Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem w klubie (a mało brakowało) , ale opiszę moją małą przygodę ze Staxami którą zawdzięczam dystrybutorowi marki, któremu serdecznie dziękuje za poświęcony czas.

Z przygody wynika parę wniosków.

Porównywałem L300 i L500 na energizerach 252s i 323x

 

1) L500 są niestety lepsze od L300. Dźwiękowo, ( z tego co pamiętam chyba rozdzielczość, swoboda. I chyba trochę jaśniejsze) ale i są dużo wygodniejsze.

2) 353x jest niestety lepszy od 252s.

Ogólnie w każdej konfiguracji było słychać przewagę komponentu wyższego nad niższym, tzn L500 nad L300 i analogicznie 323x nad 252s. I tutaj smutny wniosek, że oszczędności nie ma co się spodziewać. Tańszy sprzęt zagrał gorzej, a droższy lepiej, co wcale nie jest takie oczywiste.

 

3) Po xlr znacznie lepiej niż po rca. Niestety. Dopiero po xlr dźwięk zaczął się tak naprawdę układać.

 

4) Najważniejszy- nawet nie podchodźcie do niewygrzanych Staxów, (chyba że ktoś chce się jednak przekonać że jego zestaw na dynamikach albo planarach jest jednak lepszy) :). Zestawy miały po parę godzin przebiegu i grały naprawdę stosunkowo słabo. Praktycznie zero holografii, poukładania. magii (magii nie rozumianej jako misiowatość, ale jako realizm, namacalność).

 

5) Mam niejasne wrażenie że te energizery to nie jest szczyt techniki. Ale oczywiśćie to tylko bardzo mętne przypuszczenie, bo były, jak wspomniałem, zupełnie niewygrzane.

 

6) Nie wiem o co chodzi ludziom mówiącym że Staxy mają mało basu.

 

7) Faktycznie są wyrównane w paśmie. (oczywiście nie mam złotego ucha jak recenzenci, nie potrafię odróżniać subpasm i podbić w konkretnych czestotliwościach) ale ogólne wrażenie liniowości - poprawnośći. było dość silne.

 

Teraz jedyna dobra wiadomośćna koniec- choroba została oddalona a budżet uratowany. :) Na jakiś czas.

Edytowane przez roger987
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam komisowe archiwum i dziwię się jak kiedyś stosunkowo niskie STAXy trzymały cenę... a mówią, że teraz drogie...:

http://forum.mp3store.pl/topic/121271-sprzedam-wzmacniacz-stax-srm-007-t-ii/?hl=stax

http://forum.mp3store.pl/topic/130082-stax-srm-717-i-sluchawki-sr-507/?hl=stax

http://forum.mp3store.pl/topic/80028-stax-sr-303-srm-310/?hl=stax

http://forum.mp3store.pl/topic/134540-stax-srs-4170/?hl=stax

http://forum.mp3store.pl/topic/121729-stax-srs-3030/?hl=stax

http://forum.mp3store.pl/topic/89052-sprzedam-sluchawki-stax-srs-2050-ii-2-sr-202-srm-252/?hl=stax

http://forum.mp3store.pl/topic/121376-stax-lambda-pro-srm-1mk2-audeze-lcd3-acer-iconia-w3-acer-iconia-a701/?hl=stax

 

Jak dla mnie to teraz jest świetny okres na kupowanie STAXów, bo troszkę starsze modele można wyrwać w bardzo przystępnych cenach =)

 

---

 

Ponownie dopisuję się do fanklubu. Tym razem z takim zestawikiem:

P1150034J_asrqrqh.jpg

Obecnie zamontowane wygodniejsze (i pozytywnie wpływające na scenę) pady od DT100, ale stocki też mam w komplecie ;)
Tak to wygląda, bo na mojej fotce mało widać (podkradzione Evilowi):
stax_srs3030_02s.jpg stax_srs3030_04s.jpg

SR-303... driver jak w SR-404. Różnią się stock padami i kabelkiem... nie wiem na ile słychać inny kabelek, bo SR-404 do porównania nie załatwię.

Energizer SRM-310 o tyle bardziej mi się podoba od wyższego SRM-323S, którego poprzednio miałem, że nie jest taką wielką krową oraz robi od razu za stojak...

Na razie tyle =)


edit: ewentualnie używane STAXy faktycznie drożeją, a ja trafiam na okazje :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dobry audiofil to na literkę W czy S ma nick? Generalnie powiem tak: dogadaj się, pokaż mu, że opisywałeś sprawę i odeślij mu słuchawki, niech sam stwierdzi, czy są sprawne. Jeśli tak jak piszesz ma klasę, a jeśli wiem o kim piszesz, to nie masz się o co martwić, to zwróci kasę i będzie po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widocznie STAXy tak jak nie dla mnie, tak i nie dla Ciebie. ;)

Ja szukając w STAXach masy i ciała kręciłem gałką do końca ale to nie tędy droga. I wymiana źródła tu nie wiele da.

HD800 grają masywniej od Staxów?

 

Jezus, to jeszcze chudsze te Staxy od HD800 w przekazie?...to lipa jak tak dla mnie by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widocznie STAXy tak jak nie dla mnie, tak i nie dla Ciebie. ;)

Ja szukając w STAXach masy i ciała kręciłem gałką do końca ale to nie tędy droga. I wymiana źródła tu nie wiele da.

 

HD800 grają masywniej od Staxów?

Jezus, to jeszcze chudsze te Staxy od HD800 w przekazie?...to lipa jak tak dla mnie by było...

Soundman1200 - jest, jest , jest! Nie słuchał Staxow! Mam go!

Ja też... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dobry audiofil to na literkę W czy S ma nick? Generalnie powiem tak: dogadaj się, pokaż mu, że opisywałeś sprawę i odeślij mu słuchawki, niech sam stwierdzi, czy są sprawne. Jeśli tak jak piszesz ma klasę, a jeśli wiem o kim piszesz, to nie masz się o co martwić, to zwróci kasę i będzie po kłopocie.

Na allegro na literkę p

 

matkin od Wiktora kupował?

Racej niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie STAXy tak jak nie dla mnie, tak i nie dla Ciebie. ;)

Ja szukając w STAXach masy i ciała kręciłem gałką do końca ale to nie tędy droga. I wymiana źródła tu nie wiele da.

HD800 grają masywniej od Staxów?

Jezus, to jeszcze chudsze te Staxy od HD800 w przekazie?...to lipa jak tak dla mnie by było...

Brednie, SR-507 były masywniejsze w przekazie od HE-6... o HD800 nie mówiąc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszę się pod opinią Crysisa, chociaż tylko w części o HD800, bo HE-6 po prostu nie słyszałem. Ogólnie to jak dla mnie gdyby SR-507 bardziej czarowałby średnicą (poszły w stronę niższych Lambd - znam Nova Basic i SR-303, czy Oppo PM-3) to byłby dla mnie idealne, a tak mogę sobie na coś ponarzekać :P

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właścicielem SR-507 ,SR-L700 ,miałem w systemie 3 miesiące SR-007mkII ,mam SR-009 .

Grało to u mnie głównie z Eurydyką ,u kolegi słuchałem z 727mkII oprócz 009 ,

okazjonalnie u innego znajomego z LST (wzmacniacz M.F.M5si) z wyjątkiem 009 .

Ja jeszcze wtedy nie miałem "9" a pożyczyć nie było gdzie.

Nie jestem recenzentem i nie podejmuję się opisać tak barwnie swoich wrażeń jak słynni recenzenci z Krakowa

tym bardziej,że są one subiektywne i ograniczają się w zasadzie do połączenia ich do wyżej wymienionej Eurydyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Widocznie STAXy tak jak nie dla mnie, tak i nie dla Ciebie. ;)

Ja szukając w STAXach masy i ciała kręciłem gałką do końca ale to nie tędy droga. I wymiana źródła tu nie wiele da.

 

HD800 grają masywniej od Staxów?

Jezus, to jeszcze chudsze te Staxy od HD800 w przekazie?...to lipa jak tak dla mnie by było...

Brednie, SR-507 były masywniejsze w przekazie od HE-6... o HD800 nie mówiąc :P
Wiec za kiepski wzmak do HE-6 ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi - dla mnie początkowo HE-6 nie były ideałem... zbyt bezpośrednie granie, po wyjęciu wypełnienia za driverem oraz po wstawieniu głębokich, asymetrycznych padów dostały dużo powietrza i fajnej lekkości =)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se nabyłem (na spółkę ze Sławkiem, ale docelowo jednak zostaną u mnie) lambdy signaczery i srmt1.

Rozdzielczość, precyzja, niespotkana wcześniej przeze mnie, tak wzorowa artykulacja dźwięku - obezwładniły mnie; a więc bez wiedzy i zgody capo di tutti capi udałem się do pobieralni stosownych znaczków i zajumałem se.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności