Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Firegon napisał:

ta sama sztuka co wystawia kolega o nicku Rady.

Ta sztuka była u mnie. Ma wsadzone adiofylskie kondy i drabinkę rezystorową.

 @timecage 252 sympatycznie przymula i np. łagodzi 507.

Dziwię się że zestaw od Rady-ego tak długo wisi szczerze mówiąc.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten. Nawet nie zwróciłem uwagi, że jest wystawiony. Bo ogłoszenie od Ossomaca też nadal wisi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Firegon napisał:

Koniecznie nam powiedz, które lepsze do Krzysztofa Krawczyka ;)

Coś czuję, że Hivimany. 
Ale nie bądźmy tacy hop do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kurczowo trzymam się się 507 + SRM-T1 (obecnie na lampach Sears). Taka kombinacja delikatnie dodała ciepła na średnicy bez większych strat dla pozostałych pasm (może bas trochę się "popsuł" - zwolnił), ale dawno nie porównywałem z oryginalnymi lampami, więc to wszystko z pamięci.

 

Chętnie posłuchałbym L700, 007 i 009, bo nie miałem okazji, ale niestety są już stanowczo poza zasięgiem cenowym i w sumie bezpieczniej nie ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czytałem wiele opinii na audiohobby. Prezentują bardzo wysoki poziom jak na Lambdy. Jest to jednak jedyny zamknięty model i nie trafiają się często, dlatego zazwyczaj słono trzeba za nie zapłacić. Podobnie lub niewiele mniej, niż za Omegi (007/009), więc nie jest to jakiś bardzo opłacalny zakup. Jednak jeśli oferta jest naprawdę dobra (trudno o to) i ktoś potrzebuje zamknięte, to jak najbardziej warto się nimi interesować.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, touok napisał:

Czytałem wiele opinii na audiohobby. Prezentują bardzo wysoki poziom jak na Lambdy. Jest to jednak jedyny zamknięty model i nie trafiają się często, dlatego zazwyczaj słono trzeba za nie zapłacić. Podobnie lub niewiele mniej, niż za Omegi (007/009), więc nie jest to jakiś bardzo opłacalny zakup. Jednak jeśli oferta jest naprawdę dobra (trudno o to) i ktoś potrzebuje zamknięte, to jak najbardziej warto się nimi interesować.

 

Potrzebuję zamkniętych więc zaczynam polowanie.

Gdyby ktoś takie widział to dajcie znać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, konrad_a napisał:

 

Potrzebuję zamkniętych więc zaczynam polowanie.

Gdyby ktoś takie widział to dajcie znać....

 

https://www.ebay.pl/itm/STAX-Rear-Encapsulated-Condenser-Type-Ear-Speaker-4070-w-Case-EMS-Fast-shipping/283040970774?hash=item41e68e7816:g:wOEAAOSwuehbPYJ-

 

2999 usd + VAT + cło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Dzięki za namiar.

No fajna ta cena... chyba na razie mnie nie stać.

A trzeba jeszcze w ciemno brać bez przesłuchania. Do tego niewygodne?

Chyba na razie pasuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie elektrostatów ktoś mówi, że trzeba będzie słono zapłacić, to można się spodziewać minimum kwot czterocyfrowych :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cały zestaw to tak, gdyż jakbym miał teraz składać tor do Staxów, to pewnie bym wrócił do 507, gdyż na 009s mnie nie stać, a do tego energizer od Mjolnir Audio, nawet ten najtańszy na mnie dużo wrażenie, ale to tranzystor a nie lampa, a do 507 tylko lampa, więć LST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz to dopiero Stax celebruje 80-cio lecie. SR-009 BK Czarne jak otchłań piekielna i taka też cena 380.000 JPY... Ale to tylko 180 sztuk na całą planetę. 

 

image.png.20f6c3860fd6a480e6df14091aa6034e.png

 

https://stax-international.com/products/sr-009bk/

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mi się udało dorwać SRM-Xh do moich L700. Zdecydowanie było warto. Mam teraz nauszniki grające ciepławo, wypełnione na średnicy i z dobrym basem, wygładzone na górze, które jednocześnie zachowują szybkość, swobodę i detaliczność Staxową. No jakby nie patrzeć - dla mnie ideał :D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 19:24, The Grand Wazoo napisał:

Teraz to dopiero Stax celebruje 80-cio lecie. SR-009 BK Czarne jak otchłań piekielna i taka też cena 380.000 JPY... Ale to tylko 180 sztuk na całą planetę. 

 

image.png.20f6c3860fd6a480e6df14091aa6034e.png

 

https://stax-international.com/products/sr-009bk/

 

Jak znam naszego rodzimego fascynata Elektrostatami, Wiktora, to zapewne już zamówił😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dostałem od @all999 do swoich Lambd, zapomniałem o niej i dziś została odnaleziona - czarna opaska pałąka do starej serii PRO lub Signature. Oddam elektrostatycznemu koledze w potrzebie. Stan dobry+, wyślę paczkomatem za free. Ktoś potrzebuje?

 

Edit: oddane.

 

20181123_214636.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sr001mk2 trafiły w moje zacisze... no... wymiatają (nawet w porównaniu z gammami pro na srd7mk2 / et1000 (chociaż beyery wciąż minimalnie bardziej szczegółowe na średnicy - się w tym to one konkurencji nie mają) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będę chciał kupić i zacząć przygodę, spróbować elektrostatów, więc zamierzam kupić  STAX SRS 3100 i do czasu jak nie zakupie do nich NuForce DAC-80, będę chciał podłączyć je do Chorda Mojo.

Moje pytanie brzmi czy do czasu zakupu DAC-80, SRS 3100 i Mojo się polubią? Czy może to będzie totalna katastrofa? Będzie ktoś w stanie zaspokoić moją ciekawość?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę, używałem go okazjonalnie jako DAC pod L700, charakterystyką pasuje pod Staxy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności