Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, LuQi napisał:

@timecage Sonorousy VI z jakimi padami najlepiej Ci się spisują?

SVI na symetrycznych HM5 ze sztucznej skóry. W połączeniu z CMA400i można się zatracić w muzyce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LuQi napisał:

 

Przyznam szczerze, że po AVS "nie przestają za mną chodzić" te Sonorousy VI :ph34r: Zrobiły na mnie mega pozytywne wrażenie!

Bo i są świetną propozycją zamkniętą w swojej cenie. Kwestia komfortu rozwiązuje się przez zmianę padów, przy czym jednocześnie rozszalałość góry się wygładza i wyszlachetnia - no chyba, że ktoś lubi wersję fabryczną :). Nie są uniwersalne, grają raczej lekko i przestrzennie, ale to nie znaczy, że bez dołu i średnicy, wręcz przeciwnie. Spokojnie mogłyby to być moje jedyne nauszniki i nie narzekałbym zbytnio. Szczególnie, że z CMA400i łapią super synergię, bo te combo jeszcze im wypełnia środek i temperuje górę, ale bez likwidacji przestrzeni i detaliczności.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, LuQi napisał:

 

Przyznam szczerze, że po AVS "nie przestają za mną chodzić" te Sonorousy VI :ph34r: Zrobiły na mnie mega pozytywne wrażenie!

LuQi - nie trać wiary w Denony:) , lepiej strać kasę na dobry wzmak i DAC. Bo tak jak mi się Denony zawsze podobały, to teraz na zestawie stacjonarny mnie wręcz oszałamiają. Śmiało powiem, że nie gorsze od T1v2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

LuQi - nie trać wiary w Denony:) , lepiej strać kasę na dobry wzmak i DAC. Bo tak jak mi się Denony zawsze podobały, to teraz na zestawie stacjonarny mnie wręcz oszałamiają. Śmiało powiem, że nie gorsze od T1v2.

 

Denony mają u mnie zaklepane swoje stałe miejsce i jak narazie nigdzie się nie wybierają.. taki dotychczasowy mały króliczek złapany przeze mnie :P

 

Nie zmienia to faktu że Sonorousy VI to również  świetne nauszniki, których zdecydowanie warto posłuchać :)

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i jest królik złapany czyli tzw diabeł i baba. Wątpie abym jeszcze coś w tym roku kupił z audio tym bardziej że nie mam pomysłu co z zamkniętych słuchawek dostępnych na rynku mogło by przebić poniższe combo (może CA Fibae3?) wiec traktuje że złapałem króliki do tańca i do różańca. Er4xr z nowym kablem zbalansowanym pokazują mi dobitnie że 1 armatura przekazuje więcej emocji niż 8 podobnie w sumie zestrojonych (Inear Prophile 8). Oraz ogromna w sumie niespodzianka na koniec roku czyli mało znane Sony ex800st czyli najlepszy allrounder jaki słyszałem w swojej audioprzygodzie. 

 

Diabeł - Er4xr na kabelku zbalansowanym FAW Copper series mk2, podpięte pod wyjście zbalansowane Sony WM1A - z całym szacunkiem dla różnych nausznych fostexów, denonów, aeonów czy beyerów ale w tym połączeniu to są najlepsze zamknięte słuchawki jakie słyszałem.

 

Tam gdzie diabeł nie może (ciężkie metalowe łojenie i mega słabe realizacje) tam babe pośle czyli Sony ex800st które sprawiają że noga sama chodzi w każdym gatunku, bez buły, gubienia detali i przekłamywania. Jest duży detal i totalnie audiofilski sznyt tyle że w przyjaznym wydaniu.

 

No i oczywiscie Sony wm1a - odtwarzacz który wygonił Shozy Alien+ któremu udało się wygonić colorflaja c10 po ponad 2 latach! Nie rozdrabniając się na detale najbardziej kompletny odtwarzacz z jakim miałem się okazje spotkać. Dźwiękowo, bateriowo, obsługowo, pamieciowo, wykonaniowo jest po prostu kozak.

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Od ponad dwóch tygodni dzień w dzień słucham zestawu Hegel HD25 + ICan Pro + Focal Elear i bardzo często mam momenty że nie mogę zdjąć słuchawek z uszu bo jest tak dobrze.

Hegel jest świetny w każdym calu (choć marzy mi się HD30 ale to bardzo odległe marzenie) a że mam wreszcie wzmacniacz z wejściami XLR to mogę w pełni wykorzystać jego potencjał.

ICan tworzy jakieś cuda ze słuchawkami, słucham go tylko na razie z Elearami ale to co odwala z nimi to jakaś magia, wyciąga z nich 110% możliwości.

Jedyne co bym teraz chciał to jakąś dobrą planarną parę słuchawek :rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

A za uszy nie można? :) 

Ty potworze, wtedy będzie mu przykro i pożre wszystkie Twoje kable :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
10 godzin temu, vonBaron napisał:

To Mitchell & Johnson GL1, opinie mają słabe.

Opinie mają słabe z kilku powodów:

- źle dobrane fabryczne pady, zamulają brzmienie i są mało wygodne

- ciężko do nich dobrać kompana, bo bardzo zmienia się ich granie zależnie do czego są podpięte, na mieizu Pro 5 grają kiepsko, na Axon 7 mini fajnie, na Pionku póki co najlepiej (i wątpię, żeby dało się lepiej),

- zapewnienie im sporej ilości prądu (wzmacniacz) wcale nie daje dobrych rezultatów jak w przypadku większości słuchawek, wręcz przeciwnie prawie na pewno spowoduje zamułę dźwięku (sprawdzałem na 3 wzmacniaczach).

10 godzin temu, Play napisał:

Co to za sprzęty? Jak grają te słuchawki? Jakieś mody?

@Perul

Co do modów, to lekko zwiększyłem damping przetwornika tradycyjnego, żeby ciut osłabić bas i poprawić jego zejście. 

Ale i w stanie fabrycznym mają swój urok/charakter, więc decyzja o zmianie nie była oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zx2+CA Andromeda+kabel balans by jimmy + przejściówka na 3.5 se+spiral dot M.

 

Droga słuchawek: B&W P7-Aune e1-Aq Nightowl-massdrop plus iem-Ath msr7- moondrop kanas pro-ex1000-ca andromeda.

 

Droga DAC: Shanling m0-dragonfly black-ak70mk2-g7-zx2.

 

Dynamiki mi nie podchodzą.

20190411_171637.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Najner napisał:


Andro brzmią gorzej po balansie z ZX2, że używasz SE?

 

ZX2 nie jest zbalansowany i ma takiego wyjścia. Może za to wypuścić sygnał w trybie tak jakby zbalansowanym z osobną masą dla każdego kanału z jednego s-mastera na 4 polową wtyczkę 3,5mm. Ma to niby poprawić impendancje wyjściową i separację kanałów ale nie ma więcej mocy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, brunnerius napisał:

Nie wiem kurcze ale chyba dx150 i gr07x uspokoją moją mobilną audionervose na dłuższy czas. Może pchełki jeszcze jakieś fajne do tego... Tak se myślę... 

Jak Ty dx150 nazywasz mobilnym to ja chyba żyję w innym wymiarze 😛 mobilna jest szufla czy dx120 JESZCZE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności