Skocz do zawartości

Pliki high-res, flac, mp3, cd i inne bez kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Czy istnieje coś podobnego do cocktailaudio x30/x10 (może być bez wbudowanego wzmacniacza) dobrej jakości, co pozwoli odtworzyć płyty CD i muzę z plików (flac i high-res'y 24bit/192kHz) i ew. z innych źródeł z wejść cyfrowych?

W sumie to najlepiej taki dac na bardzo dobrym chip'ie z wejściami cyfrowymi, ale potrafiący samemu czytać sobie pliki np. z zewnętrznego dysku... Do tego podłączyłbym sobie cd/dvd jako transport. A może jakieś inne rozwiązanie ktoś by podpowiedział? Jakieś niedrogie źródło stacjonarne czytające wszelkie formaty plików z wyjściem cyfrowym. DAC'a wtedy już bym jakiegoś pewnie wybrał :-)

 

Oczywiście istotny jest budżet. Bo taki Cocktailaudio x30 jest super, ale trochę drogi.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez CD to na przykład moja Sonata NP30. Player Flac i innych plików.

http://audio.com.pl/testy/cambridge-audio-sonata-np30:26

Działa po sieci, z pendrivami...

 

Jakby co mam na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten X10 wygląda na ciekawą propozycję.

Sam potrzebuję jakiś cyfrowy magazyn i transport.

X30 w moim przypadku to przerost formy nad treścią.

X10 piszą ludzie, że ma głośny napęd. No i raczej słabszy dźwięk. Mogliby wypuścić takiego X30 lite ... bez wzmacniaczy (głośnikowego i słuchawkowego).

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji wgląda, że nie ma slotu na HDD, coby mnie się bardzo przydało. Jedynie po USB.

http://www.asus.com/Multimedia/OPlay_BDS700/#specifications


 

Ten X10 wygląda na ciekawą propozycję.
Sam potrzebuję jakiś cyfrowy magazyn i transport.
X30 w moim przypadku to przerost formy nad treścią.


X10 piszą ludzie, że ma głośny napęd. No i raczej słabszy dźwięk. Mogliby wypuścić takiego X30 lite ... bez wzmacniaczy (głośnikowego i słuchawkowego).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

U mnie byłby jako transport, także mi nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byłby jako transport, także mi nie robi...

No jako tylko transport to już spora kasa się robi ... Można w tej cenie lapka kupić ... Szkoda, że ten X10 nie ma lepszego DAC'a trochę. Bym się skusił.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wasyliew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cambridgeaudio.com/products/np30-network-music-player

 

Jest jeszcze SM6 - starszy braciszek NP30. Może robić za DACa (podłączasz DVD czy CD player po optyku czy coax).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo najlepsze małe PC na androidzie lub lapek z jakimś lekkim distro linuxa, albo jakieś XBMC. Do tego jakaś fajna karta na PCI/PCI-E niskoprofilowa jako transport i jesteśmy w domu.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie byłby jako transport, także mi nie robi...

No jako tylko transport to już spora kasa się robi ... Można w tej cenie lapka kupić ... Szkoda, że ten X10 nie ma lepszego DAC'a trochę. Bym się skusił.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Mam obecnie sprzęt podłączony pod stacjonarkę.

Ja szukam coś tylko do magazynu z wyjściem cyfrowym.

Lapka też mam, ale to odpada - długie uruchomienie no i brak pilota ;)

Z tego co rozumiem, to szukasz all-in-one - dysk, napęd, dac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cambridgeaudio.com/products/np30-network-music-player

 

Jest jeszcze SM6 - starszy braciszek NP30. Może robić za DACa (podłączasz DVD czy CD player po optyku czy coax).

Napisałem, że CA X30 jest za drogi mimo dużo większej funkcjonalności, a Ty mi podrzucasz niewiele tańszy sprzęt z dużo mniejszą funkcjonalnością :-)

 

Mam obecnie sprzęt podłączony pod stacjonarkę.

Ja szukam coś tylko do magazynu z wyjściem cyfrowym.

Lapka też mam, ale to odpada - długie uruchomienie no i brak pilota ;)

Z tego co rozumiem, to szukasz all-in-one - dysk, napęd, dac?

Mogłoby być bez napędu i bez dysku, ale żeby miało wejście cyfrowe do podpięcia napędu jako transport z płyt lub innego źródła i samo umiało odtwarzać z plików, także 24bit/192kHz (nie musi mieć dysku, ale np. obsługiwać dysk po usb).

No i jakiś dobry układ DAC'a (np. WM8740).

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a może jest coś w stylu "routera audio", gdzie po prostu puszczałbyś wszystkie sygnały cyfrowe/niecyfrowe, do tego jakiś kontroler + zewnętrzny DAC, kurde, modularność by była, ciekawe ile coś takiego kosztuje :D

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja propozycja to marantz M-CR610 lub tańszy (którego sam jestem szczęśliwym posiadaczem) Melody Stream bez odtwarzacza CD. Oba odtwarzają po sieci i z HDD, mają wejście optyczne i bardzo przyzwoity wzmacniacz. No i oba dysponują DAC'iem, który łyka 24/192. Do tego dochodzi możliwość sterowania za pomocą apki z telefonu z andkiem. Niektórym może nie pasować plastikowa obudowa i pewne ograniczenia związane ze specyficznymi wymaganiami co do ilości plików możliwych do odtworzenia z HDD. Sprzęt jako relatywnie nowy cierpi jeszcze na pewne choroby wieku dziecięcego ale mam nadzieje, że po aktualizacji softu znikną one raz na zawsze. Acha!.. Największą (dla mnie) wadą tego odtwarzacza jest brak wyjścia i tylko jedno wejście analogowe. Do tego nie ma możliwości wykorzystania tych marantzów jako DAC'i do PC przez wejście USB co też jest pewnego rodzaju wadą. Ogólnie polecam tym, którym nie przeszkadzają wymienione wyżej minusy.

 

http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/marantz-melody-media-i-melody-stream

Edytowane przez PEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności