Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Bang&Olufsen BeoPlay H6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

No to czekam na opinie nt. dźwięku :)
Szczerze to patrząc na te słuchawki to bardziej mam w głowie kiedyś wydrukowanie 3D większych mocowań na szersze pady, ale to daleka przyszłość leniwego majsterkowicza, scenicznie i ergonomicznie jest fajnie, może co najwyżej ciut izolacja by się poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi większymi padami to jest myśl! Jak zrobisz projekt to wrzuć tutaj koniecznie.

Dla mnie były niezbyt wygodne przez pierwszy tydzień, ale pałąk już się dostosował do mojej głowy i jest ok.

Izolacja faktycznie trochę kuleje.

Liczę na polepszenie góry (rozdzielczość) na nowym kablu.

Potencjalnie można by je przerobić na zbalansowane, ale to chyba mija się z celem w słuchawkach portable za kilka stówek.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@macio232 i jak te kabelki? Jesteś w stanie coś więcej napisać?
Pilot się upierdliwy dla mnie robi. A żeby było ciekawiej, to jak wpiąłem kabel odwrotnie to gra tylko jedna słuchawka, więc nici z pilota przy DAPie.

Na head-fi zaciekawił mnie jeden post na head-fi:

"Of course, wondering how to improve the sound of their headphones comes to mind only one thing - to change the cable, which I did in the next week after purchase. But last night I discovered something unimaginable and radically improve the SQ in my headphones - the dynamics, involvement, extended sound stage with 3D, and became more detail and significantly increased the bass. Intrigued? I just plugged into my Chord Mojo to H6 is not one cable, but two - one in left ear, another in right. Try it! You will be very surprised. As for me I was shocked! "

Ktoś się bawił z puszczeniem kabli do obu muszli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówiłem, że kabelek mają tragiczny. Pal licho dźwiękowo, użytkowo tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, timecage napisał:

Od razu mówiłem, że kabelek mają tragiczny. Pal licho dźwiękowo, użytkowo tragedia.

Gorzej, że strasznie wąskie wejście do gniazda, albo od razu taki kabelek trzeba albo jakiś wąski adapterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie chyba takie kable robią, żeby ludzie nie dorabiali lepszych i w razie zgubienia, kupowali za drogie pieniądze od nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rev1 było szersze wejście. Tak jak koledzy piszą, specjalnie je zwęzili. AAAAAby zarobić.

 

U mnie się z kolei poluzował się mechanizm mocowania muszli i łatwo je przez przypadek odczepić. Juz raz jedną goniłem jak sie toczyła po ziemi. Zastanawiam się nad reklamacją.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas wybacz, że tak długo milczałem, ale nie miałem czasu zrobić testów. Twój post sprzed kilku dni zmotywował mnie do roboty i mam już wyniki!

 

Kabel, który wykonałem zrobiony jest ze srebrzonej miedzi OCC 6N z wąskim wtykiem od strony słuchawek i takim wtykiem od strony źródła.

 

Na początek muszę napisać, że zmiany są moim zdaniem bardzo nieznaczne. Gdzie zauważyłem poprawę:

1. Lepsza separacja - pociągniecia struny/uderzenia strony o podstrunnicę w kontrabasie są lepiej zauważalne. Źródła pozorne są od siebie odrobinę bardziej oddalone, w związku z czym w secenie również coś się zmieniło, ale nie umiem tego opisać

2. Bas - jest trochę bardziej zwarty, zarysowany wyraźną linią, szybszy

 

Reszta zupełnie bez zmian. Zmiany, są na tyle małe, że przy ślepych testach miałem 50% skuteczności, więc równie dobrze mogę je sobie wmawiać ;P

 

Liczyłem na więcej, szczególnie poprawę na górze.

 

Co do pomysłu wpinania kabla w obie muszle - czy to aby na pewno jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, macio232 napisał:

@bachankas wybacz, że tak długo milczałem, ale nie miałem czasu zrobić testów. Twój post sprzed kilku dni zmotywował mnie do roboty i mam już wyniki!

 

Kabel, który wykonałem zrobiony jest ze srebrzonej miedzi OCC 6N z wąskim wtykiem od strony słuchawek i takim wtykiem od strony źródła.

 

Na początek muszę napisać, że zmiany są moim zdaniem bardzo nieznaczne. Gdzie zauważyłem poprawę:

1. Lepsza separacja - pociągniecia struny/uderzenia strony o podstrunnicę w kontrabasie są lepiej zauważalne. Źródła pozorne są od siebie odrobinę bardziej oddalone, w związku z czym w secenie również coś się zmieniło, ale nie umiem tego opisać

2. Bas - jest trochę bardziej zwarty, zarysowany wyraźną linią, szybszy

 

Reszta zupełnie bez zmian. Zmiany, są na tyle małe, że przy ślepych testach miałem 50% skuteczności, więc równie dobrze mogę je sobie wmawiać ;P

 

Liczyłem na więcej, szczególnie poprawę na górze.

 

Co do pomysłu wpinania kabla w obie muszle - czy to aby na pewno jest bezpieczne?

Dzięki za info. 

 

Z dwoma muszlami naraz pachnie mi jakimś zwarciem, ale za małą wiedzę mam, a nawet nie mam czyn podjąć ryzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakis czas zrobie im czyste srebro, tylko to moze pomoc w wyciaganiu czegokolwiek z tych sluchawek.

Sluchawki takie poprawne brzmieniowo, w oryginalnej kwocie kompletnie nie warte zakupu, z rynku wtornego za szecset? Sam nie wiem...

Brakuje im kontroli basu i to tego mid, srednie plaskie i wyblakle (ale jestem orthodynamikiem wiec nie patrzcie na to), gora niezbyt szczegolowa *a nie lubie topowych AKG*

Mysle, ze srebro powinno dac troche klarownosci przekazu i separacji..

 

pozdroofka

 

PS

Przypominaja mi sie jedne sluchawki poprawne i w swej poprawnosci az nijakie *ciezkie do kategoryzacji* Denony 2000 tyle, ze to byly na prawde DOBRE sluchawki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jungli napisał:

Za jakis czas zrobie im czyste srebro, tylko to moze pomoc w wyciaganiu czegokolwiek z tych sluchawek.

Sluchawki takie poprawne brzmieniowo, w oryginalnej kwocie kompletnie nie warte zakupu, z rynku wtornego za szecset? Sam nie wiem...

Brakuje im kontroli basu i to tego mid, srednie plaskie i wyblakle (ale jestem orthodynamikiem wiec nie patrzcie na to), gora niezbyt szczegolowa *a nie lubie topowych AKG*

Mysle, ze srebro powinno dac troche klarownosci przekazu i separacji..

 

pozdroofka

 

PS

Przypominaja mi sie jedne sluchawki poprawne i w swej poprawnosci az nijakie *ciezkie do kategoryzacji* Denony 2000 tyle, ze to byly na prawde DOBRE sluchawki:)

A z ciekawości z czym parujesz? Bo z Twoich wrażeń to się może z górą zgodzę, ale ja jestem fan DT990, więc każde słuchawy w tej cenie będą mi mało szczegółowo sopranami grać :D Z resztą mam zgoła inne wrażenia.

 

Zgodzę się, że za 1200 zł to się znajdą lepsze słuchawki, ale za 600-700 zł już są bardzo fajne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD V10 poprzez Wazke do stacjonarnego Yamaha i hybrydy lampa+tranzystor.

Te ostatnie troche ogarnia basior, ktory nie jest zly, szczegolnie ten niski ale do kontroli to mu jeszcze sporo brakuje.

 

Nieoszukujmy sie sa to sluchawki klasy premium zrobione dla fanbojow ajfona, tako rzecze na pudelku zreszta:)

 

Bedzie kabel, moze bedzie lepiej, troche lepiej, ile to sie moze zmienic jak te sluchawki graja z byle czego...

 

pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jungli napisał:

Nieoszukujmy sie sa to sluchawki klasy premium zrobione dla fanbojow ajfona, tako rzecze na pudelku zreszta:)

 

Eeeeeee, nie przesadzaj, udały się te śłuchawy B&O bardzo. Chociaż reckę na Pudelku muszę sprawdzić, zawsze sobie ceniłem ich rekomendacje.

 

Przeorałem prawie wszystko co można znaleźć na rynku przenośnych, wokółusznych do 1k i ciężko im o konkurencję IMHO ( a w tych cenach co ostatnio to już w ogóle). A to wyrwa w paśmie, a to niewygodne, a to się łamią po miesiącu, a to scena klaustrofobiczna.

 

Fakt bas się potrafi rozlać, ale wystarczy je podpiąć do zimnego źródła (u mnie M1) i sie robi naprawdę fajnie i jakościowo.

 

Domowo się już pewnie znajdzie coś lepszego, ale to już gabaryty spore, albo otwarte. Do biura tak sobie/plecak bym musiał większy kupić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam chlopaki Vka napierniczaja az milo ale taka maja miec sygnature, premium mobilnie wiec musi byc przyjemnie dla ucha.

Po podlaczeniu do zrodelka a nie szajsfona, mniej to razi i nabieraja troche oglady ale nadal to sygnatura fun V. Srednie cofniete i plaskie z matem (po raz kolejny powtorze, ze jestem fanem ortho) zreszta slyszalem tylko jedne dynamiki, ktore graly jak ortho wokalem a nazywaly sie Phonony SMB.

 

Generalnie fajne funowe sluchawki na miasto, latwo to napedzic i zagraja przyzwoicie z byle czego.

Moge sprzedac swoje w dobrej cenie i tak slucham bardziej PMow, bo sa po prostu...:)

 

pozdroofka

 

PS

Oczywiscie caly czas rozwazamy kwestie cen uzywek, a nie nowek, bo w tej drugiej to juz przebierac mozna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czo to te Phonony? i czy to jeszcze można dostać gdzieś? Recenzja na hedfaju strasznie hurraoptymistyczna i zawiera wszystkie klasyczne zwroty budzące sceptycyzm jak "grają jak słuchawki za 1000"

 

Niemniej zaciekawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jungli napisał:

E tam chlopaki Vka napierniczaja az milo ale taka maja miec sygnature, premium mobilnie wiec musi byc przyjemnie dla ucha.

Po podlaczeniu do zrodelka a nie szajsfona, mniej to razi i nabieraja troche oglady ale nadal to sygnatura fun V. Srednie cofniete i plaskie z matem (po raz kolejny powtorze, ze jestem fanem ortho) zreszta slyszalem tylko jedne dynamiki, ktore graly jak ortho wokalem a nazywaly sie Phonony SMB.

 

Generalnie fajne funowe sluchawki na miasto, latwo to napedzic i zagraja przyzwoicie z byle czego.

Moge sprzedac swoje w dobrej cenie i tak slucham bardziej PMow, bo sa po prostu...:)

 

pozdroofka

 

PS

Oczywiscie caly czas rozwazamy kwestie cen uzywek, a nie nowek, bo w tej drugiej to juz przebierac mozna...

Oj Vką bym ich nie nazwał, mam w domu DT990 i M50x, wiem jak Vka brzmi :D
Prędzej bym o basie powiedział, że może być cofnięty względem średnicy - widocznie wynika to z parowania z Shanlingiem M1.
Z ortodynamikami bym nie porównywał, one i z domowymi dynamikami przegrają, ale w klasie słuchawek przenośnych to jest wysoka pólka. Narażę się wielu, ale mi się bardziej H6 od Listenów podobają brzmieniem, Listeny wygrywają jedynie cudnymi sopranami.

 

Ale z tym napędzeniem to nie hop siup, mniej skuteczne od innych kompaktów są, bodaj 96 dB czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie odwrotnie..... Miałem je razem z FL i Listeny wygrały, zostały w  domu a H6 poszły w świat. Bas nie dawał mi spokoju. Przez pewien czas myślałem że zastąpią mi FLe ale jednak nie.... Zresztą Fle trzymają się dzielnie od roku już i na razie żadne portable im nie zagroziły a trochę ich było......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachankas,

 

DTki to Vkowy mistrz!:) Sa nie do pobicia:) Ale jedno im trzeba przyznac, ze maja przestrzen skubance....

Listenow sluchalem za krotko wiec sie nie wypowiem ale pamietam, ze nie trafily kompletnie w moje gusta.

M50tki mialem w 2 wersjach i tez po modach, fajne sluchawki graja duzo lepiej na waskich padach np od Soniakow serii 75 bodaj, tylko strasznie do lba ale dynamike maja psiekrwie.

 

Jeszcze raz powtorze: nie patrzajta na mnie jam jest skazon ortodynamikami po wsze czasy i kazde dynamiki nie beda mi graly (jak na razie wyjatek phonon)... u mnie na pierwszym miejscu dobry wierny wokal, potem cala reszta...

 

pozdroofka

 

PS

MPM, musim sie spiknac chetnie posluchalbym chwile Pionka z moimi PMami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listeny mają piękne soprany, ale w mocniejszych brzmieniach mi anemicznie brzmią, jakiś dołek w gitarach jest. H6 sobie sporo lepiej radzą na neutralnym czy lekko chłodnym źródle, pewnie jakby w coś cieplejszego wpiąć to mogłoby być tak sobie, a jak dać im źródło, które dobrze kontroluje bas i nie gasi góry to jest naprawdę mocarnie (jak na tej konstrukcji możliwości oczywiście) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu sie zgadza, synergii jako takiej dostaja z chlodnym zrodlem wbrew oczekiwaniom wysokopradowym, basik zaczyna skladniej grac i troche gory dostaja, niestety srodek nadal slabo, tego sie przeskoczyc nie da, taka maja sygnature.... nie wiem czy wczesniej sie ich pozbede czy dorobie srebro do nich, zobaczymy...

 

pozdroofka

 

Zdzichon,

Phonony juz tylko Japonia albo second hand, bierz w ciemno i sie nie zastanawiaj, pomijajac headfi, po swojej recce popatrzylem w siec i sie okazalo, ze nie bylem osamotniony w spostrzezeniach i to wsrod tzw. tuuuzow swiatka muz:)

Edytowane przez jungli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy któreś słuchawki z tego typu konstrukcji gra w miarę podobnie, ale przy zapewnieniu lepszej izolacji od otoczenia?
Takie metro czy centrum Warszawy czasem dominuje jednak w Beoplayach :(
Kopułki są na tyle małe, że raczej otwieranie ich i wypełnianie jakimś materiałem nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności