Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po odsłuchu L700 musiałem zatrzymać się i pomyśleć nad swoim życiem :D. Także jestem ciekaw wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Ja po odsłuchu L700 musiałem zatrzymać się i pomyśleć nad swoim życiem :D. Także jestem ciekaw wrażeń.

A ja szukam myzykalności, bo technicznie jest bardzo dobrze. TOP.

W daczku wymieniłem moduł przetwornika na TDA1541, może teraz będzie przyjemniej. :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Noah napisał:

@Compton pisz coś więcej , Ciekawy jestem Twojej opinii bo nie wiem czy jechać jutro 100km na odsłuch L700

Nie no, odsłuchać to warto, zdecydowanie.

 

Ja muszę się chyba nieco bardziej zaadoptować do takiego dźwięku. Za bardzo chyba przesiąkłem planarnym ciepłem i nasyconą średnicą.

Świetna holografia i warstwowość nagrań, mikrodynamika, separacja, faktury, to wszystko jest w najlepszym wydaniu.

Wymieniłem przetwornik na Philipsa i jest już bliżej memu sercu, pojawiło się więcej basu, dolna średnica bardziej dociążona, zmniejszył się ten blask na górze.

Słucham dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDA1541, to mocno specyficzna kostka, niezależnie od aplikacji zawsze będzie grać swoją sygnaturą i będzie interpretować przekaz po swojemu.

Jednoznacznie widać, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Przyzwyczaiłeś się do konkretnego dźwięku i teraz każda odmiana, niezależnie czy można ją definiować jako technicznie lepszą, czy gorszą, to jednak odmiana, na którą mózg reaguje relatywnie alergicznie i łaknie znanego mu dźwięku do którego się przyzwyczaił. Tak to już jest i już. Jedyne co można na to poradzić to swoisty "odwyk", albo pozostanie z tym do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Czas może usiąść na tyłku i nie szukać już dalej, jeśli to co mieliśmy do tej pory daje nam satysfakcję :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 3 dniach słuchania Etherow (a słuchałem dosyć intensywnie) - nie mogłem wrócić do Staxow. Następnego dnia przyszły L700 i pierwsze wrażenia były takie jak Comptona. Ale po kolejnych kilku dniach z samymi L700 zaczęły mi się podobać bardzo, a potem wysłałem je Comptonowi. Przyzwyczajenie do konkretnego dźwięku, sygnatury odgrywa bardzo dużą rolę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przede mną dopiero wyzwanie, moje 507 wróciły, ale nie same, tylko w towarzystwie niemieckich dynamików. Więc nie ma to tamto. Ja to dopiero będę musiał się przeformatowywać na całkiem inne granie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SlawekR napisał:

TDA1541, to mocno specyficzna kostka, niezależnie od aplikacji zawsze będzie grać swoją sygnaturą i będzie interpretować przekaz po swojemu.

Jednoznacznie widać, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Przyzwyczaiłeś się do konkretnego dźwięku i teraz każda odmiana, niezależnie czy można ją definiować jako technicznie lepszą, czy gorszą, to jednak odmiana, na którą mózg reaguje relatywnie alergicznie i łaknie znanego mu dźwięku do którego się przyzwyczaił. Tak to już jest i już. Jedyne co można na to poradzić to swoisty "odwyk", albo pozostanie z tym do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Czas może usiąść na tyłku i nie szukać już dalej, jeśli to co mieliśmy do tej pory daje nam satysfakcję :)

Lajki wyszli to zaamenuję.

Amen. 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SlawekR napisał:

TDA1541, to mocno specyficzna kostka, niezależnie od aplikacji zawsze będzie grać swoją sygnaturą i będzie interpretować przekaz po swojemu.

Jednoznacznie widać, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Przyzwyczaiłeś się do konkretnego dźwięku i teraz każda odmiana, niezależnie czy można ją definiować jako technicznie lepszą, czy gorszą, to jednak odmiana, na którą mózg reaguje relatywnie alergicznie i łaknie znanego mu dźwięku do którego się przyzwyczaił. Tak to już jest i już. Jedyne co można na to poradzić to swoisty "odwyk", albo pozostanie z tym do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Czas może usiąść na tyłku i nie szukać już dalej, jeśli to co mieliśmy do tej pory daje nam satysfakcję :)

...Tak? I co jeszcze? Może jeszcze przestać bić pianę na forum, wydawać pieniądze na kolejne wynalazki i zacząć słuchać muzyki co? A z czego będą żyć producenci, sprzedawcy zabawek?

Czym blogerzy i recenzenci będą karmić swoje ego i konta? A kto pojedzie na AVS? @SlawekR jesteś wywrotowcem!

Dla wielu z nas audio to religia:

43 minuty temu, ZenekHajzer napisał:

Lajki wyszli to zaamenuję.

Amen. 

:)

 

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bakus1233 napisał:

Ale chyba nie na Signature? :D

Jak najbardziej, na Signature też dobrze mi się słuchało Trance i Dubstepu...:P

Biedny Compton, tak się cieszył z Brystona i Flow...a tu przyszły Staxy i wszystko pozamiatane, technicznie Staxy zamiatają...

Ale muzykalnie?, tutaj planary mają swój duży plus.

Jak znam Comptona pozostanie przy Ether Flow...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Soundman1200 napisał:

Jak najbardziej, na Signature też dobrze mi się słuchało Trance i Dubstepu...:P

Biedny Compton, tak się cieszył z Brystona i Flow...a tu przyszły Staxy i wszystko pozamiatane, technicznie Staxy zamiatają...

Ale muzykalnie?, tutaj planary mają swój duży plus.

Jak znam Comptona pozostanie przy Ether Flow...:P

Pozamiatały hd800s u Ciebie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Compton napisał:

Dlaczego pozamiatane?

Które lepsze technicznie odbierasz ?...Staxy czy Ether Flow?

Ja dopiero na trzeci dzień, przyzwyczaiłem się do przekazu Staxów, i doceniłem w pełni...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Które lepsze technicznie odbierasz ?...Staxy czy Ether Flow?

Ja dopiero na trzeci dzień, przyzwyczaiłem się do przekazu Staxów, i doceniłem w pełni...he,he.

L700 są lepsze technicznie, ale to nie jest tak, że zaraz sprzedam wszystko i rzucę się na Staxy.

Przy odpowiednio dobranym torze, to może być end-game, a taki to ja, za przeproszeniem, mam już w domu tylko pod planary :)

Całościowo Staxom ciężko przebić, to co słyszę z mojego zestawu.

Aczkolwiek, znając siebie, długo z tym królikiem nie wytrzymie, więc wiem przynajmniej jaki kierunek sobie wybrać.

Na pewno będą to Staxy! 

I będzie kolejna zabawa :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam @Karmazynowy sugerował abym do odsłuchu skombinował sobie wyższy energizer.

Mi natomiast, do obadania tematu, wystarczy ten który dostałem.

Jeżeli dojdzie do momentu, w którym stanę przed wyborem zestawu Staxa, na pewno zrobię rozeznanie w temacie. :)

 

Eurydykę zaś słuchałem u Fatso na 009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Jak najbardziej, na Signature też dobrze mi się słuchało Trance i Dubstepu...:P

Biedny Compton, tak się cieszył z Brystona i Flow...a tu przyszły Staxy i wszystko pozamiatane, technicznie Staxy zamiatają...

Ale muzykalnie?, tutaj planary mają swój duży plus.

Jak znam Comptona pozostanie przy Ether Flow...:P

To jestem  teraz w szoku. Jak dla mnie one całkowicie nie grały. To są dobre słuchawki, ale nie do takiej muzyki albo audionanik miał do nich zły tor, ale to raczej niemożliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności