Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakiś stojak, który by pasował do Lambd bez odgniatania padów i najchętniej też bez naciągania opaski? Staxowy jest pod tym względem taki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, timecage napisał:

Znacie jakiś stojak, który by pasował do Lambd bez odgniatania padów i najchętniej też bez naciągania opaski? Staxowy jest pod tym względem taki sobie.

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1173395-REG/just_mobile_hs_100bk_hs_100_headstand_black.html

 

Nakleić gąbkę w to wgłębienie i odwieszać za pałąk, nie opaskę. Tylko wys. trzeba by sprawdzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1173395-REG/just_mobile_hs_100bk_hs_100_headstand_black.html

 

Nakleić gąbkę w to wgłębienie i odwieszać za pałąk, nie opaskę. Tylko wys. trzeba by sprawdzić.

Za niski :(. Zmierzyłem i L700 potrzebują jakieś 30cm wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3/26/2018 o 21:13, timecage napisał:

Znacie jakiś stojak, który by pasował do Lambd bez odgniatania padów i najchętniej też bez naciągania opaski? Staxowy jest pod tym względem taki sobie.

http://edifier.com.pl/product-pol-105-Stojak-do-sluchawek.html

?

Taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, markdover napisał:

To jest piękny dział! W innych fanklubach ciągle coś kombinują, zmieniają. A to kabel, a to pady... A tutaj? Wszystko się zgadza, gra. Tylko siedzieć i słuchać :)

 

Weź wymień kabel w staxach :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Ładny! Ale lambdy się chyba nie rozginają na taką szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze odwieszam każde słuchawki z opaską za pałąk.

Korzystam z takiego ustrojstwa : https://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzet-rtv/tv-i-obraz/zamocowania-scienne-i-meble/uchwyt-do-tabletu-na-blat-929087/

 

Uchwyt oczywiście mam w pionie. Te trzy ramiona do mocowania tabletu mają regulowaną długość. Owijamy je cienką warstwą gąbki, zakładamy kawałek "gąbkowej" osłonki na rury wodne, CO itp. z marketu, przyklejamy sobie tam atłas, skórkę z cipki dziewicy - tutaj dowolność zależy tylko od naszej fantazji.

 

U mnie na co dzień wiszą na takim stojaku Staxy, SWS-y i Grado. Całość zabezpieczona workiem.

Nie wiem czy ten zlinkowany to mój, ale wygląda tak samo.

Nie wygląda to może ekskluzywnie, ale spisuje się znakomicie. Kosztuje grosze i nie rozciąga mi opasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak są na wieszaku to ich nie zakryję pokrowcem przeciwkurzowym.

Paratykus dziękuję za propozycję i... tyle o niej powiem ;).

 

Wychodzi, że chyba jednak stojak od Staxa nie jest łatwy do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, timecage napisał:

Ale jak są na wieszaku to ich nie zakryję pokrowcem przeciwkurzowym.

Paratykus dziękuję za propozycję i... tyle o niej powiem ;).

 

Wychodzi, że chyba jednak stojak od Staxa nie jest łatwy do pobicia.

Spoko :)

Twoja kasa, nie moja.

 

A pokrowcem przeciwkurzowym jest każdy pokrowiec, nie tylko ten sprzedawany pod szyldem "POKROWCA PRZECIWKURZOWEGO" ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił się jakiś nowy wzmacniacz. Cena wysoka, ale z drugiej strony ma grać na poziomie przykładowo t8000 :D . Wrzucam link, może ktoś z forum będzie miał okazje go posłuchać i coś o nim napisać.

http://allegro.pl/wzmacniacz-do-sluchawek-elektrostatycznych-np-stax-i7286178488.html#thumb/6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka jak wysoka. Zależy do czego odnieść. Granie na poziomie T8000 to żaden szał, bo np LST z normalnym, dobrym wzmacniaczem wyciera T8000 podłogę.

Tutaj właściciel pisze że miało grać w założeniu lepiej i bardzo możliwe że tak jest... I coś mi dzwoni że to będzie jeden z kolegów z Audiohobby.

 

Jestem ciekawy, obserwuję już od zeszłego roku, ale trochę akademicko bo przy zestawie LST-TS i Abrahamsenie v2.0up nie czuję żadnej potrzeby zmiany czegokolwiek, i nie słyszałem nic grającego lepiej (no dobra, Accuphase będzie lepsze, ale nieproporcjonalnie do ceny).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przekierowano mnie tutaj w sprawie słuchawek STAX.

Chciałem kupić Audeze LCD 2C/2F + słuchawki stricte pod muzykę klasyczną(myślałem o SRS-3100), polecili mi STAX Lambda Signature.

Lecz może Wy pomożecie mi rozwiązać tą kwestię.

Jeśli chodzi o brzmienie to preferuje granie muzykalne, średnicowe, góra łagodna bez ostrości(nienawidzę krzykliwości), i dalej rozchodzi się to w dwa kierunki, albo pójście całkowicie w scenę i jaśniejsze granie, lub pójście w ciemniejsze granie z basem.

 

Jeśli Lambda Signature faktycznie jest blisko brzmienia LCD 2, to jest to dobra wiadomość, tylko kwestia znaleźć używany egzemplarz w dobrym stanie, o ile się trafi.

 

Bylibyście w stanie coś mi doradzić polecić, zarówno w kwestii samych słuchawek jak i energizera i DAC-a? Lambda Signature czy może coś innego? Może coś z nowych STAX-ów SR L300, a może dorwać L700 używane? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy, że to inna szkoła grania niż Audeze. Audeze LCD 2F słuchałem na Copland DAC 215, więc co do nich jestem przekonany, słuchałem również Dharm D1000 z Audio GD Master 11, które też mi się bardzo spodobały, tylko tutaj jest bardziej problem natury finansowej i do tego HiFiMAN Edition X równolegle z Dharm D1000 też na Master 11. W bezpośrednim pojedynku wygrały Dharm D1000, lecz w pojedynku z Audeze byłoby mi ciężko wybrać.

 

Gdyby STAX-y były dostępne szerzej w dystrybucji poza audiomagic, gdzie po prostu kwestią jest brak czasu na odwiedziny innego miasta, to już dawno bym ich posłuchał, a w sumie jak zacząłem się interesować słuchawkami głębiej to od początku zawsze intrygowały mnie szczególnie Audeze i STAX-y, wtedy jeszcze nie mając świadomości czego chce, to tak jakby moja podświadomość mi mówiła, że Audeze mi się spodobają i faktycznie tak było. Czy ze STAX-ami również tak będzie to nie wiem, lecz o ile nie jest to coś w stylu jasnych słuchawek postawionych na szczególną analizę z ostrościami na górze i technicznym graniem bez życia i kolorów, to jest bardzo mała szansa, abym się zawiódł.

 

Wiem, że ciężko Wam coś polecić, lecz może jakoś uda Wam się mnie naprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda Signature to staxy, które podobają się chyba wszystkim (no może poza @SlawekR, który ze starych staxów woli Lambdy Pro) - bezpieczny wybór.

Średnicowo (a raczej równo - neutralnie) i analogowo, to sr 404. Znany w staxowym światku Wiktor sprzedaje teraz takie na alle i hifi giełdzie - kupując u niego masz pewność, że stan pico bello. Sam mam teraz sr404 od Wiktora i są w stanie prawie jak ze sklepu (jeśli nie liczyć lekko odklejających się padów, ale tak się dzieje we wszystkich staxach; co parę miesięcy trzeba poprawić).

Analitycznie, monitorowo, hiperrealistycznie, bezpośrednio, ze świetnym basem, konturowo, ultraszybko - to sr507 (mogą męczyć).

Generalnie starsze staxy są bardziej muzykalne, nowsze niekoniecznie;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik jaki jest bas w 404? Ja przesiadlem sie z 202 ktore bas mialy z fajnym zejsciem ale uderzenie to mialy jak cmokniecie mamy w spuchniete kolano w stosunku do kopniaka bruca lee w 407. Oprocz tego 407 byly lepsze pod kazdym wzgledem technicznie bardziej rozdzielcze, szybsze, lepsze rozciagniecie pasma ale w perspektywie czasu uwazam ze 202 byly bardziej magiczne i intymne na srednicy. Inna rzecz ze ten slaby bas mocno ograniczal ich uniwersalnosc gatunkowa.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bas w 404 nie ma kopa znanego z 507-ek; ale nie jest też misiem-który-nie-zapuszcza-się-zbyt-nisko jak w signaczerach; schodzi do końca, jest...hmmm...naturalny tak jak reszta pasma 404-rek.

Instrumenty klasyczne, które wydalają najniższe rejestry, takie jak fagot czy tam kontrabas, albo inny bęben wielki, brzmią jak na żywo z pewnej odległości na dużej sali.

Średnica jest wyeksponowana (dopalona), ale..huh!!! jak prawdziwa i przebogata. Górę lepszą mają jednak signaczery (z perspektywy czasu muszę uznać jej wyższość nad pięćsetsiódemkową również).

W signaczerach średnica jest jak utkana z cienkiej pajęczynki - tu jest dosadniej, kreska grubsza (bez misia!), ale równie dokładna, imo prawdziwsza.

Najlepszy repertuar dla 404 to koncerty fortepianowe i skrzypcowe z towarzyszeniem całej orkiestry symfonicznej.

 

@Spawn, dodam jeszcze, że jak 507 grają monitorowo i z niezbyt wychodzą poza głowę (choć precyzja ułożenia źródeł i holografia 3d sam top), to w 404 dźwięki ładnie wychodzą w przestrzeń poza czaszką.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności