Skocz do zawartości

Sound Blaster Tactic 3d Alpha device not found


skolba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj doszły do mnie słuchawki Sound Blaster Tacic 3d Alpha.Mój problem polega na tym,iż podczas próby zainstalowania oprogramowania do Sound Blastera tego na usb pojawia mi się komunikat: "Sound Blaster Tactic 3d Alpha device not found.Please connect the device and restart the program".Urządzenie normalnie dziala,i wykrywa w menadżerze urządzeń,tylko to oprogramowanie nie idzie zainstalować.Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem nigdy takiego problemu, ale spróbuj standardowego rozwiązania w przypadku USB - podłącz toto do innego gniazdka USB. Nie wszystkie gniazdka USB są identyczne (np. chodzi o poziom zasilania czy kontroler obsługujący dane gniazdko), w szczególności wypróbuj gniazdko z tyłu obudowy (nie z przodu, w szczególności nie przez jakiś hub).

 

Poza tym pytanie kontrolne - instalujesz najnowszą wersję sterowników dla modelu alpha, nie jakieś inne?


Jakby co to najnowsze sterowniki są tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna wersja,zaraz sprobuje zrobić jak każą w etykietce,że gdy wyskoczy informacja o instalowaniu sterownika itp,kliknac anuluj i sprobować zainstalować oprogramowanie.Mam laptopa z czym 3 porty usb na każdym z nich wyskakuje identyczny komunikat.


Jest tylko jedna wersja,zaraz sprobuje zrobić jak każą w etykietce,że gdy wyskoczy informacja o instalowaniu sterownika itp,kliknac anuluj i sprobować zainstalować oprogramowanie.Mam laptopa z czym 3 porty usb na każdym z nich wyskakuje identyczny komunikat.

 

Jest tylko jedna wersja,zaraz sprobuje zrobić jak każą w etykietce,że gdy wyskoczy informacja o instalowaniu sterownika itp,kliknac anuluj i sprobować zainstalować oprogramowanie.Mam laptopa z czym 3 porty usb na każdym z nich wyskakuje identyczny komunikat.


Nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem już sobie,była to wina Creative'a gdyż strasznie zaniedbali przejrzystość.Oto rozwiązanie:

Na stronie podanej kilka postów wyżej należy znaleźć na samym dole odnośnik do wyszukiwania ręcznego.Tam należy uzupełnić według własnych kryterii i kliknąć wyszukaj.Zostanie pokazany plik Firmware,który był na wcześniejszej stronie wyszczególniony,jednakże ten plik nie ma prawa działać bez odpowiednich sterowników,które tam można pobrać.Tak więc osoby,które mają ten sam problem mogą go w ten o to sposób rozwiązać.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wait... instalowałeś firmware bez sterowników? O_o

 

przecież to nie jest dziwne że nie chciało działać, z tego powodu - żeby nie było wątpliwości - w pierwszym poście podałem LINK i napisałem żebyś pobrał najnowsze STEROWNIKI

 

LOL :D


tak przy okazji - instalacja firmware'u (czy raczej jego aktualizacja) po pierwsze nie jest konieczna, po drugie jest jednorazowa


(jedyne co się zmienia to została podbita czułość mikrofonu - jeśli nie masz z tym problemu, nie musisz tego instalować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności