Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

"Słuchawki nie mają konkurencji w swojej cenie"


Andrewek

Rekomendowane odpowiedzi

Ilekroć czytam jakieś recenzje słuchawek pojawiają się hasła typu:
- "Słuchawki nie mają konkurencji w swojej cenie"
- "Do 500zł trudno znaleźć coś lepszego" [mowa o słuchawkach za 200zł na przykład]
- itp...

Tylko jeśli 10ta z rzędu para słuchawek "nie ma konkurencji do 500zł" to po prostu to porównanie jest nieadekwatne... Bo te 10 par utworzyło już nową kategorię, w której to powinniśmy je nawzajem porównywać.

 

Nadal, mimo tego takie hasła pojawiają się nagminnie. Według mnie rodzi się z tego niezdrowe podejście do dźwięku. Bo mam powiedzmy takie superluxy i takstary i myślimy że to hi-end. A to zakładamy jakieś znalezione philipsy, sony czy creative... i szokującej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

Wychodzi brak osłuchania ucha, wychodzi brak osłuchania się z danym modelem produktu.

Bo coś robi wooow i mamy tekst pod wpływem emocji, zamiast jakoś tak na spokojnie.

 

Duże znaczenie mają gusta kto co lubi kto co preferuje, kto ma jakie doświadczenie kolejny raz "osłuchane ucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to do tematu chronologicznie trzeba podejść.

Tu historyków audio (forum) trzeba będzie prosić pomoc.

Na początku (dla mnie w 2011) były Cal-e. "Kosiły" wysokie senki i akagi.

Potem przyszły superluxy, też miały takie zakusy.

Takstary nie tylko moje też miały takie zamiary.

Teraz pora na Tascamy.

Nie mam rymu tym razem i brak mi wielu marek/modeli.

Bo mi dwa lata na forum wypadły, wybaczcie :D

Może kto jednak ciąg uzupełnić pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mniej więcej tak wyglądało :) W między czasie były jeszcze chińskie doki do 50zł, temat jednak ucichł.

A nadal jak się zakłada na uszy klasyczne AKG na przykład to jakoś kolosalnej różnicy nie ma.

 

Z Tascamami raczej szału nie będzie. Na razie wszyscy siedzą cicho z ogłoszeniem nowej rewolucji bo nie chcę wyjść na głupków :D Tak jak microlaby k860 okazały się ślepym strzałem (mam gdzieś jeszcze dwie pary w szafie...). Więc na razie czekamy.

 

 

tdsy to dobre słuchawki za małe pieniądze gniotą wszystkie superluxy i inne tanie wynalazki jak chcą
hd580/600 za ok 500zł to wg mnie jeden z lepszych stosunków cena/ogólna jakość

A to jedyny wyjątek wg mnie :) Trzeba pamiętać, że to orto, ale rzeczywiście wg mnie to jest jeden z niewielu takich przykładów rzeczywistej rewelacji w cenie. Ale trzeba przyznać, że potrzebne do nich wzmocnienie potężne.

 

Wg mnie ocenianie jakości słuchawek, polega przede wszystkim na porównaniach do innych modeli. Niejednokrotnie miałem wrażenie, że dorwałem niemiłosierny hi-end, a jak zakładałem inne słuchawki to okazywało się, że jednak nie :)

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj ale ja nadal cenie SL hd668b sa dobre hype nie hype dla mnie są ok

ts671 tonalnie inne, inne szkoła grania i j.w.

 

Powiem to inaczej nie ma złych produktów, są złe wybory.

Jeśli ktoś szuka izolacji i basu a wybiera słuchawki otwarte to potem jest sens krakać że produkt zły??

 

Problemem jest brak osłuchanego ucha na którym nie robią byle wynalazki woow choćby kosztowały i 1kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele słuchawek, na które hype był potężny, a potem ucichło. Pamiętacie np. doki Crossroads?

CALe to jednak jest rewelacja za swoją cenę. Było już wielu tzw. "pogromców CAL" i żaden się nie utrzymał.

 

Jest dosłownie kilka względnie tanich słuchawek, które faktycznie oferują więcej niż konkurencja w swojej cenie. Takie Audeo, od dawna już się pojawiają na forum i ciągle są warte uwagi, gdyż prezentują dźwięk odmienny w stosunku do wielu innych, nawet z nieco wyższej półki cenowej. Ale nie są "najlepszymi dokami do 1000zł" albo "najlepszymi uniwersalami". Kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym hypem jest tak ze jak zauwazamy takowy powinnismy wziasc zimny prysznic i sie zastanowic. Osobiscie uwazam ze miedzy pierwszym hypem na cale a tym co jest teraz na tascamy jest wyolbrzymiona taka roznica jakby miedzy dzwiekiem jednych a drugich byla przepasc a tak naprawde roznia sie jedynie sygnatura brzmieniowa i tylko tyle. O lepszosci nie ma co mowic bo to zwykly produkt klepany na potege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności