Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest dosyć prosta.

W lambdach pro, które mają lekko 30 lat, kabel ulega uszkodzeniu (ot choćby izolacja z czasem się utylizuje)

 

A te SR-507 z Wośpa, to akurat poniekąd moja wina, bo słuchawki były u mnie, i wstając z fotela, nie zauważyłem, że kabel najechałem kołem. No i go popsułem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chyba warto o tym wspomnieć w wątkach klubowych. Są sygnały, że pojawiają się aukcje krzaki. Oszust upodobał sobie niestety słuchawki - wysokie modele, kradnie zdjęcia i wystawia jako swoje.

Więc uważajcie.

 

Jet już info w wątku "okazji z Allegro". Ale wygląda, że ta opisywana tam, to nie jedyna taka aukcja. A kolejna tyczy się słuchawek elektrostatycznych. Dlatego pozwalam sobie i tutaj napisać. Bo ostrzeżeń nigdy dość.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Sławek, można się niestety naciąć jeśli nie śledzimy giełd na bieżąco. Dzisiaj rano odebrałem PW od użytkownika zapytaniem czy sprzedaję jeszcze swoje PS1000 z linkiem do aukcji. Zaglądam, a tam licytacja ze starymi zdjęciami moich Grado, które już od ponad miesiąca przebywają na wyspach. Ponadto opis był skopiowany 1:1 z aukcji archiwalnej. Aukcja oczywiście została usunięta, a konto zablokowane, jednak było już 9 licytujących.

Edytowane przez -Pawel-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja o której ja z kolei wspominam, niestety wygląda na identyczny mechanizm. Linka póki co nie podaję, bo już i tak musztarda po obiedzie, bo już wylicytowana i zakończona. Chyba, że zainteresowany sam będzie chciał podać to poda. W każdym razie, ktoś upodobał sobie słuchawki z wyższej półki jako przedmiot przekrętu.

 

Chyba doszedł do wniosku, że wystarczająco specjalistyczny produkt, żeby nie wzbudził zbyt powszechnego zainteresowania i sensacji, za to zawsze się kogoś i tak uda ustrzelić. Dlatego trzeba uważać i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest aukcja - http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-stax-t1-sluchawki-lambda-pro-i5034403462.html

 

Konto jest już zablokowane, a sprawa trafiła do allegro. Niestety zdążyłem przelać kasę. Bądźcie ostrożni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra, usunąłem dzisiaj 2 problemy, które gnębiły mój egzemplarz Eurydice, wymieniłem lampy PL84 na Mullarda i ...

 

 

 

 

 

... Zostałem wdeptany w ziemię. Nie mam się jak pozbierać. To co się teraz wyrabia to jakaś masakra. Ciekawe jak to będzie jak im podepnę DAC, a nie tylko FIIO X5.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapelenie spojówek i gorączkę, ale muszę posłuchać tych staxów teraz.

 

Jezufie Maryjanie - toż ja nic nie słyszałem do tej pory. Nic. Komplenie nie mam pojęcia dlaczego pisałem, że coś gra dobrze. Świat wywrócony do góry nogami.

 

Chciałbym zobaczyć miny "pragmatyków" po przesłuchaniu na tym sprzęcie kilku utworów. Po prostu ściera do zmywania podłogi pod paszczą jest konieczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś "waryat" :P

To gatunek pasjonatów na wymarciu.

 

(Spłaszczył się ten świat, spowszedniał, coraz mniej "szaleńców", planeta robi się nudna jak flaki z olejem i przewidywalna do bólu ...)

 

Jutro będziesz ciągnął nosem po ziemi, ale co się nasłuchasz to Twoje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej euforii u Fatso to to forum jeszcze nie widziało chyba. :)

Oznajmiam, że nie jestem na prochach. Chociaż tak się czuję. Normalnie nie mogę doczekać się aż z roboty dam nogę. Sprzęt dzisiaj będzie gotowy więc będę słuchał :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę przyznać, że takiego wrażenia jak wczoraj SR-009 + Eurydyka nie zrobił na mnie Orfeusz na ostatnich odsłuchach.

Nie wiem, może wczoraj miałem dobry dzień do słuchania Staxów. Bo nic innego mi się już później nie podobało. Ani LCDeki, ani CIEMY - normalnie nic. Wszystko takie płaskie i bez wyrazu się zrobiło.

 

Dzisiaj od rana dosłownie męczę się z Pro80. Dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No, trzeba trochę temat ożywić. :) Dziś dotarły LNS, jestem zadowolony, są w bardzo dobrym stanie - biorąc pod uwagę ich wiek (20 lat?) powiedziałbym, że ich stan jest kapitalny, niestety, oryginalny pałąk jest pęknięty, a w tej chwili siedzi w nich nowy ze zwykłych Signature.

 

Pady są jeszcze inne niż w PRO czy 404LE, są grubsze i super miękkie, nie wiem czy to prawdziwa skóra czy nie, ale to chyba najlepsze pady w Lambdach jak do tej pory.

 

Dźwiękowo, po pobieżnym rzucie ucha to średnicowe, ciepłe słuchawy. Beyery czy wysokie AKG to przy nich żyletki. :)

 

lns (1).jpglns (2).jpglns.jpglns (3).jpg

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, trzeba trochę temat ożywić. :) Dziś dotarły LNS, jestem zadowolony, są w bardzo dobrym stanie - biorąc pod uwagę ich wiek (20 lat?) powiedziałbym, że ich stan jest kapitalny, niestety, oryginalny pałąk jest pęknięty, a w tej chwili siedzi w nich nowy ze zwykłych Signature.

 

Pady są jeszcze inne niż w PRO czy 404LE, są grubsze i super miękkie, nie wiem czy to prawdziwa skóra czy nie, ale to chyba najlepsze pady w Lambdach jak do tej pory.

 

Dźwiękowo, po pobieżnym rzucie ucha to średnicowe, ciepłe słuchawy. Beyery czy wysokie AKG to przy nich żyletki. :)

 

attachicon.giflns (1).jpgattachicon.giflns (2).jpgattachicon.giflns (3).jpg

 

 

No i do tego są piękne, też chcę jakieś brązowe :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat czarne bardziej się podobają. Dosyć niski SN chyba, nie wiem ile szt powstało.

 

sn.jpg

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat czarne bardziej się podobają. Dosyć niski SN chyba, nie wiem ile szt powstało.

 

attachicon.gifsn.jpg

 

 

 

Widziałem gdzieś numer LNSów w okolicach 19 tysiąca. Więc trochę ich powstało na pewno.

 

EDIT

 

A i dobrze kojarzę, że masz do nich SRM-1? Kurcze, znowu średnio zestawienie, moim zdaniem. Jak nie chcesz inwestować w żaden droższy wzmacniacz, jak wspomniałeś w innym wątku, to proponuję rozejrzeć się za SRM-252. Też tani, a synergicznie z Twoimi 404LE i choćby z tymi LNSami powinno być zdecydowanie bardziej.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra 252? Właśnie miałem pytać, na jakie tanie wzmacniacze jeszcze uwagę zwracać. Rzadko się coś pojawia, jak już to w kompletach.

 

A 323? Wolałbym dużego klocka chyba.

 

Mi się ten SRM1 podoba, bo chyba nie dodaje za dużo od siebie, a jedynie wygładza dźwięk. Każde lambdy grają na nim zupełnie różnie. Mocy też ma duży zapas.

 

Będę wybierał między pro a LNS.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej grzecznie, trochę bardziej obcesowo. Jeszcze nie krzykliwie, ale już nie tak okrągło. SMR-1 przy nim jest teoretycznie bardziej dostojny i zrównoważony, ale i taki łagodnie zaokrąglający, co akurat tym słuchawkom co masz teraz, nie do końca służy. Z 404LE wolałem zdecydowanie tego malucha. Różnice biorą się, jak sądzę, z faktu praca w klasie A (SRM-1) i standardowa AB (SRM-252). I akurat do tych słuchawek (404LE) wolę tego drugiego. I na ile znam LNSy, tym bardziej bym wolał taką konfigurację.

 

Z SRM-1 to jest potęgowanie określonego charakteru brzmienia tych konkretnych modeli Lambd, z 252 jest to synergiczne uzupełnianie się cech wzmacniacza i słuchawek.

404LE idą wtedy nieco w stronę 507ek. Ale tylko nieco i wyłącznie w sensie cech pozytywnych, na pewno nie tracą nic ze swojego unikalnego charakteru.

 

Tak czy inaczej, moim zdaniem, spróbować warto. Szczególnie że w grę nie wchodzi konieczność sprzedaży samochodu, aby kupić wzmacniacz :) 252 i SRM-1 to mniej więcej ten sam poziom cenowy, czyli bardzo umiarkowany.

 

EDIT

 

Oczywiście docelowo i tak najlepiej pogodzić ogień z wodą, choćby dokupując taką podstawkę pod 252:

 

20150129_222032.jpg

 

A co zasadniczo wyręcza Cię z dylematów jakichkolwiek :D. Ale i w kieszeni zdecydowanie luźniej, to fakt.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jeszcze Xh i wolałem SRM1. A 323 lub 313?

 

Nie lubię jak mi wzmacniacz lata po biurku bo jest lżejszy od kabli.

 

A kable w Staxach lekkie nie są.

 

Przy LNS to w sumie mógłbym wrócić z Hegla do jakiegoś jasniejszego źródła...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności