Skocz do zawartości

DAC po USB do 1k zł, konkretne wymagania, help!


Rekomendowane odpowiedzi

 

A złożenie tego, żeby to grało na poziomie to kolejne 2k.

 

Ale po co tłumaczyć. Przecież wystarczy kupić na ****ju od chińczyka i każdy może być DIYerem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) A co trzeba zaznaczyć, gdyby już ktoś zdobył schemat i sprawdził PCB po odbiorze, to gwarantuję, że w tych kostkach typu ES9018, czy dual AK4399 chińczyk raz że daje średnie elementy, to dwa że wartości są niezgodne z projektem :) pół biedy kiedy mowa o kondensatorach, ale rezystory czy coś to już może się źle skończyć dla mniej obeznanych, bo uruchomią i będzie smuteczek, bo nie działa ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jakieś tam propozycje już mam i chyba poczekam na DACa w DXie, zobacze czy to cokolwiek warte.

 

Grubby a miałeś może możliwość porównania rDaca do nowego modelu irDac? Nie jest już na Wolfsonie a na jakimś PCM.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na PCM1796 bodajze.

ja niestety nie mialem okazji - jeden z Wroclawskich sklepow na F. co chcialem u nich pozyczyc ma dziwna polityke - ze pozyczaja tylko wtedy jak sie u nich cos kupi... a ze z DACow w tej cenie mieli tylko irDaca to srednia zacheta na taka forme wyboru sprzetu pod siebie...

tez Pan z tego sklepu stwierdzil ze brzmi tak samo jak rDac... ale mowil toze, ze bebechy te same w srodku (oczywiscie poza funkcjonalnoscia) - wiec bym nie wierzyl :)

 

ale mozna znalezc, ze niby ma wiekszy wykop od rDaca, lepsze wypelnienie przy tym nie tracac nic:

http://www.whathifi.com/review/arcam-irdac

http://www.audiostereo.pl/arcam-irdac_106220.html/page__view__findpost__p__3030390

 

chetnie bym go sam przesluchal bo brzmi ze moglby byc to moj faworyt bezsprzeczny do 2k (teraz ciagle rywalizacja rdac vs peachtree nie jest rozstrzygnieta)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co myślicie o Bifroscie od szita? Opinię Fatso już znam, mam okazję wziąć go na test, żeby sprawdzić jak to faktycznie z nim jest, chociaż trochę dźwiękowo odbiega od założeń, w PL w recenzjach często przewija się słowo "jasny", za granicą znowu "ciepły", więc innej opcji niż sprawdzić, jak to się zgrywa z Lyrem/FCL chyba nie ma, jak posłuchać samemu.

 

@grubbby, jeśli peachtree ociepla dźwięk to jednak bardziej interesuje mnie arcam.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grubbby, jeśli peachtree ociepla dźwięk to jednak bardziej interesuje mnie arcam.

owszem - nieco ociepla i ze wszystkich testowanych jest to dzwiek najbardziej "tlusty". troche przez to traci tez na rozdzielczosci. ale przez to moim zdaniem jest bardzo naturalny. zero suchosci, zero odchudzenia... taki wypelniony i slodki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Dostałem już HRT... Miałem ci coś o nim napisać ale nie wiem co :)... Po prostu nigdy nie miałem sprzętu tej klasy więc na razie siedzę ze szczęką na ziemi i słucham :). Tak na początek mogę napisać że nie ma "glitch-ów" znanych z daców opartych na odbiornik usb Tenor-a. Gra bardzo czysto i świetnie kontroluje całe pasmo. No i nareszcie na BP pojawiło się wypełnienie środka :).

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Dostałem już HRT... Miałem ci coś o nim napisać ale nie wiem co :)... Po prostu nigdy nie miałem sprzętu tej klasy więc na razie siedzę ze szczęką na ziemi i słucham :). Tak na początek mogę napisać że nie ma "glitch-ów" znanych z daców opartych na odbiornik usb Tenor-a. Gra bardzo czysto i świetnie kontroluje całe pasmo. No i nareszcie na BP pojawiło się wypełnienie środka :).

A którą wersję posiadasz, II czy pro? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy Dostałem już HRT... Miałem ci coś o nim napisać ale nie wiem co :)... Po prostu nigdy nie miałem sprzętu tej klasy więc na razie siedzę ze szczęką na ziemi i słucham :). Tak na początek mogę napisać że nie ma "glitch-ów" znanych z daców opartych na odbiornik usb Tenor-a. Gra bardzo czysto i świetnie kontroluje całe pasmo. No i nareszcie na BP pojawiło się wypełnienie środka :).

 

Chcesz to mogę Ci moją puszke na sabre ES9023 podrzucić na pare dni, to sobie porównasz. Z opisu wnioskuje, że moja to przeciwieństwo tego co masz. Przy okazji jak ktoś inny jest chętny na pare dni DACami się wymienić, to ja chetnie.

 

http://hifipig.com/q-n-k-t-c-ab-1-2-dac/

http://www.the-ear.net/review-hardware/qnktc-ab-12-usb-dac

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być z opisów*, w sieci, że HRT gra inaczej niż moje źródło, ale nie wiem bo nie sluchalem HRT.

 

U mnie oczywiście nie ma żadnych trzasków, jest czysto, szybko ale chyba dosyć jasno. Troche brakuje dopełnienia na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być z opisów*, w sieci, że HRT gra inaczej niż moje źródło, ale nie wiem bo nie sluchalem HRT.

 

U mnie oczywiście nie ma żadnych trzasków, jest czysto, szybko ale chyba dosyć jasno. Troche brakuje dopełnienia na średnicy.

 

Tzn. U mnie się poprawiła średnica ale wiesz... sennheiserów z Q701 to się nie zrobi raczej ani źródłem ani wzmakiem :). Ale to jest właśnie siła tych słuchawek.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności