Skocz do zawartości

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

A tutaj blaupunkty z dedykacją dla forumowych detektywów :)

Muszle - palisander, danish oil
Rodblocki - palisander
Gimbals - stock
Pałąk - skóra naturalna
Splitter - drewno + miedź

O tu widać driver przez dziurę!
2JMxeCv.jpg

ZwSsId0.jpg

i5GuH9P.jpg

YsL9ZOr.jpg

 

Słuchawki oczywiście nie grają i mają wyłącznie wartość ozdobną :lol:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj blaupunkty z dedykacją dla forumowych detektywów :)

 

Muszle - palisander, danish oil

Rodblocki - palisander

Gimbals - stock

Pałąk - skóra naturalna

Splitter - drewno + miedź

 

O tu widać driver przez dziurę!

2JMxeCv.jpg

 

ZwSsId0.jpg

 

i5GuH9P.jpg

 

YsL9ZOr.jpg

 

Słuchawki oczywiście nie grają i mają wyłącznie wartość ozdobną :lol:

Piękne wykonanie, pogratulować zdolności manualnych i cierpliwości. Jestem pełen podziwu. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki :)

Jak grają? Ja niestety jestem trochę zbyt głuchy na takie opisy ;p Pobieżnie: ciepło, misiowato, bas schodzi do piekła, i jest fajnie teksturowany ale nie kosztem detali w reszcie pasma. Jest lekko ziarniście, trochę wycofany środek (grają V-ką) Scena bliska, kameralna, jak w SR60, ale znacznie większa rozdzielczosć (podobna jak sr325, ale instrumenty sa "upchane" na mniejszej przestrzeni). Przy ambientowych dzwiękach potrafi to głęboko zagrać. Źródła pozorne wyraźnie słyszalne przed głową i po bokach, nie wewnątrz. Ogólnie mocny impakt, bardzo funowo i wciągająco to gra. Do napędzenia z telefonu, ale zyskują drugie życie po podpięciu do wzmaka (opis pisze słuchając ich z creative x-fi po kilku modach, nie chce mi się podpinac wzmaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki :)

 

Jak grają? Ja niestety jestem trochę zbyt głuchy na takie opisy ;p Pobieżnie: ciepło, misiowato, bas schodzi do piekła, i jest fajnie teksturowany ale nie kosztem detali w reszcie pasma. Jest lekko ziarniście, trochę wycofany środek (grają V-ką) Scena bliska, kameralna, jak w SR60, ale znacznie większa rozdzielczosć (podobna jak sr325, ale instrumenty sa "upchane" na mniejszej przestrzeni). Przy ambientowych dzwiękach potrafi to głęboko zagrać. Źródła pozorne wyraźnie słyszalne przed głową i po bokach, nie wewnątrz. Ogólnie mocny impakt, bardzo funowo i wciągająco to gra. Do napędzenia z telefonu, ale zyskują drugie życie po podpięciu do wzmaka (opis pisze słuchając ich z creative x-fi po kilku modach, nie chce mi się podpinac wzmaka)

Tam z tyłu przetwornika chyba sporo otworów jest. Jak chcesz się pobawić w modyfikacje to przetestuj zaklejenie połowy (najlepiej co drugi otwór) gąbką albo czymś równie półprzepuszczalnym - daj znać jak wtedy grają. Powinna być mniejsza V-ka, przy zachowaniu dociążenia średnich.Basu trochę mniej za to bardziej punktowy.

Jakbyś chciał odciążyć średnie (bo np wiolonczela brzmi jak kontrabas) to wtedy normalnie taśmą zaklej te otwory.

Wszelkie pośrednie kombinacje oczywiście też możliwe - spore pole do manewru i dopasowania pod własne preferencje :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na dupce w środku magnesu też jest otwór, ten akurat otwarłem, a na zewnątrz jest pierścien z dynamatu i gabka gęsta.

Wielkie dzięki za pomysły, spróbuje zaaplikować, pytanie czy nie miałbyś ochoty sam na to (jakieś moje słuchawki) spojrzeć, tylko cholera, musze w końcu jakies na dłużej zatrzymać dla siebie, te też juz sprzedane ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę spojrzeć, zwłaszcza takie gdzie są otworki z tyłu przetwornika, lub da radę je dorobić.

 

PS. Jak będziesz miał możliwość to przetestuj przetworniki od Fatality - z uszkodzonym kablem za około 20zł da radę kupić, imo warto :) . Przy okazji będziesz miał welurki na ok 8,5-9cm średnicy muszle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe coś miał na dłużej, to podeślę, otworki na szczęscie są w większosci driverów które używam. opcji jest dostatek, szkoda że czasu żeby z nich skorzystać zdecydowanie za mało.
PRZYJME MURZYNA DO WARSZTATU :D

PS. Tych na zdjęciach już nie otworzę i nie stestuje gąbek - za dużo dokopywania się do drivera, a problem z v-ką znika po podpięciu do wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... problem z v-ką znika po podpięciu do wzmaka.

fakt, wzmacniacz potrafi zdyscyplinować bas, dodać mocy średnim i dodać przestrzeni - ogólnie; poprawić przekaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... problem z v-ką znika po podpięciu do wzmaka.

fakt, wzmacniacz potrafi zdyscyplinować bas, dodać mocy średnim i dodać przestrzeni - ogólnie; poprawić przekaz :)
AMP trzyma za morde driver to i gra tak jak powinien....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie dzisiaj zostały odsłuchane i na pewno będą opisane na Muzo, powiem krótko bardzo dobre, relaksujące słuchawki, wykonanie szpica!!!

O! Od tego Mistrza coś powinienem kupić, jak już wszystko posprzedaję :)

Grado! Mnie siadły po przeróbkach Michała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności