Skocz do zawartości

AKG K612pro opis


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

The Obsidian Conspiracy brzmi lepiej

Dzięki, dzięki :)

Dobra realizacja, co trzeba to powinieneś usłyszeć (tak, wiem to nie są słuchawki stricte do metalu)

https://www.youtube.com/watch?v=O2e832DJkzQ



Lub jeśli czegoś z tych rzeczy słuchasz to możesz opisać na ich przykładzie:
Pink Floyd
Mike Oldfield
Arcade Fire
Eric Clapton
Dire Straits

Edit: Dammit wyczerpałem liczbę upvote'ów :<

 

pierwszy plan perkusja szybka stopa, gitary lekko po bokach poza solówką.

Wokal lekko w tle, czytelna linia gitary basowej nie gubi się głośnych partiach.

:)

Słuchawki są bardzo równe, trochę jak zamknięte HP-100.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z DX50 średniawka. Zupełnie nie znajduję w nich podobieństwa do HP100, nic a nic :)

 

IMO K612 Pro są właśnie wymagające. Na DX50 brakuje dociążenia, znikają detale niskich tonów, spada rozdzielczość - przekaz jest cieplejszy i bardziej miękki, gorzej kontrolowany. Nawet ze wzmakami - Leckertonem UHA760 i Vorzuge VorzAMP nie ma szaleństw. Q701 łatwiejsze.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie z DX50 średniawka. Zupełnie nie znajduję w nich podobieństwa do HP100, nic a nic :)

 

IMO K612 Pro są właśnie wymagające. Na DX50 brakuje dociążenia, znikają detale niskich tonów, spada rozdzielczość - przekaz jest cieplejszy i bardziej miękki, gorzej kontrolowany. Nawet ze wzmakami - Leckertonem UHA760 i Vorzuge VorzAMP nie ma szaleństw. Q701 łatwiejsze.

hp-100 sa równe jak na zamknięte a AKG jako otwarte dla mnie to jest podobieństwem, no ale czego ja tam słuchałem.

@maciux daj przykład utworu gdzie nie ma detali niskich tonów na dx-ie?

Jaki wzmacniacz je napędzi z zapasem w takim razie ?

I to wszystko, pędzone z DX-a tak fajnie brzmi? :o

 

Myślałem, że te akagi troszkę bardziej wymagające są :)

zobacz jaki mam sprzęt i do tego trzeba się odnieść, pisałem że musisz poczekać na maciuxa bo więcej sprzętu ma dostępnego.

Może u mnie chodzą na pół gwizdka ale to jest dla mnie dobre granie, jak się sprzęt zmieni to tylko będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, żeby HP100 zabrzmiały równo musiałem podłączać je do zestawów wypychających średnie. K612 Pro to imo dużo bardziej studyjne brzmienie, więcej średnicy, łagodne i dosyć równe, dużo bardziej zróżnicowane, bez takiej ilości basu i góry jak w SM, już pomijając różnice konstrukcyjne. Jest też na pudełku HP100 wykres, wygląda równo, ale skala jest bardzo gęsta.

 

Tzn. na DX50 albo ODAC i O2 jest spoko z K612 Pro, dla mnie brzmienie jest satysfakcjonujące, ale słuchawki mocno "skalują" ze sprzętem i są w sumie wymagające. Z Q701 nie ma takiego skoku jakościowego - słabszy > lepszy zestaw, a te skubaństwa reagują znacznie. Na tych "słabszych" zestawach i na DX50 bas jest lekko zmiękczony i obły, słychać pewne detale, ale nie jest analitycznie. Podobnie soprany, które są trochę za krótkie i za szybkie. Jak przeskoczyłem na zestaw Heeda lub music halla, to bas stał się bardzo zróżnicowany pod względem faktury, precyzji i detali. Zniknęło to zmiękczenie niskich tonów, obłość i pewne rozmycie. Mniej reaguje średnica.

 

To samo działo się, gdy używałem do DX50 Leckertona i Vorzuge'a, wzmaki jednak z wyższej półki i bardzo dobre jakościowo. Bas dalej był mało precyzyjny, niezbyt zróżnicowany w fakturze, taki na pół gwizdka.

 

Może to być kwestia wysterowania, chociaż z drugiej strony, gdy do O2 podłączyłem bardziej precyzyjny dac niż ODAC, to sytuacja z niskimi tonami również się poprawiła prawie analogicznie do tych drogich zestawów, a O2 dużo mocy nie ma. Stąd to chyba kwestia wymagań odnośnie sprzętu, bo np. Schiit Asgard 2 ma mocy ile trzeba, a niskie tony dalej nie są jak trzeba. Stąd wydaje mi się, że to nie tylko kwestia mocy, a wyjątkowa czułość na źródło i specyfikę wzmacniaczy. Na takim Project Head Box DS również nie rozwinęły skrzydeł.

 

Najbardziej było to słychać na nagraniach w których te zróżnicowanie jest. Ja analizowałem kontrabasy u Wyntona Marsalisa, Wycliffe'a Gordona, basówkę Victora Wootena itp. Dla mnie nie są to słuchawki do cięższych brzmień, efektownych gatunków. Moim zdaniem są też wymagające odnośnie materiału, ale tak jak z całym napędzaniem, nie skreśla to przyjemności z odsłuchów. Nie powiedziałbym, że K612 pro wybrzydzają, a raczej są czułe na detale. W sumie to dziwne i jednocześnie świetnie w kontekście ich ceny.

 

Szczegóły wkrótce, już kończę testy. K612 Pro bardzo lubię, ale Q701 są paradoksalnie "łatwiejsze" (i bardziej analityczne).

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika,ze nie ma co rzucać się na K612 pro. Są wymagające i ciężej znaleźć im partnera (AMP, DAC, Source) niż dla Q701 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika,ze nie ma co rzucać się na K612 pro. Są wymagające i ciężej znaleźć im partnera (AMP, DAC, Source) niż dla Q701 ?

 

Niby tak, ale gorsza synergia ich nie dyskwalifikuje. Nie są tak "picky" odnośnie sprzętu i muzyki, ale odwdzięczają się w lepszych konfiguracjach. Bardziej nasycone i łagodne niż Q701.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika,ze nie ma co rzucać się na K612 pro. Są wymagające i ciężej znaleźć im partnera (AMP, DAC, Source) niż dla Q701 ?

Ależ lordzie, a jak myślisz po sprzedaży Q701 w którą stronę będę patrzył...K612 są lepsze od Q701 pod względem wygody-lepsze pady, realizmu sceny-mniejsza nie znaczy gorsza. Mogą byś lepszym all-rounderem, bo Q701 na pewno nim nie są. To słuchawki o tyle głupie, że do cięższych gatunków czy nawet filmów trzeba mieć inne słuchawki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat pod względem padów i sceny stawiam wyżej Q701, ale ja ogólnie lubię równoległe przetworniki. Pady od Q701 dla mnie lepiej leżą - dociskają z tyłu, dzięki profilowi. Pady też wpływają na lepsze ustawienie driverów względem uszu. Pady Od K612 Pro bardziej miękkie, trochę "tańszy" materiał. Założenie tych od Q na K612 Pro niestety daje kiepskie efekty, psuje się bas i czytelność.

 

Realizm sceny w K612 Pro w sensie bardziej monitorowy, studyjny przekaz - ok, zgadzam się.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się, czy zainwestować w jakiś stacjonarny wzmak do Q701. To taki plan bardzo na przyszłość (obecnie mam jeszcze plany bieżące). Nadal nie ma jednak odpowiedzi , który , nie za drogi sprzęt jest dobry do Q701. FCL ? Moze coś chińskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem istnieją. Są to Etymotic ER-4PT z adapterem do wersji S. A jakie są według Was, czy ich nie ma, to nie moja sprawa ;)

K550 również nazwałbym uniwersalnymi słuchawkami, ale to też zależy od preferencji, znam takich dla których w ogóle nie brzmią :)

 

hibi np. słucha cięższego brzmienia na K612 Pro i nie narzeka, a dla mnie są już na to za lekkie. Można je jednak "torem" dociążyć, ale imo dalej słychać, że to nie to, co one chcą pokazać.

 

Lordzie, sam mam podobny plan, na złożenie drugiego zestawu stacjonarnego pod Q701, również myślę o klonowaniu, ale to też za jakiś czas.

 

Edit: Właśnie, hibi - jak metal na ER4? :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się, czy zainwestować w jakiś stacjonarny wzmak do Q701. To taki plan bardzo na przyszłość (obecnie mam jeszcze plany bieżące). Nadal nie ma jednak odpowiedzi , który , nie za drogi sprzęt jest dobry do Q701. FCL ? Moze coś chińskiego...

 

Ja po tym co usłyszałem na kolnie i jeszcze bardziej na BP to nie chcę znać żadnego chińskiego ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas zastanawiam się, czy zainwestować w jakiś stacjonarny wzmak do Q701. To taki plan bardzo na przyszłość (obecnie mam jeszcze plany bieżące). Nadal nie ma jednak odpowiedzi , który , nie za drogi sprzęt jest dobry do Q701. FCL ? Moze coś chińskiego...

FCL naprawdę nie jest im potrzebny moim zdaniem, robi się głośniej i pojawia niższy bas tyle. Będzie recka Evila FCL i Q701 razem, poczekałbym z wyborem..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogie46 No ok HP100 są w miarę uniwersalne (z resztą sam to pisałem kilka razy na forum) ale ta "uniwersalność" sprawdza się tylko do pewnego poziomu grania. Jak by mnie było stać to do modowanych Q701 dokupiłbym Senki HD600 i to byłby dla mnie zestaw uniwersalny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogie46 No ok HP100 są w miarę uniwersalne (z resztą sam to pisałem kilka razy na forum) ale ta "uniwersalność" sprawdza się tylko do pewnego poziomu grania. Jak by mnie było stać to do modowanych Q701 dokupiłbym Senki HD600 i to byłby dla mnie zestaw uniwersalny :).

 

A ja po przesiadce z HD600 na Q701 nie tęsknię za Senkami. Nawet zdradziłem fanklub... ;) K612 Pro w sumie również wolałbym od HD600. Niedługo będę miał może szansę na test K712, ciekaw jestem co pokażą przy Q i K612.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie kupuję, to tak jak u Maćka - plan na przyszłość. Rozglądam sie, pewnie,że recki przeczytam jak będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć modowane Q701 to poziom K712 PRO, piszę za headfi http://www.head-fi.org/products/akg-k712-pro/reviews/9815

 

Mowa o Q701 tylko po bassport modzie :D a dopiero po reszcie modów najmocniej słychać zmianę :) i już nie są tak "forwarded" :D.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności