Skocz do zawartości

Sennheiser IE80 - oryginał czy podróbka?


Poziomeek

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie pudełka i opakowania nie dostałem. Ten napis na splitterze wygląda inaczej niż oryginałach, jest pogrubiony. Możesz napisać coś więcej o tym bass tuning? A grają strasznie bassowo. Nie wiem czy to podróbka, czy może oryginały tak grają, ale bardziej podobało mi się brzmienie Klipschów S4i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w fejkach, ta regulacja nie dziala w ogole, mam na mysli ta od basu ;).

Założyłem słuchawki, odpaliłem muzykę, podszedłem do lustra i przekręcałem tym śrubokrętem. I co? Według mnie dźwięk się nie zmienił ani trochę.

W prawdziwych też ta śruba za wiele nie robi ;) Ja mam oryginalne ie80, jeżeli mogę jakoś pomóc to pisz na PW może.

Mógłbyś zrobić zdjęcie splittera z bliska?

 

 

Tyle pieniędzy na podróbkę. :(

Edytowane przez Poziomeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pudełka i opakowania nie dostałem. Ten napis na splitterze wygląda inaczej niż oryginałach, jest pogrubiony. Możesz napisać coś więcej o tym bass tuning? A grają strasznie bassowo. Nie wiem czy to podróbka, czy może oryginały tak grają, ale bardziej podobało mi się brzmienie Klipschów S4i.

sorka wczoraj bylem bardzo zmeczony i tak pobieznie loknolem na fotki i faktycznie jak sie przyjzalem to napis chyba jest pogrubiony (widac to najbardziej po literze E - malo przestrzeni miedzy poziomymi "patykami") - sprawdz czy ta przezroczysta poduszeczka pod ktora jest napis IE 80 wystaje ponad powierzchnie splitera - jesli tak to fejki:(

a ten napis na sluchawkach jest mocno grawerowany? tak troche wyglada na fotce nr 26 co tez moze wskazywac na podrube

Założyłem słuchawki, odpaliłem muzykę, podszedłem do lustra i przekręcałem tym śrubokrętem. I co? Według mnie dźwięk się nie zmienił ani trochę.

 

zmiana jest subtelna, mnie tez zimny pot oblal za pierwszym razem;)

proponuje zapetlic (w jakims prostym programie do edycji dzwieku) fragment bassu i wtedy jezeli dziala napewno uslyszysz roznice

Tyle pieniędzy na podróbkę. :(

 

 

widzialem fotki z allegro i wedlug mnie opakowanie wyglada podejzanie

spoko bedzie dobrze - postrasz frajera policja, zglos sprawe alegro ale przede wszystkim jeszcze sie upewnij czy napewno podroby;)

jest sporo filmow na youtubie i watek na headfi i mnostwo innych porownan w necie ktorych w tej chwili nie pamietam chociaz wiadomo ze tylko bezposrednie porownanie odsluchowe z orginalami da Ci pewnosc

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w fejkach, ta regulacja nie dziala w ogole, mam na mysli ta od basu ;).

To bys sie zdziwil, bo robia juz fake"i z dopracowana dana cecha porownawcza, wiem bo sam ostatnio mialem kupic IE8 lecz okazaly sie trefne i dana cecha byla na + , dobrze ze ich nie kupilem xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis jest zupełnie inny... Na szczęście napisałem do sprzedawcy o zwrot kasy. Odpisał, że oszalałem, bo dźwięk jest fantastyczny (xD), ale jak odeślę słuchawki to mi odda kasę. Dzięki wszystkim za pomoc, w poniedziałek odeślę słuchawki z potwierdzeniem odbioru. Może mi polecicie jakieś inne za ok. 500zł? Z bassówek jednak zrezygnuje, bo po tych podróbkach mam złe skojarzenia. Bas zalewa całe pasmo, strasznie dudni, chociaż nie jest najgorszej jakości. Jak na Xiaomi Piston v2 za 25 dolarów słuchałem Eye of the Tiger Survivora z przyjemnością, tak na tych nie miałem żadnej przyjemności ze słuchania tej piosenki. Była taka jakaś nijaka, wokal strasznie kłuł w uszy. Nie mogę się zdecydować czy dokanałowe czy nauszne, bo drogie nauszne są raczej wielkie i wyglądałbym jak jakiś kosmita na mieście. Brzmienie może być podobne do Klipschów S4, miałem je kiedyś prawie rok i mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróby, jako, że miałem w swoim życiu sporo doków sennheisera widać, że te są podrobione. Choćby po literze "s" na słuchawce. Dołki powinny spadać pod kątem prostym;) również napis na kablu się nie zgadza.

A ile za nie zapłaciłeś jak można wiedzieć?

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pieniędzy na podróbkę. :(

 

 

widzialem fotki z allegro i wedlug mnie opakowanie wyglada podejzanie

spoko bedzie dobrze - postrasz frajera policja, zglos sprawe alegro ale przede wszystkim jeszcze sie upewnij czy napewno podroby;)

jest sporo filmow na youtubie i watek na headfi i mnostwo innych porownan w necie ktorych w tej chwili nie pamietam chociaz wiadomo ze tylko bezposrednie porownanie odsluchowe z orginalami da Ci pewnosc

powodzenia!"

 

 

Pudełko jest z innych sennheiserów, ja nie dostałem żadnego.

Podróby, jako, że miałem w swoim życiu sporo doków sennheisera widać, że te są podrobione. Choćby po literze "s" na słuchawce. Dołki powinny spadać pod kątem prostym;) również napis na kablu się nie zgadza.

A ile za nie zapłaciłeś jak można wiedzieć?

 

475 z przesyłką, wiec sporo nawet jak na oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spoko mam nadzieje ze dobrze sie skonczy i dostaniesz kase spowrotem

a jesli chodzi o polecenie sluchafonow do 500zl... zawsze, wszedzie i kazdemu w tej cenie bende polecal YAMAHA EPH100 :D

 

O tych Yamaha to się naczytałem już rok temu, ale w końcu zdecydowałem się na Klipsche, bo były trochę tańsze. Jak tylko koleś mi odda kasę to spróbuję wylicytować coś ciekawego, mam nadzieję, że tym razem oryginały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności