Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Bang&Olufsen BeoPlay H6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, bachankas napisał:

Czy któreś słuchawki z tego typu konstrukcji gra w miarę podobnie, ale przy zapewnieniu lepszej izolacji od otoczenia?
Takie metro czy centrum Warszawy czasem dominuje jednak w Beoplayach :(
Kopułki są na tyle małe, że raczej otwieranie ich i wypełnianie jakimś materiałem nie wchodzi w grę.

Takze MPK Wrocław dominuje w H6v2 mimo głośności 95 na AK300. Te typy tak po prostu mają. No może kolega Perul się wypowie ? On zna różne sztuczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Takze MPK Wrocław dominuje w H6v2 mimo głośności 95 na AK300. Te typy tak po prostu mają. No może kolega Perul się wypowie ? On zna różne sztuczki.

Na razie mam w głowie tylko projekt mocowań na większe pady, wtedy będą w pełni wokółuszne i to w jakimś procencie poprawi izolację.

Ew. Kopułki z zewnątrz poobklejać czymś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest jakaś limitowana edycja brandowana przez Rapha właśnie - jakaś firma odzieżowa. Z tego, co czytałem, to pady wygodniejsze, bo ciut więcej miejsca w środku na uszy, różnice też niby są w dźwięku.
Kupno tych padów to 70 kanadyjskich dolarów, więc ostudziłem zapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z padami do h6 jest trochę padaka (hehe). Te z pierwszej wersji na chyba nie pasują, ale czytałem o tym dawno i nie dam ręki sobie uciąć. Napisz do salonu Denona czy tam dystrybutora. Myślę że dadzą radę sprowadzić, ale tanio nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że na mocno basowym utworze przetwornik nie wyrabia i są zniekształcenia?
Kazde dynamiki to zaliczają tylko jedne wcześniej inne później. Może też być jakiś paproch włos etc.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Caution napisał:

Też tak macie, że na mocno basowym utworze przetwornik nie wyrabia i są zniekształcenia?

 

Nie. Mam 2gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, retter napisał:

Lub przesterowane czyli kiedy dostały za dużo mocy i wychyliły się za mocno. A na to nie ma mocnych.

pisane mobilnie
 

 

Jeśli słuchawki są przesterowane i oddają np 130 decybeli to problem będzie ustępował wprost proporcjonalnie do utraty słuchu użytkownika ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli słuchawki są przesterowane i oddają np 130 decybeli to problem będzie ustępował wprost proporcjonalnie do utraty słuchu użytkownika
Czy ja gdzieś napisałem że lubie przesterowane?
Napisałem że każde dynamik to czeka kwestia ilości podanej mocy. A że mębrana chce wyskoczyć z radości to inna bajka ;)

pisane mobilnie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Caution napisał:
5 godzin temu, Karmazynowy napisał:
 
Nie. Mam 2gen.

Nawet przy większej głośności?

 

Jak wyżej - @neonlight słuchał mojego egzemplarza u siebie przez kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W każdych słuchawkach pady się wyrabiają, nic w tym dziwnego, przy okazji zmienia się też trochę brzmienie, w jednych na lepsze, w innych na gorsze, akurat w B&O H6 powinno być lepiej, bo mniej wysokich, imo. Chyba, że mają na myśli łuszczenie się materiału, to wtedy inna bajka i należy je bezzwłocznie wymienić, najlepiej na oryginalne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię te B&O H6 gen2. Przeorałem internety i nie bardzo widzę alternatywę dla siebie mimo że cena wysoka. Dodatkowo znajoma ma h4 - bardzo przyjemnie to to leży na uszach, wydaje się stworzone do komunikacji miejskiej. Kupiłbym Master&Dynamic MH30 ale doczytałem że na dużych głowach (mój przypadek) się nie zmieszczą.

 

Z xduoo x3 ii powinno być OK? Bo ten taż dopiero kupię. Nie za dobre te słuchawki na tego playera?

 

W kwestii padów to mają takowe u alibaby. Sądzicie że się nadają, to nie jakaś ściema, nie kupowałem nigdy na Ali: https://pl.aliexpress.com/premium/BEOPLAY-H6-pad.html?d=y&origin=y&catId=0&initiative_id=SB_20211115132137&SearchText=BEOPLAY H6 pad

 

Jeżeli kupię beoplaye to od razu zainwestuję w pady - kupuję sprzęt na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Ziutek108 napisał:

 

 

Z xduoo x3 ii powinno być OK? Bo ten taż dopiero kupię. Nie za dobre te słuchawki na tego playera?

 

 

Nie, nie mają jakichś strasznych wymagań.

 

H6 to fantastyczne słuchawki, zwłaszcza za ta kasę za którą obecnie można je dostać. Moje nadal  służą siostrze. Łącznie w rodzinie już grubo ponad 5 lat i pady nadal w dobrym stanie. To jagnięca skóra także za 10 dolców od majfriendów raczej bym nie oczekiwał cudów, do tego one oryginalnie są przyklejone do takich plastikowych adapterów z zatrzaskiem. Mozna się bawic w przeklejanie, ja to robie z moimi PM3 i zamiennikami, ale warto być świadomym że z padami kłopot jakiś jest. Oryginalnych juz chyba nie dostaniesz.

 

Reasumując, jak kupisz w dobrym stanie i będziesz dbał to powinny posłużyć jeszcze długo. Tylko broń boże nie bierz brązowych. Po jakimś czasie wygladają jak rzygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.11.2021 o 08:29, zdzichon napisał:

 

 

Nie, nie mają jakichś strasznych wymagań.

 

H6 to fantastyczne słuchawki, zwłaszcza za ta kasę za którą obecnie można je dostać. Moje nadal  służą siostrze. Łącznie w rodzinie już grubo ponad 5 lat i pady nadal w dobrym stanie. To jagnięca skóra także za 10 dolców od majfriendów raczej bym nie oczekiwał cudów, do tego one oryginalnie są przyklejone do takich plastikowych adapterów z zatrzaskiem. Mozna się bawic w przeklejanie, ja to robie z moimi PM3 i zamiennikami, ale warto być świadomym że z padami kłopot jakiś jest. Oryginalnych juz chyba nie dostaniesz.

 

Reasumując, jak kupisz w dobrym stanie i będziesz dbał to powinny posłużyć jeszcze długo. Tylko broń boże nie bierz brązowych. Po jakimś czasie wygladają jak rzygi.

 

Jakieś cuda się dzieją z tymi słuchawkami. Słuchałem na razie dwa razy. Za pierwszym razem wszystko ok. Za drugim, po tygodniu, perkusja i wokale grają w prawym kanale, reszta po środku i w lewym kanale, przy czym nie ma żadnego zaburzenia równowagi?! Głośność równomiernie rozłożona. Jako że drugi raz odpaliłem na soniaczu to myślałem że może jakieś "super stereo dsp" jest włączone, ale nie, na xduoo to samo. Sprawdziłem oba odtwarzacze na tanich dokanałówkach sonicast - wszystko ok - perka/wokal grają po środku. Kie uj? Zbaraniałem powiem wam...

Kabel do tych słuchawek też jakiś dziwny, trzeba go włożyć nie za głęboko i nie za płytko żeby uzyskać dźwięk z obu kanałów. Przecież on naturalnie powinien się blokować przy prawidłowym styku.

Słuchawki nówki sztuki wyciągnięte z fabrycznie zafoliowanego pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności