Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, bakus1233 napisał:

 audionanik miał do nich zły tor, ale to raczej niemożliwe :D

Wszystko jest możliwe; z takim kablem usb:

image.png

odsłuch należy wręcz uznać za nieodbyty.

 

...żarcik taki, Bakuś no kaman:D

Edytowane przez audionanik
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L700 pod dobrze nagraną elektronikę - jak najbardziej.

Signature - też się da, ale one raczej średnicowe, pod akustykę, klasykę, jazz, wokal.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, czemu nie. To wybitny wzmacniacz. Ale ważne jest też dobre źródło.

 

Ja co prawda nie jestem wielkim fanem 507, mimo że doceniam ich walory. Osobiście wolałem jednak zawsze i nadal wolę Signature. Tak samo wolę 007 od 009, ale to już inna historia.

 

A jaki masz wzmak do nich teraz?

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Compton napisał:

Sam @Karmazynowy sugerował abym do odsłuchu skombinował sobie wyższy energizer.

Mi natomiast, do obadania tematu, wystarczy ten który dostałem.

Jeżeli dojdzie do momentu, w którym stanę przed wyborem zestawu Staxa, na pewno zrobię rozeznanie w temacie. :)

Skombinuj sobie Sennheisera HEV90 i odpowiednie przejściówki. :) Od najlepszych energizerów staxowych (nie licząc T2 czy T8000, których nie znam) jest lepszy w skali audiofilskiej o jakieś 30%. Inaczej będziesz się pchał w półśrodki. :rolleyes:

Jak mię się w głowie całkiem pokrzywi, to pocisnę w Sony MDR-R10, i żadne indoktrynacje @SlawekR, żem nieprzywykły i nieosłuchany, bo tylko tacy i wszyscy oni, są w stanie docenić i potwierdzić supremację elektrostatów, na to nie pomogą. SR-009 ze wzmacniaczem za 7k grały gorzej dla mnie niż Grado PS1000 ze wzmakiem za 2k, więc ekonomia też mi się nie zgadza w elektrostatach. Oczywiście spodziewam się dalszej, intensywnej wymiany zdań na ten temat na łamach forum, i tak co kwartał, jak od paru lat.

Edytowane przez majkel
  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel nie docenia potęgi mocy Staxa?...ciekawe...

Czyżby go przeraziła doskonała doskonałość przekazu?!..mam to samo, nadzieja jest tylko w dopracowanej membranie biocelulozowej, MDR-R10....marzenie.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał:

...

Jak mię się w głowie całkiem pokrzywi, to pocisnę w Sony MDR-R10, i żadne indoktrynacje @SlawekR, żem nieprzywykły i nieosłuchany, bo tylko tacy i wszyscy oni, są w stanie docenić i potwierdzić supremację elektrostatów, na to nie pomogą. SR-009 ze wzmacniaczem za 7k grały gorzej dla mnie niż Grado PS1000 ze wzmakiem za 2k, więc ekonomia też mi się nie zgadza w elektrostatach. Oczywiście spodziewam się dalszej, intensywnej wymiany zdań na ten temat na łamach forum, i tak co kwartał, jak od paru lat.


Bardzo bym prosił, abyś nie przeinaczał moich wypowiedzi, a jeśli już się do nich odnosisz, to staraj się cytować wiernie, bo czasem zamiana jednego słowa wypacza cały sens, nadając wypowiedzi zabarwienie pejoratywne w miejsce neutralnego. Słowa "nieprzywykły" i "nieosłuchany",  których użyłeś, wbrew pozorom, nie są tożsame z "przyzwyczajony do konkretnego brzmienia", których ja użyłem.  Indoktrynacje? Jakie indoktrynacje?. Zachęcanie kogoś do tego aby poszerzał horyzonty i nabywał, w miarę możliwości, nowych doświadczeń,  to jest indoktrynacja?

Jeśli tak są odbierane moje wypowiedzi, jako próba indoktrynacji, to przepraszam. Nie było to moim zamiarem i obiecuję już tego nie robić. Generalnie nie przepadam za zaczepnym tonem dyskusji. A jeśli moje wypowiedzi mają taki ton wywoływać, to wolę się od nich powstrzymać, niż wywoływać w kimś poczucie dyskomfortu przez indoktrynację. Tak że odpadam, sorry.  

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak w świecie boksu he he:

mamy do czynienia z hegemonią czarnoskórych (elektrostaty) i Latynosów (magnetostaty);

od czasu do czasu ktoś próbuje zadać temu kłam,

potem mamy "ostatnią nadzieję białych" (elektrodynamiki),

- następuje łomot ...

...i wszystko znów jest po staremu:D.

 

Także tego, nie dziwię się że @SlawekR odpuszcza, bo to jest nudny schemat.:D

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam, bo to standardowy i znany schemat. Generalnie bardzo staram się zważać na słowa w swoich wypowiedziach, właśnie żeby nie "przekroczyć cienkiej czerwonej linii".

A schemat jest taki, w ramach polemiki i odmienności poglądów, najpierw jest delikatna zmiana sensu wypowiedzi pierwotnych. I tak krok po kroku, na zasadzie eskalacji, dochodzi do emocjonalnego boksu :) Zawsze tak to się kończy, widziałem to już nie raz, nie dwa i nie trzy. Dlatego odpuszczam na pierwsze oznaki podążania sytuacji w tym kierunku.

Wiadomo, mam swoje zdanie. Tylko krowa nie ma poglądów :). Mogę swój punkt widzenia prezentować na forum, bo od tego w końcu ono jest.

Ale mimo wszystko staram się nie przekraczać subtelnych granic.  I nie uważam, abym prezentował swoje zdanie jako "jedynie słuszne". Wręcz cieszy mnie, że jest różnorodność potrzeb i oczekiwań. Inaczej świat byłby do bólu nudny i smętny. A tu bach, "indoktrynacja" jak grom z jasnego nieba.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie cytowałem, więc nie mogłem nic przekręcić. Napisałem co zrozumiałem. @Soundman1200 miał wytłumaczone, że jest przyzwyczajony do zniekształceń i przeinaczeń, za które płaci dużo więcej niż za tanią referencję w zasięgu ręki. Ja pokazałem inną stronę medalu. Nie podważam supremacji technicznej SR-507. Sam kiedyś byłem pod wrażeniem SR-404 w duecie z SRM-727II, wszelkie inne kombinacje Omeg II, SR-303, SR-202 z SRM-007t i paroma niższymi modelowo energizerami nie podobały mi się aż tak w stosunku do SR-404 z topowym tranzystorem Staxa. Nie głoszę też wyższości jakiegokolwiek rodzaju przetwornika nad innym. Najprędzej bym napisał, że magnetostaty mają w plecy względem dynamików i elektrostatów, ale ostatnich tuzów orto nie słuchałem, więc się nie wypowiadam. Może bym przyznał wyższość elektrostatom gdyby nie fakt posłuchania Sony MDR-R10 w warunkach powiedzmy optymalnych. Nie było wówczas elektrostatów, ale łomot spuszczony wielu drogim słuchawkom dynamicznym był znamienny. Zresztą nie będę się powtarzał. W każdym razie konkluzja jest podobna do wpisów @SlawekR o elektrostatach - przy R10 wiele słuchawek brzmi jak karykatura i aż grymas twarz wykręca po przesiadce na konkurenta Sony.

 

O HEV90 pisałem żartobliwym tonem, ale serio - to jest wyższa liga niż serie 7 wzmacniaczy Staxa. I na nim nie wychodzą takie kwiatki, jak w innym wątku, gdzie pojawił się w pewnym wpisie znak równości między HE90, SR-009 i SR-007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie stroił je jakiś geniusz i akurat udało mu się obejść ograniczenia wynikające z zastosowanego przetwornika.

 

Swoją drogą tak się rozprawiacie o energizerach, a ja L700 słuchałem na tym najtańszym maluchu i było fenomenalnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, timecage napisał:

Ewentualnie stroił je jakiś geniusz i akurat udało mu się obejść ograniczenia wynikające z zastosowanego przetwornika.

Ja myślę, że to był raczej jakiś matoł, który nie mając pojęcia o rzeczonych ograniczeniach obszedł je zupełnie nieświadomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności