Skocz do zawartości

iPod Classic - wymiana baterii i dysku.


JustMe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam problem z wyjęciem baterii z ww. iPoda. Wszystko jest na wierzchu, kabelek odłączony, ale bateria ani drgnie. Wrzucam poglądowe zdjęcie jak to wygląda. od strony płytki po prawej stronie widać tasiemkę, ale to chyba nie ona jest winna temu, że baterii nie da się wyjąć jakby była przyklejona, bo nie widzę tam jakichś innych zabezpieczeń.

iPod 005.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze kolejny problem, stąd post pod postem,ale skrobnę jeszcze co nie co przed pracą ... taka karta +

bateria oraz adapter

 

Całość podłączona, taśma nieuszkodzona. Oryginalna ładowarka i kabel. Podłączam do gniazdka i wyświetla mi się ten sam komunikat www.apple.com/support/ipod Powinienem najpierw naładować baterię, ale po podłączeniu iPod nie reaguje, nie wyświetla bateryjki. Co począć ? Dokładniej napiszę i spróbuję z nowym dyskiem i starą baterią po przyjściu z pracy, ale jakiekolwiek wskazówki teraz się przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być dwojaki:

 

- jeśli bateria jest całkowicie rozładowana, to może minąć nawet pół godziny zanim w ogóle pojawi się wskaźnik ładowania

- jeśli bateria jest całkowicie rozładowana, to iPod może wymagać ładowania oryginalną ładowarką Apple (starsze "duże" iPody tak miały, po całkowitym rozładowaniu baterii można je było naładować tylko przy pomocy oryginalnej ładowarki - port usb w komputerze czy nieoryginalna ładowarka nie były w stanie tego zrobić)


... oczywiście powód może być bardziej prozaiczny:

 

- bateria jest uszkodzona

- bateria jest źle podpięta

- bateria została podpięta na odwrót i coś się sfajczyło


(z uszkodzonymi od nowości bateriami jest problem, kiedyś kupiłem sobie "nowe" baterię do Palma, jedna działała jakiś miesiąc, druga nie działała wcale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki komunikat sie pojawia?

 

TS1405_1.gif www.apple.com/support/ipod

 

KHRoN

Przed chwilą odłączyłem iPoda po godzinnej próbie uruchomienia trybu ładowana baterii. Spełzło na niczym. Ładowarka jak wspominałem jest oryginalna. Ta wtyczka od baterii wchodziła w gniazdo tylko w jeden sposób. Na zdjęciu w pierwszym poście wtyczka jest obrócona o 180 st. w stosunku do tego jak ją zamontowałem. Jest tam takie malutkie "wyżłobienie" które wchodzi w otwór w gnieździe. Spróbuję jeszcze jutro ze star baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post pod postem ... Wymiana na starą baterię nic nie zmieniła. Nadal ten sam komunikat www.apple.com/support/ipod i ikona folderu z wykrzyknikiem. Pod zamianie na dysk twardy [zamiast karty] i starej baterii na nową ten sam komunikat, ale dodatkowo z ikoną TS1373_4.gif

Jeszcze wkleiłem parę zdjęć na picasę, bo po głowie chodzi mi że mogłem źle zamontować kartę w piny, ale to jest chyba niemożliwe. W karcie i dysku mamy 25 pinów, a w taśmie 22. Zawsze mocowałem dysk i kartę w ten sposób że ten czarny podłużny bolec wchodził w otwór i zostawały po lewej stronie od miejsca tego okrąglejszego bolca trzy piny. Myślę że innej opcji nie ma :) Kartę zamontowałem tak samo tylko tam bolec po prostu był umiejscowiony obok adaptera.

 

 

 

Bad and Quiet podjąłbyś się diagnozy tego iPoda i ewentualnej naprawy + gdyby wszystko było sprawne jaki byłby koszt zrobienia iModa ?

Zdjęcia po zmianach

Edytowane przez JustMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności