Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, audionanik napisał:

Trza było nadal mieć i dokupić Lyra (taki se wzmak ale do he4 idealny kompan). Trochę strzeliłeś se w kolano sprzedając.

 

Masz rację :) ... ale muszę polować na ten model ... bo bardziej mi pasował od he-5 ...

Wzmacniacz coś bym na pewno dobrał lub zbudował pod te słuchawki :)

 

He-4 albo mi się wydaje albo ich cena rośnie :)

 

 

Obecnie jestem mega zadowolony z supertriody 6s45p ... Zdeklasowało wszystkie wzmaki jakie posiadam na razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

A ja na i sztockach dawałem radę z he4:); jakoś mię nie raziły swą słabością.

 

Ten stock to całkiem zacny trunek przecież. Nie dziwota, że pomógł przetrwać :P 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe wnioski. Opinie nt. Z1R pokrywają się z tym, co opisywał Tyll z Innerfidelity (była niezła burza, rozbieżności jego pomiarów z innymi m. in. Jude'a z Head-fi). Natomiast jak ich słuchałem na CanJam London, bardzo mi się spodobały, na ile można było w tym hałasie ocenić - ale! miały zupgrade'owany kabel.

 

Wreszcie pouczająca jest historia Reva, którego HD800 nie miały żadnego legendarnego piku na bodajże 6 czy 10kHz, albowiem były porządnie wygrzane... 

 

Szkoda, że Z1R porządnie nie izolują, tak naprawdę to jest otwarta słuchawka wyścielona pulpą / papierem od środka o odpowiednich właściwościach akustycznych. Marzy mi się Z1R z ANC ;-)

 

Co do SR-009 to zwyczajowe o nich opinie. Jak natomiast kiedyś pisał Saudio, są to totalnie neutralne słuchawki działające jak szkło powiększające dla toru. I to dziś potwierdzam, po wielu miesiącach zmagań z tymi słuchawkami, udało mi się (i nie tylko mi, więcej takich ludzi jest na audiohobby) osiągnąć nirvanę poprzez zapodanie im odpowiedniej dawki mocy, a konkretnie: elektrostaty te - i nie tylko one - wymagają przedwzmacniacza. To samo widzę w Shure KSE1500 oraz baby Stax SRS-002.

 

Słyszałem SR-009 na CanJam London podpięte do bodaj 3 różnych wzmacniaczy, był T8000, był Blue Hawaii i Trilogy, i słuchałem też Shangri-La, i każdy z tych systemów miał właśnie to, za co e-staty można znienawidzić - chude brzmienie, eterealne duszki, lekkie granie zwiewne i ulotne, analityczne i szczegółowe. 

 

Poniżej remedium. 

 

Wszystkie znane mi e-staty pozytywnie reagują na podłączenie ich do wzmacniacza... tzn. traktuję energizer nie jako wzmacniacz, ale jako część słuchawki (w przypadku tych dwóch ostatnich). Grają one lepiej podłączone do AMPA w moim AK380SS, niż gdy puszczę sygnał z dapa jako "line out". Efekt jest podobny jak w SR-009, o czym dalej. 

 

W przypadku SR-009, miałem Eurydykę, na której zjawisko było oczywiście to samo, a obecnie mam SRM-007t, który podłączony jest do wzmacniacza ASL Twin Head MKIII, posiadającego wyjście jako przedwzmacniacz. Gdyby ASL takiego wyjścia nie posiadał, to bym sygnał z dziurki puścił na SRM i idę o zakład, że i tak zagrałoby lepiej niż z samego SRM.

 

Efekt jest taki, że SR-009 (podobnie KSE1500 i SRS-002) robią się dociążone, konkretne, pojawia się potęga, przestrzeń, moc, chwała i błogosławieństwo na wysokościach. Amen. Elektrostaty potrafią być konkretne i namacalne, mieć mięso, ale trzeba im zdaje się dostarczyć duuuuużo mocy. Dobry DAC i dobrej jakości pliki też tu pomagają, ale to inna historia (elektrostaty bardzo reagują np. na DSD). 

 

//Zgodnie z prośbami posty o słuchawkach ES wydzielone z tego tematu. ~BamboszeK

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz, czyli dociążenie, potęga, przestrzeń i moc, miały jak dla mnie L700. Gdyby STAX wsadził je w taką obudowę, co 007, to już bym brał kredyt.

Dla mnie 009 nie były ostre, a po prostu jasne i rozdzielcze. Za to 007 w porównaniu miały lekki kocyk, ale za to oferowały większą muzykalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ententa Preamp zawsze robi robotę, nie ważne przy czym. Ale mało kto ma preamp i bardziej miarodajny co do sprzętu jest test bez niego. 
Sennheiser HD569 jeszcze pod koniec posłuchałem. Nie zdawałem sobie sprawy, że to gra tak słabo. Słuchałem 599 i było zle, ale 569 to fail. Ale dopiero teraz jak zobaczyłem ile kosztują okazuje się jak wielki fail. 550zł za słuchawki grające gorzej od niektórych słuchawek poniżej 300zł xD Psu bym nie dał. 

Edytowane przez Szakovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ententa napisał:

Wreszcie pouczająca jest historia Reva, którego HD800 nie miały żadnego legendarnego piku na bodajże 6 czy 10kHz, albowiem były porządnie wygrzane... 

Bo fachowiec wygrzewał ładnych kilka lat;)

 

A w 009 to nie tylko pre amp, choć potrafi zrobić super robotę, ja teraz słucham bez i jest świetnie, niestety trzeba

zadbać o połączenie, ja się pozbyłem energizerów STAXa, mam przystawkę do normalnych wzmacniaczy i w zasadzie

dobrze by było mieć pre bo jest podłączona do końcówki, ale jakoś tak lepiej w większości aspektów jako pre działa DAC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 009 nie są ostre ani na górze, ani po całości. A jeśli chodzi o sygnaturę basu to wolę tą z 507, gdyż jest twardszy, szybszy i nie ma tego podbicia na wysokim basie jak 009.
Chciałbym posłuchać staxy podłączone do wzmacniacza głośnikowego plus przystawki, tak jak mi @saudio napisał, że lepiej nie wchodzić w energaizery, a lepiej w lst i wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp3store z tego co kiedyś rozmawiałem to rzeczy do staxa są tylko pod zamówienie. Tak nieoficjalnie że Wiktor już ma T8000.
Ale zobaczymy jak to będzie, gdyż na dzień dzisiejszy plan zmiany wzmacniacza został odłożony, gdyż zmieniłem cdeka.

 

iESL to będę miał okazję przesłuchać, ale ja jakoś sceptycznie jestem do iFi nastawiony, gdyż sygnatura brzmienia mi się nie podoba.

 

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilne mnie nie interesuje w sprzęcie stacjonarnym, gdyż bardzo możliwe że od mobilności będzie robił Alien. Fakt że mały Bakoon jako wzmacniacz robi bardzo dobrą robotę i jest to dla mnie najlepszy wzmacniacz do słuchawek planarnych i dynamicznych.

iESL są trzy wejścia, jedno głośnikowe, drugie zbalansowane od wzmacniaczy słuchawkowych i trzeci iFi iLink czyli do podłączenia iCan Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności