Skocz do zawartości
  • 0

CAL, Takstar czy Shure SRH240 ?


johnnyc94

Pytanie

Jak w temacie, szukam słuchawek do Clipa+. Słucham metalu, czasami rock'a. Zależy mi na dosyć dokładnych i wyraźnych basie z uwagi na to, że sam jestem basistą, wstępnie z poszukiwań wyszło mi, że warto się zainteresować poniższymi modelami:

CAL!
Takstar hd2000
Shure SRH240

pytanie, to na które się zdecydować? Czytałem opinie mówiące, że ponoć te Takstary to lepsza wersja CAL! ale jakoś nie mogę w to uwierzyć :/ Niestety nie mam dostępu do sklepu, w którym mógłbym porównać te 3 modele dlatego was proszę o pomoc i wskazówki, ewentualnie propozycje innych modeli, może np jakieś Pioneer? albo AKG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro polecane są te Shure to na nie się prawdopodobnie zdecyduję, mam do was pytanie, czy nie opłaca się ich zakupić przez amazon? ( http://www.amazon.com/Shure-SRH240A-Professional-Quality-Headphones/dp/B002DP594W ) 60$ ship darmowy, czyli wychodzi 180 zł (a najtańsze srh240 w Polskich sklepach zaczynają się od około 220 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm.. CAL-e na początku jak je kupiłam zrobiły na mnie ogromne wrażenie.. dopiero po jakimś czasie zdałam sobie sprawę z tego, że one przecież mają podbity bas, który jest misiowaty, brakuje mu sprężystości, jest go po prostu za dużo. Bas, bas, bas To takie ciepłe Miśki. Żeby nie było, lubię je, mam je teraz nawet na uszach ale to nie są "obiektywne" słuchawki. Od basu jest w nich aż tłusto. A to zaburza odbiór..

 

HD2000? Tak się składa, że też miałam je w swoich rękach. IMO są bardzo neutralne, analityczność jest przyzwoita. wszystko w nich takie wyważone.

 

Shure nie słuchałam.

 

Lubisz bas, grasz na basie, musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy ma on być podbity czy neutralny. A słuchawki zawsze, o ile taka możliwość istnieje, najlepiej odsłuchać przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak wejdziesz w details przy free shipping to masz tam warunki, na pewno jest ze powyżej bodaj 35$ i ze na teren jednego z 50 stanów.

 

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

 

@chilli w pełni się zgadzam. Mod daje im nowe życie.

A z tym basem to tez różne egzemplarze można trafić. A mod i rekabling też może go ładnie zbić i ułożyć.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A modowane brzmią lepiej niż Shure? Bo gdybym bawił się w CAL to od razu bym zabrał się za kombinację na modowaniu (choć shure też można ponoć modować) Bas na jakim mi zależy ma być (co najważniejsze) jak najlepiej odwzorowany. Na pewno nie może być to zlewający się bas, chcę słyszeć czy basista robi hammer o sekunde wielką czy o tercję małą bo to robi sporo różnicy w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W CALach generalnie moim zdaniem bas nie rozlewa sie na inne pasma.

 

Poczytaj temat o perul modzie CAL. Mozesz "wyregulowac" ilosc basu zmieniajac ilosc otworów bass reflex z tylu przetwornika. Ja robiąc moda dodałem jeden otwór i mimo poprawienia sceny, klarownosci i ilości średnicy ilość basu się nie zmieniła.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności