przekazują wibrację w inny sposób.

 

 

Jakie jest wasze zdanie, "lepsze" takie SE846 czy SRH 1540 pod względem jedynie przestrzenności dźwięku i uczucia tego jakby "impaktu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołączam do klubu

+1 SRH840

minimalnie wygrały na odsłuchu z HP150 w sklepie ale do HP150 jeszcze może dam szansę - wygodnę i kolorow grają tylko nie tak równo jak 840

definitywnie wygrały z :

AKG550 Mk2 - tutaj straszną nudą wiało i muszle płytko na głowie siedzą.

M50x - jakis straszny chaos w tych słuchawkach dźwiękowo

HD598 - nic specjalnego tu nie słyszałem, takie zwykłe grajki

 

delikatnie wygrały z:

M40x - bardzo fajnie róno grające słuchawki tylko potwornie niewygodne pady i pałąk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamontowałem HM5 skora - nie brałem welurów bo potrzebny mi dobry seal i nie chciałem tracić basu - od tego mam K240 :)

Grubsze pady pozwlają oddychać słchawkom i dzięki temu dostają scenę której nie miały wogóle wcześniej bo grały niemalże w uszach.

 

Nawet można rundkę BF w nich zrobić teraz bo na stokach to wszystko się zlewało......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...
15 godzin temu, zibra napisał:

https://allegro.pl/sluchawki-dokanalowe-shure-se535-bronze-hi-fi-i7311184102.html

 

Ktoś kojarzy sprzedającego? Słuchawki wyglądają na oryginalne, jeśli można coś z tych zdjęć wywnioskować?

 

 

Jedyne co można wywnioskować ze zdjęć, to to że pochodzą prosto z Chin, na co wskazują napisy w krzaczkach, umieszczone tam w pierwszej kolejności, w widocznym miejscu.

Poza tym, najbardziej popularnym kolorem w podróbach Shure jest brązowy, później czarny, ewentualnie czerwony. W każdym razie nie Clear, bo by było widać co jest w środku.

Tak że, tego.... resztę dopowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem trzeba być ostrzony dlatego zapytuje was. Mam jeszcze lepszą ofertę.

 

m.olx.pl/oferta/sluchawki-shure-se535-sound-isolating-earphones-red-CID99-IDxatEp.html/#position=1&page=1

 

Gość mówi, że kupił na lotnisku w Singapurze. Zgadza się na odbiór osobisty. Ma zrobić dokładne zdjęcia kopułek. Okazje czasem się zdarzają, ale naiwny nie jestem. Czy ktoś z Warszawy jest w stanie się do niego pofatygować? Ma jeszcze AK w bdb cenie. Śmierdzi podróbkami ale z drugiej strony skoro jest opcją sprawdzenia osobiście... Ja mam za daleko, ale może komuś by się chciało to sprawdzić.

Napisałem nawet do shure bo jest widoczny SN. Czekam na odpowiedź.

Są filmiki po czym poznać oryginały od podróbek. Jeszcze lepiej jak ktoś ma oryginały i może porownac obie pary. W sumie 800-900zl za używki to chyba jest do wyrwania, ale 550 do negocjacji hehe. 

Na allegro jest sklep, który posiada używane przezroczyste se535 za 950 i to samo wystawia na eBay 50zl taniej. Przetworniki różnią się kolorem. Jeden jest metaliczny a drugi brazowawy-to normalne czy jakaś kombinowana para?

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności